Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Clover

#8
Multumesc mult pentru comentarii, sper sa va placa si urmatorul capitol. DIn cate puteti observa, aici se schimba naratorul ^^

Ryou POV:
Sunetul alarmei telefonului ma facuse sa injur printre dinti melodia si sa iau micul aparat dand cu el de podea. Am auzit-o pe cea de langa mine cum se intinde si cu vocea-i pitigaiata imi urase buna dimineata.
- Da, neata si tie Camille. Vezi cum faci sa dispari din peisaj ca astazi imi revine logodnica.
- Ah, prostovanca aia... Chiar nu inteleg de ce o suporti, dar ma rog nu e treaba mea. Atunci te-am lasat, iubitule.
Imi spuse, iar in urma unui sarut scurt se ridicase din pat asa goala cum era si incepuse sa-si adune hainele ce erau imprastiate pe parchetul camerei mele. Fata plecase dupa un dus scurt, iar atunci eu am hotarat sa ma ridic din asternuturi. Mergand mai lent ca un melc si cifulindu-mi parul cascand, am ajuns in fata oglinzii de la baie. Frizura mea ce statea in toate partile, cearcanele din jurul ochilor albastrii precum parul si fata ce era putin mai palida decat ar fi trebuit sa fie denotau clar faptul ca in ultima saptamana frecventasem mult prea multe cluburi, dar cui ii pasa? Logodit fiind cu o tipa pe care nici macar nu o suport, din afaceri pentru tata am dreptul sa merg unde am chef si cu cine am chef atat timp cat aiurita aia nu afla. De ce oare trebuia sa revina azi din Paris? Nu putea pur si simplu sa-si vada de treaba acolo poate pentru... Totdeauna? Cu gandurile astea mi-am terminat si toaleta de dimineata si am revenit in camera deschizandu-mi dulapul si incepand sa ma imbrac pentru ca eram dezbracat si era si logic dupa noaptea pe care am avut-o alaturi de Camille. Nu aveam sentimente pentru ea, dar era buna la pat asa ca o foloseam pana urma sa ma satur. Cascand inca somnoros si pescuindu-mi telefonul de jos, iesind din camera si parcurgand holul am coborat agale scarile in spirala ale vilei in care locuiam. Nu aveam o problema cu faptul ca locuiam cu fratele meu, avand in vedere ca stabilisem ca el va avea etajul doi, eu etajul unu, iar parterul al amandurora, problema venea acum cand va trebui sa-mi impart etajul cu javra aia ordinara pe care cred ca o si omor pana la urma. Ca de obicei am intrat in sala de mese in stil gotic unde bucatareasa deja imi adusese mancarea. M-am asezat pe un scaun incepand sa mananc linistit cand soneria telefonului imi distrase atentia. Era fratele meu.
- Ce e, Dante? intreb pe acelasi ton total plictisit.
- Vezi ca azi ajung acasa alaturi de un amic pentru ca am treaba cu el asa ca asigura-te ca proasta aia nu se apuca sa faca scandal ca altfel tata ne arde pe amandoi.
- Adica? Ce vrei sa spui de fapt? Stii ca sunt cam greu de cap dimineata.
- Vreau sa spun sa te porti frumos cu ea chiar daca simti ca vrei sa o faci sa zboare pe geam.
- O sa incerc, dar nu promit nimic. Am spus calm inchizand telefonul fara sa astept replica lui Dante.
Nu am apucat sa termin de mancat caci soneria de la usa urmata de o voce pitigaiata ce denota nervozitate deja ma faceau sa vreau sa vars. M-am indreptat spre locul de unde se auzea galagia si am avut "placerea" sa o vad pe logodnica mea plantata in mijlocul holului cu o sumedenie de bagaje pe care saracul majordom va avea sa le care caci eu unul nu ma ating de nimic. Fata isi trecuse mana prin parul saten deschis, ce batea usor spre argintiu si lung pana la gat, privindu-ma cu ochii de un albastru-azuriu foarte vesela, avand obrajii usor inrositi. Da, ceea ce uram mai tare era faptul ca tipei ii placea de mine, insa daca nu-i cantam in struna isi folosea caracterul de vulpe sau mai bine zis curva ca sa obtina ceea ce vrea. Cand bagajele i-au fost duse sus ea se trantise pe canapea incepand sa-si dea drumul la gura:
- Deci, Ryou ce ai facut cat timp eu am fost plecata? Imi spuse fluturandu-si genele rapid.
