Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

To akuma kitsune

#1
Bun, apar cu ceva nou, insa acesta este realizat in colaborare cu Nywa aka Manu.

Disclamer:
Nici unul dintre numele sau persoanele - in afara de cele ale noastre - care vor aparea aici - referindu-ne la formatia CB si altele, al caror nume vor fi scrie - nu ne apartin si nu avem nicio cunostinta mai multa, fata ce gasesc pe net.


Titlu : To akuma kitsune
Varsta minima: 18
Gen: yaoi
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: de oricare doreste cititorul

Kiro:
Stateam pe pervazul camerei mele si priveam orasul in care tatal meu avusese marea onoare de a ma trimite – Shadowville, iar el nu face decat cateva vizite pe aici. Ca sa fie si mai enervant decat la inceput imi pusese si doi ‘destepti’ pe post de tata vitreg si bunica. Cel putin eu nu sunt muritor. Sunt o kitsune, o creatura ce a trait 3000 de ani, dar in varsta normala arat de saptesprezece si nici nu ma voi schimba. La fel ca si tatal meu va veni o zi cand voi prelua conducerea taramului sau locuit de cei care ne venereaza si ne considera zei.
-Kiro, sper ca nu ai de gand sa pleci si in seara asta!
Se auzi vocea unui barbat inalt, bine facut cu parul lung pana la umeri, lasat liber si ochii albastri ce ma priveau intrebatori.Cat ma poate enerva tipul asta! Doar pentru ca facea pe tatal vitreg nu insemna ca are autoritate. Cu toate ca e vampir il pot ucide fara sa clipesc, dar tata m-ar omora pe mine atunci.
-Ba da. Am sa ies sa dau o tura orasului.
-Kiro Zenko! Sti foarte bine ca acest oras este populat si de alte creaturi! Ai putea sa ai parte de o lupta daca nu esti atent. Toti sunt ascunsi si nu vei sti din ce parte esti lovit.
De ce trebuia sa-mi rosteasca numele complet? Acel nume de ‘zenko’ demonstra faptul ca eu eram din clanul vulpilor ce nu ranim oamenii, dar tot ne distram pe seama lor. Pana la urma sunt doar muritori.
-Nu am nevoie de grija ta! Sunt cel mai puternic kitsune si nu-mi trebuie prea mult pentru a-I nenoroci pe desteptii orasului astuia!
-Eu te-am avertizat….
A trantit usa ca un fel de protest iesind din camera mea. Reusise sa-mi intinda nervii la maxim. Care e problema daca il fac pe dracu in patru si merg unde am eu chef? Ce aiureala.
Am deshis larg geamul sarind pe acesta, in copacul ce avea creanga groasa exact langa ferestra. Am coborant fara sa ma sinchisesc prea mult si am luat-o la pas prin oras.
M-am oprit in fata unei cladiri ce avea geamuri negre, in care ma vedeam perfect. Parul meu blond si usor lucitor, vopsit brunet in partea de jos era usor ravasit, iar ochii de un verde-pisicesc priveau atenti la orice alta creatura ar putea sa apara.
Fara sa stau pe ganduri am luat-o inspre un loc retras, unde nu ma putea vedea nimeni, preschimbandu-ma in adevarata mea forma. O vulpe, cu noua cozi, semn ca eram cel mai puternic. Am hotarat sa raman la marimea inltimea medie deoarece puteam sa atrag atentia facandu-ma cat un bloc. Urma o noapte de distractie in care sa ma strecor in visurile muritorilor oferindu-le cosmaruri sau vise placute, depinde ce inspiratie am pe moment. Ca sa trec si mai usor neobservat imi folosesc abilitatea de a deveni invizibil. Viteza imi era foarte mare in acesta forma asa ca hotarasc la nimereala un apartament la a carui fereastra ma opresc.
O tipa roscata, acoperita doar de cearceaf, cu semne pe gat alaturi de un tip ce nu parea sa aiba mai mult de douazeci si cinci de ani. Se pare ca cei doi au avut parte de ceva actiune inainte de somn si probabil erau impreuna. Visurile lor vor fi tare amuzante…
Am inceput sa vizualizez asemenea unui ecran gandurile roscatei. Nu se gandea nici de cum la cel de langa ea ci la altul, il visa, iar din asta puteam sa deduc ca nu era nimic mai mult decat o parasuta prefacuta. Uram genul asta de persoane. Daca ai ales pe cineva ramai dracului cu el sau ea! Am inceput sa ii creez o lume total diferita roscatei, prapadindu-I visul. Imaginea cadavrelor ce s eintindeau pe campii, imaginea incendiilor, a torturilor oamenilor, lucruri pe care eu le vazusem, acum erau in cosmarul tipei si ceea ce ma incanta la puterea mea era faptul ca nu se va mai trezi pana dimineata. Am trecut din visul ei in al lui. Se pare ca tipul avea planuri serioase cu roscata, cum ar fi casatoria, asa ca l-am lasat sa viseze in continuare cai verzi pe pereti. O sa vada el ce diavolita a ales.
Am avut impresia ca sunt luat in vizor de catre altcineva asa ca mi-am folosit viteza ajungand din nou in camera mea, preschimbandu-ma in om. Mi-am luat o camasa albastra, boxeri si blugi negri aruncandu-ma pe pat. Era atat de interesant sa vezi lumea cu alti ochi, desii senzatia aia stranie cum ca cineva ma vazuse nu disparea. Poate ca era bine sa-l fi ascultat pe vampirul ala… Neee! Ce vorbesc?! Eu fac doar ce ma taie capul!

[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Răspunsuri în acest subiect
To akuma kitsune - de Kimera - 12-06-2012, 01:56 PM
RE: To akuma kitsune - de Clau~ - 12-06-2012, 05:39 PM
RE: To akuma kitsune - de K.V. - 12-06-2012, 07:52 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 15-06-2012, 06:11 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 01-07-2012, 04:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 05-07-2012, 05:37 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 13-08-2012, 04:57 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 29-08-2012, 10:08 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 15-12-2012, 06:58 PM
RE: To akuma kitsune - de ohaio_angel - 17-12-2012, 02:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 26-12-2012, 08:37 PM
RE: To akuma kitsune - de yuehan - 27-12-2012, 01:27 AM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 12-01-2013, 09:28 PM
RE: To akuma kitsune - de RosetteFoxy - 14-01-2013, 11:05 PM
RE: To akuma kitsune - de [USE] - 16-01-2013, 11:49 AM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 30-01-2013, 08:45 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 17-03-2013, 11:12 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 06-04-2013, 01:54 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 04-05-2013, 11:38 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 16-05-2013, 05:10 PM
RE: To akuma kitsune - de Kimera - 09-07-2013, 06:22 PM
RE: To akuma kitsune - de Nywa - 03-09-2013, 09:38 AM
RE: To akuma kitsune - de No.name - 11-09-2013, 01:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Akuma No Otome [+18 Inu fic] candy_cane 7 7.127 24-05-2010, 04:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Dragon no Kitsune [yyh fic- yaoi 18+] Kitsunes Iris 7 4.633 10-05-2009, 01:02 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)