Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ji Eun : Yoon or Kyung ?
Yoon
50.00%
6 50.00%
Kyung
50.00%
6 50.00%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Dragostea e teatru.

#11
{ Edit } Se pare ca am uitat de capitolul 5. Il pun aici ca sa nu-l pun dupa .

Capitolul 5


Ziua aceea a fost urmata de niste intamplari normale, Yoon si Kyung nu s-au mai certat pe nimic iar eu am fost lasat in pace in sfarsit. Tipele alea dou inca ma ingrijorau insanu ma durea nici macar in palma de ele. Cand am ajuns acasa am urcat in camera mea cu Ace pana cand au venit toti, provocandu-ne la un joc de carti pe dezbracate. Am acceptat imediat, niciodata nu pierdeam la un joc de macaua, oricat de mult incercam. Ne-am pus doi pe pat, fetele pe celalalt pat ( care vreau sa mentionez ca era defapt doua saltele ) si Yoon cu Kyung pe jos, unul langa celalalt. Au imparit cartile lejer, de parca se asteptau amandoi sa castige.
***
- Hai ma, ati trisat ! nu e posibil sa-ti vina trei asi din prima, m-am plans in timp ce-mi dadeam jos tricoul. Eraminsa cel norocos, fetele erau in lenjerie, la fel ca Ace si Yoon. Parca era o intrecere dintre mine si Kyung, care la fel avea numai pantalonii pe el. Am vut sa renunt insa toti imi ziceau - daca vroiam sa denunt, trebuia sa renunt la haine.... la toate. La inceput nu am vrut insa Kyung castiga din nou. Eram acum la egalitate cu ceilalti.
- Eu renunt, am spus mai mult mormaind. Sora mea a ras si m-a privit suspicios. Da, nu prea renuntam asa des.
- Atunci jos boxerii, l-am auzit pe Ace care la fel, se prapadea de ras.
- Nu vreau, da-i tu jos, am spus bosumflat si am plecat la baie. Am luat un profop in graba si am incuiat usa. Am intrat in dus la fel de oftict si am dat drumul la apa.
Am fost rapid, cam iesit si am deschis usa, cu prosopul in jurul taliei. M-am uitat in jur, nu era nimeni asa ca m-am dus in camera lui Yoon si Kyung. Erau probabilinca in camera mea jucand carti. Am cotrobait prin haine si am luat un tricou de-al lui Yoon si pantalonii lui Kyung. M-am lasat pe acel mia si am inschis ochii, adormind.
M-au trezit niste voci, pareau ale lui Kim si Jin He. Am deschis doar putin, sa vad ce se intampla. Le auzeam insa nu chiar foarte bine.
- Da si Ace? Stie?
- Ca ne cunoastem ? Ca te iubesc ? Nu, nici Ji eun nu are nici cea mai vaga idee.
