Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shameless

#2
Clar varianta US. Nu am urmarit integral UK, doar cateva faze si am citit o gramada de pareri.
L-am inceput acum vreo doua saptamani si sunt la al treilea sezon, mi-am piedut insa cheful (nu interesul, desigur). Serialul e tare. Are putin aer de telenovela, doar putin, dar imi place mult. (Oh Steve) Singura chestie care mi-as placea ca scenele dintre Ian si ai sai pretedenti sa fie la fel ca si cele dintre Steve/Fiona sau oricare alt cuplu straight din serial. Daca tot imi arata tot ce se poate de la aia, pot rezista si la un cuplu gay garantez (They don't even kiss!). Am vorbit cu o prietena care mi-a recomandat serialul despre asta si a zis ca actorii care interpreteaza roluri gay nu au aceasta orientare in realitate. Well, sure. Nu am zis ca ar fi. 21 Rolul e rol. Dar actorii gay care interpreteaza roluri straight? Aia? de aia nu ne e mila? Mi-a zis ca nu e acelasi lucru. AHEM.
In fine, lasand dezbaterea noastra la o parte, imi place serialul si actiunea lui si tot. Imi place cum au conturat fiecare personaj. Toate sunt...reale. Se baga in nniste probleme mai mari ca ei, au defecte, plang, rad, au boli mintale, dependente, sunt foarte dragalasi. (I hate Frank tho.)
[Imagine: tumblr_nj7zymkwG01rpwh4yo1_500.png]
"I will destroy you in the most beautiful way possible,
and when I leave you will finally understand
why storms are named after people."

- Katrina M. K



Răspunsuri în acest subiect
Shameless - de Zyklon - 07-08-2012, 02:09 PM
RE: Shameless - de Persephone - 07-02-2015, 06:08 PM
RE: Shameless - de Ozymandias - 07-04-2015, 07:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)