Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de important e sportul in viata voastra?

#7
Hell yeah este important pentru mine, cum altfel mi-as fi putut sculpta trupul acesta de zeu pe care il am acum, daca nu facem sport incercand sa imping limitele organismului meu? Nu as mai fi avut curaj in ruptul capului sa mai ma uit in oglinda atat de des cum o fac acum 21.

Am practicat o gramada de sporturi la viata mea, dar de nici unul nu m-am tinut pana la capat, deoarece sunt o persoana care se plictiseste destul de repede, daca nu i se ofera o provocare, iar cum antrenamentele in Romania sunt facute dupa stilul comunist unde rutina este lege, fara a adauga elemente noi, mai captivante, mereu am ajuns sa sfarsesc in a deveni blazat dupa un inceput plin de un entuziasm debordant. 10

So, sa o iau cronologic: in generala am practicat atletism pentru 1 an, dupa aceea inot unde din pacate am stat doar 2 saptamani datorita unui eveniment nefericit la antrenamente in care eram cat pe-aci sa ma inec si baschet cam tot 1 an, de unde m-am retras pentru a ma concentra pe examenul de capacitate. In liceu am practicat Karate Shotokan 1 an si jumatate de unde am plecat, deoarece conditiile de antrenament devenisera precare (sala neincalzita pe timpul iernii, cu linoleumul rupt in mai multe parti de care mereu te impiedicai cand incercai sa executi o tehnica, riscand sa te si accidentezi, nemaivorbind de colegii mei cocalari, care nu aveau niciun respect fata de aceasta arta si veneau numai de gura parintilor). Iar pe timpul facultatii am mers la sala zi de zi (cu exceptia sarbatorilor legale desigur) timp de 1 an si jumatate urmand si un regim nutritional strict care m-a ajutat sa obtin rezultate excelente pentru fizicul meu.

Din pacate, in acest moment nu mai practic vreun sport propriu-zis, asta si pentru ca urmeaza ultimul an de facultate unde trebuie sa imi prezint licenta, dar si pentru ca acum stau ceva mai prost cu banii. Cu toate acestea inca mi-am pastrat obiceiul de la sala de a face miscare zilnic, prin urmare ies in fiecare zi afara pentru a face pe jos 5-10 km pe strazile Bucurestiului....desi poate parea un obicei ciudat pentru multi, mai bine sa par un tip anormal decat unul normal care gafaie dupa fiecare set de scari :p....parerea mea personala.

So, moral of the story? Daca vreti sa fiti sexy ca mine, faceti miscare sub orice forma ar fi ea 21. Nu va neglijati trupul, deoarece este singurul loc unde va trebui sa traiti.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cat de important e sportul in viata voastra? - de Romania - 05-02-2014, 10:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)