Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I not your pray

#13
Nu stiu cum se face ca de fiecare data cand sunt absolut plictisita si gasesc putin timp liber sa comentez pe ici pe colo, se nimereste sa fie in vreun topic de-al tau. Posibil sa fie din cauza faptului ca ai nspe mii de topicuri deschise, dintre care nici macar unul indeajuns de decent scris incat sa imi dea rabdarea sa il citesc pana la capat.

In primul rand nu stiu daca ti-a atras cineva atentia asupra faptului ca prima greseala pe care ai facut-o este chiar titlul. Pentru ca newsflash, e gresit! Inteleg tendinta de a alege un titlul in engleza pentru ca da, unele chiar suna mai bine, dar Doamne iarta-ma, daca alegi sa faci asta, macar asigura-te ca nu ai scris o prostie. Si in cazul in care iti este lene sa pui mana pe un dictionar sau ma rog, sa dai search pe Google, ca doar asta e la moda in zilele noaste, am sa presupun ca in loc de pray este prey si ca titlul tau se scrie "I'm not your prey"/"I am not your prey"/"Not your prey", pentru binele meu si al sanatatii mele mintale.

Cred ca am mentionat asta si in celalalt topic al tau... Cand scrii, orice ai scrie tu, nu amesteci timpuri verbale cum ai amesteca diferite condimente al caror gust il cunosti intr-un preparat pentru ca desi nu ai mai gustat combinatia respectiva, ai certitudinea ca nu poti sa o dai in bara. In principiu pentru ca atunci cand e vorba de gramatica, ceea ce am descris mai sus efectiv NU se aplica.

Legat de capitole, incearca sa le maresti sau asteapta mai mult pana postezi unul. Este destul de enervat sa tot citesti franturi si franturi, zic eu.
Nu o sa stau sa ma leg de absolut fiecare greseala pe care am gasit-o pentru ca mi-ar lua probabil ceva timp si nu dispun de asa ceva momentan, dar iti pot spune ca:
- poti sa reduci din dialog daca decizi sa pastrezi lungimea capitolelor asa cum este.
- descrierea... pai... stii... mai ai de lucrat la ea. La stadiul in care este acum nu gasesc decat cuvantul puerila care sa o caracterizeze - asta evident pentru ca incerc inca sa fiu draguta.
- nu te avanta sa pui +18 acolo doar pentru ca intr-adevar in ultimul timp lumea are o anumita preferinta pentru literatura erotica. Ma rog, de fapt nu doar in ultimul timp, literatura erotica a reprezentat pentru multi un domeniu de interes, dar mai nou au si curajul sa recunoasca asta - cu o oarecare mandrie pentru ca nah, sunt la moda. Daca nu esti stapana pe ceea ce implica asta, atunci nu te duce cu capul inainte si fara plasa de protectie.
- corecteaza textul inainte de a-l posta sau daca nu simti ca iti poti sesiza singura greselile, roaga pe cineva sa arunce un ochi peste ceea ce vrei sa postezi. Oricat de prost scris este un text in ceea ce priveste modurile de expunere si ideea propriu-zisa, clar este cu mult mai acceptabil daca are o gramatica impecabila si este lipsit de greseli de scriere.



N-am sa te pwp, dar as aprecia daca ai incerca sa imbunatatesti ceva, fie gramatica, fie descrierea, ceva... orice! Si nu ma refer strict la topicul acesta ci in general, la tot ceea ce postezi in sectiunea de Fan Fiction.



and oh my dear friend,
you're not the beginning nor the end.



Răspunsuri în acest subiect
I not your pray - de Nywa - 06-05-2012, 01:52 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 30-05-2012, 10:28 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 15-06-2012, 06:17 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 05-07-2012, 05:43 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 15-07-2012, 11:08 AM
RE: I not your pray - de Nywa - 02-08-2012, 03:27 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 13-08-2012, 04:58 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 29-08-2012, 11:01 AM
RE: I not your pray - de Nywa - 25-09-2012, 05:01 PM
RE: I not your pray - de rozalix - 27-09-2012, 05:44 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 14-10-2012, 11:18 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 06-11-2012, 06:56 PM
RE: I not your pray - de Eirenne - 07-11-2012, 11:15 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 02-12-2012, 11:17 AM
RE: I not your pray - de ohaio_angel - 09-12-2012, 08:15 PM
RE: I not your pray - de Nywa - 25-12-2012, 07:24 PM
RE: I not your pray - de Kira's Scarlet - 04-05-2013, 06:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)