M-am futut cu tot ce misca, as fi raspuns insa nu puteam sa-i spun asa ceva.
- Mai nimic...
- Pun pariu ca fara mine te plictisesti!
- Sigur, Inko, sigur ma plictisesc...
Am spus usor ironic, insa fata era prea proasta sa se prinda asa ca doar imi luase propozitia precum un fel de aprobare. Cand soneria se auzise din nou tot ce am putut gandi a fost: salvat de clopotel! M-am ridicat de pe fotoliu si urgent m-am indreptat spre usa fara sa-l las pe majordom sa deschida.In casa a intrat fratele meu alaturi de un barbat destul de inalt si bine facut. Acesta ma privi zambitor, iar eu il fixam intrebator pe Dante.
- Ryou, el este Ren, Ren fratele meu, Ryou.
- Incantat sa te cunosc. Am spus calm, zambind.
- De asemenea. Imi raspunde in acelasi mod politicos satenul.
- Noi avem treaba, deci tu ai grija de...
- De tarfa ordinara stupida si idioata? Am intrebat cat sa ma auda doar el si Ren.
- Exact. Imi raspunse vesel fratele meu, apoi se indrepta catre biroul sau alaturi de musafir.
Neavand alta solutie pasii mei s-au indreptat spre living unde Inko se uita la Tv. M-am asezat langa ea incepand sa privesc emisiunea de comedie pe care o alesese. Sincer eram cel mai plictisit om din lume si as fi dat orice ca sa dispara ea, dar din pacate nu voi avea norocul. Unde esti libertate?
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Răspunsuri în acest subiect
Clover - de Kimera - 12-07-2012, 01:52 PM
RE: Clover - de hiimera - 13-07-2012, 10:27 AM
RE: Clover - de Clau~ - 19-07-2012, 11:23 AM
RE: Clover - de Kimera - 06-08-2012, 12:40 PM
RE: Clover - de Nywa - 28-08-2012, 03:32 PM
RE: Clover - de Lexxu - 06-08-2012, 05:58 PM
RE: Clover - de hiimera - 20-08-2012, 11:52 AM
RE: Clover - de Kimera - 16-09-2012, 01:02 PM
RE: Clover - de Clau~ - 16-09-2012, 01:42 PM
RE: Clover - de Kimera - 16-11-2012, 01:00 AM
RE: Clover - de Clau~ - 16-11-2012, 04:44 PM
RE: Clover - de Kimera - 12-01-2013, 09:13 PM
RE: Clover - de Clau~ - 12-01-2013, 10:12 PM
RE: Clover - de Lexxu - 12-01-2013, 11:28 PM
RE: Clover - de Kira's Scarlet - 09-02-2013, 12:16 PM
RE: Clover - de Kimera - 17-03-2013, 11:05 PM
RE: Clover - de Clau~ - 18-03-2013, 11:29 PM
RE: Clover - de Kira's Scarlet - 23-03-2013, 10:03 AM
RE: Clover - de Kimera - 18-05-2013, 11:24 AM
RE: Clover - de Kira's Scarlet - 18-05-2013, 05:39 PM
RE: Clover - de Kimera - 18-07-2013, 03:18 PM
RE: Clover - de Kira's Scarlet - 10-08-2013, 07:05 PM
RE: Clover - de Kimera - 19-09-2013, 09:59 PM
RE: Clover - de Kira's Scarlet - 20-09-2013, 09:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)