Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Diablo III

#9
Hai sa luam pe rand :
1. 6 ore gameplay. Mai exact mi`a luat 6 ore si 23 de min cu barbaru`. Si daca vroiam un grindfest jucam o chinezarie de MMO.Celelalte dificultati mi se par cel putin inutile avand in vedere cat de praf este jocul.Pt mine nu exista.
2. Da , D3 arata penibil, Torchlight 2 in BETA spala pe jos cu el.NU are acelasi feel si aceeasi atmosfera ca restul joacelor din serie.Camera e imbecila , lipseste sentimentul de claustrofobie si hai sa zicem frica tipic jocurilor de gen.Poti vedea la 5 km distanta ce e in jurul tau.Grafic vb, jocul pute a WoW.Diablo nu e cartoonish...e dark, gorry and creepy.D3 e mai ceva ca FoxKids !
3. Simplu` nu inseamna si mai bun.Tocmai posibilitatea de a o da in bara era o chestie de apreciat la D2. Iar cum optiunea asta nu mai exista jocul e dumbed down si mai rau.Si asa e hack`n`slash....so a no brainer , dar D3 sare calul cu stil.
4. Cine joaca Diablo pt poveste ? Toti cei care sunt fani si nu pusti de 12 ani care sunt impresionati de 3 efecte si ceva sange.D1 are un story superb, D2 la fel.Iar modul in care era prezentata aceasta poveste era absolut genial.In D3 storyu` e cel putin grabit...aruncat parca doar de dragul de a fi un story intr`un grand grindfest.
5. 15% din tranzactiile in AH cu real cash intra in buzunaru` Blizz.Lumea arata cu degetul pt ca are de ce !
6. D3 nu e MMO ! Iar orice joc care are multyplayer online are singleplayer OFFLINE ! So yeah , i`m right again !

Daca ai citi inca o data postul meu a`i realiza ca nu vb de jocul in sine...care a fost bun per ansamblu , ci de finalul sau.Care da , a fost unul de exceptie.
Problema e ca adunam mere cu pere.ME3 , la fel ca restul jocurilor din serie a avut DLC si o sa mai aiba parte de DLC-uri si in viitor.Problema e ca NIMENI nu te obliga sa le cumperi.Nu esti fortat sa faci chestia asta daca nu vrei. Pe cand Blizz nu iti da nici o optiune.

Adaug la final ca am fost Blizz fanboy , avand toate jocurile scoase de ei , jucand D2 , SC si WoW online on za official shite.
Dar de la lansarea WoW WotLK Blizz a devenit o....tipa care sta la coltz de strada si presteaza ieftin.Tot ce fac e sa simplifice chestii deja simple ca sa atraga pustimea imbecila care e dispusa sa plateasca bani pt un shite.Nimic mai mult.R.I.P. Blizzard !
Iar daca vrei sa joci un hack`n`slash bun , incearca Path Of Exile.Adevaratul Diablo 3 !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Diablo III - de MajinCloud - 30-05-2012, 02:07 PM
RE: Diablo III - de Lia - 30-05-2012, 02:13 PM
RE: Diablo III - de MSGaBe - 05-06-2012, 07:02 PM
RE: Diablo III - de Lia - 05-06-2012, 07:47 PM
RE: Diablo III - de MSGaBe - 05-06-2012, 07:58 PM
RE: Diablo III - de MajinCloud - 06-06-2012, 12:43 AM
RE: Diablo III - de Lia - 05-06-2012, 08:08 PM
RE: Diablo III - de MSGaBe - 05-06-2012, 08:13 PM
RE: Diablo III - de MSGaBe - 06-06-2012, 01:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Diablo 3 Reaper of Souls Dobby101 0 2.629 21-09-2014, 12:03 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)