Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sola

#4
Sola. Unul din animeurile pe care l-am văzut doar din motivul de a mai avea unul în listă. Mi-a plăcut povestea, îmi aducea oarecum aminte de celebrul Elfen Lied. Povestea cam aceiaşi. o fată cu puteri speciale urmarită de oameni şi mai era un băiat şi încă o fată şi începe concurenţa or smth >.< . Ce nu mi-a plăcut era că ave puţine personaje, adică în fiecare episod vedeai aceleaşi feţe monotone. Grafica mi s-a părut foarte potrivită pentru genul acesta de anime, nu bătea prea tare la ochi dar nu era nici extraordinară ca să zici că'i perfectă. Soundul, păăăi mi-a plăcut endingul, openingul mă cam lăsa rece şi nici OSTul nu m-a impresionat. Ăăă nu ştiu ce aveţi voi cu finalul dar mie chiar mi-a plăcut mult cum s-a desfăşurat. Deşi mă aşteptam la cu totul altceva pentru mine a fost chiar okei. Mă bucur că sora lui 'Yorito'(care nu era de fapt el, ceea ce m-a uimit, I mean, era o hartie!!!) a rămas în viaţă dar a fost păcat că nimeni no o mai cunoştea.
Singurul inconvenient a fost că animeul a fost oarecum "pustiu", a avut puţine personaje ceea ce m-a cam lăsat rece, vedeam mereu aceleaşi feţe...
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Răspunsuri în acest subiect
Sola - de Juliet - 12-08-2007, 09:46 PM
RE: Sola - de hikari marina - 17-08-2007, 02:26 PM
RE: Sola - de misaki - 22-11-2008, 09:34 PM
RE: Sola - de Liar - 06-02-2012, 07:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)