Am rosit automat cand mi-am auzit sora. Ce usurinta in a spune „ te iubesc” am impins cu piciorul telefonul care cazu. Le-am auzit imediat plecand si eu am ramas acolo, incercand sa adorm.
- Tu glumesti, Yoon. Cum sa plece, a spus Kyung aprinzand lumina. Mi-am dus mana la ochi automat, pentru a ma feri de lumina puternica.
- Hei, Ji Eun, esti bine / a spus Yoon care m-a luat pe brate. M-a dus in camera mea si m-a lasat pe pat imediat cum i-am spus ca mi-e somn. Cu toate acestea, Ace se tinea de glume. A inchis usa si am ramas cu Yoon in camera. M-am frecat la ochi si l-am privit.
- Ace iar a inceput..a spus prvind spre fereastra. M-am ridicat in fund si m-am aporpiat de el.
- Yoon ?
M-a privit si mi-a zambit, dar nu pentru mult timp. M-a tras de mana langa el si si-a unit buzele cu ale mele. Si-a strecurat mana printre parunl meu blond si m-a tras mai apoape. Era dulce, ma facuse sa-i raspund sarutului si nu ma deranja cu nimic Ochii mei, chiar daca erau inchisi il vedeau numai pe el. era diferit, nu era acelasi lucru cu sarutul lui Kyung. L-am privit cum buzele noastre s-au despartit. Eram rosu in obraji si foarte confuz. Ma asteptam sa continue, cum facuse Kyung,... mai ales ca el era intins iar eu eram pe el insa nu a facut-o. A zambit si s-a ridicat.
- Deschide idiotule, a spus trezindu-ma din vizare. Nu avea de gand sa o faca prea curand.
- Nu ! Fa-ti de cap, eu il iau pe Kyung, a spus si l-am auzit cum a fugit. Ne-a lasat incuiati in camera. S-a uitat la mine si s-a asezat oftatnd.
-Stii, maimutico, a venit la scoala un tip cere te-a vazut in spectacol.
- Ce-i cu el ? am intrebat curos. M-a tras langa el si mi-a pus capul pe picioarele lui. a nceput sa-mi mangaie parul.
- Vrea sa iti dea un rol secundar in nu-stiu-ce film. N-am vrut sa-ti spun... imi e frica sa nu ne lasi fara actrita principala, a ras privindu-ma. Am chicotit si am inchis ochii. Un rol intr-un film ? Tentant.
- Nu pot sa te iau si pe tine ? am intrebat, pentru cateva clipe uitand total de celalalt admirator al meu. L-am privit in ochi .
- E posibil. A zis ca vrea doi actori. Sigur nu-l vrei pe Kyu' ?
- Ah... uitasem de el, am spus intorcand capul . Mainile sale se jucau inca in parul meu blond, vopsit. Am inchis ochii si l-am imbratisat inconstien. Eram somoros.
M-a asezat in pat si s-a pus langa mine. M-a strans la pieptul lui, ceea ce m-a facut sa-l imbratisez. Asa am adormit. Ma simteam parca in siguranta cu el decat cu Kyu' .



