Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spiritualitate.

#1
Neata, lume ! Papam linistita in camera mea si m-a trasnit o idee in timp ce citeam ce scris Lexxu despre iluminati.

Spiritualitatea. Adica nu multi stiu in ce consta si cu ce se ocupa, mai ales ce poti face cu ea.
Fiecare om are chakre sau cum s-o scrie, si, pe parcursul vietii [ in special la adolescenta ] poti sa iti deschizi cele 7 sau 8 porti spirituale, ultima fiind numita al treilea ochi si care este un fapt dovedit pentru ca apare inca de pe vremea sumerienilor si vechilor zei antici egipteni.
Pana aici ce se stie despre spiritualitate este la comun, iar dupa aceea se desparte in doua ramuri.

Prima : Spiritualitatea paranosrmala sau fantastica, cea in care ficare poate evolua pana la un anumit punct si in care toti ne nastem fie demoni, ingeri si chiar himere. De asemenea sunt sunt si multe alte subspecii cum ar fii vrajitoarele, samanii, etc.
De la o anumita varsta si grad de maturitate te " trezesti " incepand sa ti se intample multe lucruri. Unele dintre ele sunt si controlatul viselor, cititul mintii, puteri magnetice si multe alte astfel de " puteri " . Si , pe parcurs, meditand poti ajunge pana la a te putea reincarna sau ati aduce aminte lucruri din fostele tale vieti spirituale ceea ce e foarte tare.
Ce mai stiu eu despre aceasta parte a spiritualitatii este ca fiecare cand se" trezeste " capata un gardian si, in functie de ce este el [ inger, demon s.a.] acesta poate fii demon sau inger. Cu cat evoluezi mai mult iti poti crea tu insuti alti gardieni care sa te ajute sa te aperi de altii care vor sa-ti distruga aura spirituala sau pur si simplu sa te apere de pericole normale avertizandu-te sau chiar intervenind. Si un gardian poate evolua si astfel, ajuns la un anumit punct, poate sa se materializeze, devenind o persoana independeta.
Mai stiu ca himerele sunt neutre, adica poti devenii mai departe ce iti doreste inimioara. Exact ca o omidam ea poate sa ramana asa sau sa se transforme intr-un fluture frumos.


A doua: Partea spiritual normala in care punctul maxim de evolutie e foarte strans legata de prezisul viitorului. Se zice ca toti cei care au prezis sfarsitul lumii erau oameni spirituali care se ajutau de al treilea ochi pentru a face asta. Dar s-a renuntat pentru ca putea schimba ceea ce avea sa intample.
Inca din antichitate se vorbeste despre acest ip de spiritualitate si sunt multe dovezi cu ca, chiar se poate. Creierul nostru beneficiaza de o anumita glanda pineala, numita si al treilea ochi [ ding ! ], care are forma unui con de pin - de aici si numele - si care se activeaza atunci cand toate celelalte porti energetice se unesc intr-una singura, in creier. Pentru a face asta trebuie musai sa fie intuneric ca fotonii sa nu mai ajunga la glanda si ea sa inceapa sa elimine morfina sau ceva de genul. Oricum, ceva cu m. 21

Sincer, eu tind sa cred in prima varianta. Sunt mai atrasa de partea aceea si se spune deasemenea ca mentalistii sunt demoni sau ingeri cazuti care fac abuz de puterile lor si incalca niste reguli dezvaluind lumii, care si asa nu se prinde. 21
Acum intrebare intrebatoare :

Voi credeti in spiritualitate ? Daca da, de care fel ?
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.



Răspunsuri în acest subiect
Spiritualitate. - de Alexandra Miau - 10-07-2012, 11:05 AM
RE: Spiritualitate. - de Azazel - 14-07-2012, 10:27 AM
RE: Spiritualitate. - de Alexandra Miau - 14-07-2012, 10:36 AM
RE: Spiritualitate. - de Mykoto - 14-07-2012, 10:02 PM
RE: Spiritualitate. - de Alexandra Miau - 16-07-2012, 09:53 AM
RE: Spiritualitate. - de Azazel - 16-07-2012, 11:21 AM
RE: Spiritualitate. - de Hetalia - 06-03-2015, 03:32 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)