Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scarlet's drawings

#5
Imi plac foarte mult desenele tale si am cateva lucruri de comentat, si cum am mai spus daca ai continua sa exersezi mai mult sunt sigura ca ai ajunge foarte buna.
Imi place ca reusesti sa dai o anumita forma desenelor tale... dar e adevarat ca mai ai de lucru. Nu imi place ca dai impresia ca vrei sa le simplifici nu incerci deloc sa le scoti in evidenta. Creazale un punct care sa iasa in evidenta atunci cand desenul e privit, pentru ca desenele nu sunt doar lini pe o foaie alba. Cei ce privesc trebuie sa inteleaga pe deplin formele, in anumite locuri ale desenelor ai putea sa pui anumite umbre pentru a da un contur mai bogat desenului tau.
Ma bucur ca ai postat desene noi, sincera sa fiu nu imi place cum le-ai dat culoare desenelor, un mic sfat ar fi sa incerci mai intai sa le "colorezi" in creion gri pentru a putea stabili umbrele si intensitatea cu care sa apesi pe culori atunci cand le aplici pe desen.
Maci tai sunt draguti dar departe de realitate, maci sunt niste flori fragile si cu viata scurta, dar tu nu ai reusit sa le surprinzi acea inocenta, petalele lor sunt mai libere, mai delicate, iar tulpina subtire si delicata e usor apecata in anumite directi pentru ca nu e foarte puternica si nu poate sustine bine floarea (tu le-ai strambat putin doar la contactul cu capul flori). Daca vrei sa desenezi flori iti sugerez florile mai fixe si mai simple, precum margaretele sau lalelele.
Multa bafta in continuare, astept cu nerabdare sa mai vad si alte desene de ale tale.

Edit Ann: Ma bucur ca ai scris mai mult : ).



Răspunsuri în acest subiect
Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 13-07-2012, 12:02 PM
RE: Scarlet's drawings - de Ruzix - 14-07-2012, 04:53 PM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 17-07-2012, 09:15 AM
RE: Scarlet's drawings - de Ana - 17-07-2012, 11:09 PM
RE: Scarlet's drawings - de Ruzix - 18-07-2012, 02:47 AM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 20-07-2012, 01:27 PM
RE: Scarlet's drawings - de Lizz - 21-07-2012, 07:19 PM
RE: Scarlet's drawings - de Scarlet Raven - 22-08-2012, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)