Capitolul 6


- Trezirea, rapid. l-am auzit pe Ace , am deschis ochii lenes. Imediat mi-am adus aminte toate intamplate cu o seara inainte si l-am privit pe Yoon. Eram tot in pat, amandoi si imbratisati pe deasupra. Hai sus, sa nu vina Kyung, a continuat si a tras de Yoon, spunandu-i ca e o matahala. L-a impins afara pe usa si s-a asezat langa mine zambind multumit. Ma enerva multumirea lui , mai ales ca ma gandeam non-stop la surorile noastre. Practic, imi era cumnat ( intr-un fel sau altul ).
- Auzi, trebuia sa plecam. A intervenit ceva la scoala... sor-mea ramane , noi trebuie sa plecam. Cica Yoon a primit pentru tine si un actor la alegere un contract de film. Trebuia sa ne spuna...
- Mie mi-a zis..am spus bosumflat. A spus sa-l aleg eu pe al doilea.
Ace m-a privit oftand. El nu dorea , era vizibil, pe el il enerva doar faptul ca Yoon nu le-a spus. Oricum, am impachetat in cateva minute, toti am fost gata in jumatate de ora. Cele doua au ramas singure si ma speria gandul . Ne-am grabit, pana la ora unsprezece trebuia sa fim, toti actorii din scoala. Drumul a fost... fara probleme. Kyu' nu aflase nimic. Stia doar cam Ace ne-a incuiat in camera, Yoon statea langa mine, ba chiar a adormit cu capul pe umarul meu. Insinsciv, am inceput sa-l mangai pe cap, sambind inconstient. Ace vorbea ceva cu soferul, acesta fiind Kyung dar se vedea in oghlida ca nu se simtea in largul lui ( si asta se vedea din toate gropile pe care le luam la rand, numai pentru al trezi pe Yoon )
Am ajuns, era zece si jumatate, am coborat din masina repede si am mers in sala de sport. Fusesem ultimii. Era un tip imbracat in costum, probabil ala de care m-a spus Yoon. L-am privit si cand am vrut sa ma asez Yoon m-a impins la el.
- El este.
- Dar eu am vazut o fata spe scena, a spus el analizandu-ma
- Si noi suntem o scoala de baieti. Nu avem fete, nu v-ati gandit.
- Cum te cheama ? m-a intrebat .
- Seung Ji Eun , domnulte.
- Auzi, am o intrebare. Avem un film de facut, te-am vazut ca o fata. Te-ai supara daca ia juca rolul uneia ?
- Ba chiar deloc domnule, daca pot sa-l iau pe Yoon cu mine. am spus din nou uitand de Kyung. Cum mi-am dat seama de ce am spus m-am uitat in sala. Kyu' pleca, ce facusem ? Tipul ala a aprobat si a dat mana cu mine. De ce naiba ma simteam aiurea cand ma atingea ? Oricum, am oftat si l-am privit pe cel ales sa mearga cu mine. Sincer, incepeam sa cred ca Kyung imi este doar prieten...
M-am retras si m-am asezat pe un scaun. Ace s-a asezat langa mine si m-a ciufulit.
- Ce faci, blondule ? Cum d el-ai ales pe Yu ?
- Hă ? Yu-cine ?
- Yoon, ma desteptule. DE ce nu l-ai luat pe Kyng ? m-a intrebat ridicandu-se. Si-a rtas scaunul si s-a pus in fata mea.
L-am privit si am lasat capul in jos. Imi trecuse prin cap sa-l iau pe Kyung dar... Toon ii dadea curaj, siguranta si ma simteam bine cu el. Cand eram cu Kyung, tot ce-mi venea in minte erau numai lucruri perverse de care nu eram foarte mandru ca le gandeam. Ace s-a ridicat cand l-a auzit pe cel despre care vorbeam ca ii cere asta. Kyu' s-a asezat langa mine si a oftat. Probabil era suparat.
- Asta e raspunsul tau ? m-a intrebat si mi-a apucat barbia. Nu ? Si eu care am incercat atata timp...a continuat si si-a aporpiat chipul de al meu. Am inghitit in sec si l-am privit in ochi. De ce imi era frica de el ? nu simteam caldura , nu simteam nimic din partea lui. Am incercat sa-l opresc insa m-a sarutat. Kyung, de ce nu vad la tine decat aspectul si primul sarut ?! De ce atunci cand esti langa si ma saruti nu sint caldura care o simt cu Yoon ? Am scos un geamat infundat si cand am incercat sa-l imping nu am reusit nimic. M-am panicat, am incercat din nou si de data asta el mi-a dat drumul si a plecat. Am inceput sa respir greu gandindiìu-ma la ceea ce tocmai se intamplase. Corpul meu nu ceruse continuarea, ba chiar il respingea. Ce mi s-a inamplat ?M-am ridicat cu un gest robotic si tot ce era in capul meu era dormitorul meu si atat.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea e teatru. - de Natsuru - 21-04-2012, 01:57 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Sushi - 21-04-2012, 02:57 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Katsu - 21-04-2012, 11:01 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 27-04-2012, 03:25 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Sushi - 02-05-2012, 12:35 PM
RE: Dragostea e teatru. - de rali2009 - 02-05-2012, 01:42 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Lexxu - 23-06-2012, 09:47 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 15-07-2012, 10:43 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 17-08-2012, 11:28 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Lexxu - 17-08-2012, 11:43 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 21-08-2012, 01:10 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Katsu - 21-08-2012, 03:37 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 03-10-2012, 09:57 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 07-10-2012, 10:14 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 15-11-2012, 11:27 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 28-11-2012, 10:40 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Eirenne - 29-11-2012, 12:54 AM
RE: Dragostea e teatru. - de Anu-chan - 13-12-2012, 01:40 PM
RE: Dragostea e teatru. - de Natsuru - 24-12-2012, 02:36 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)