Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Help?!

#2
Macro e functia care o cauti. Daca folosesti auto-focusul, e destul de ciudat sa nimeresti exact cum vrei tu.
In schimb...ia sa vedem. E o camera compacta da are functiile generale specifice unui Canon.
In primul rand la macro ideea e sa fii cat mai aproape de subiectul tau. Functioneaza cel mai bine de la cativa centimetri (cum nu cred ca ai functia supermacro, nu intru in aia). Deci aia n-are sa faca fotografii departate asa cum iti doresti tu. Dar la niste flori, insecte, fructe si alte chestii poti experimenta cu autofocusul pana obtii ceea ce-ti doresti.

Acum, ce poti folosi de la camera ta este functia Av. Cum functioneaza e relativ simplu: cu cat F-ul la tine e mai mare, cu atat DOF-ul e mai mare. Nu stiu cum sa-ti explic pe moment ce si cum acolo, dar in mare cam asta e ideea (eu am Nikon pe moment deci nu am in minte fix cum era la Canon).

Sper ca te ajuta. Bafta.

[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Răspunsuri în acest subiect
Help?! - de Niska - 12-04-2012, 09:18 AM
RE: Help?! - de CyBeR - 12-04-2012, 06:09 PM
RE: Help?! - de Niska - 12-04-2012, 06:32 PM
RE: Help?! - de CyBeR - 12-04-2012, 06:44 PM
RE: Help?! - de Niska - 12-04-2012, 07:00 PM
RE: Help?! - de CyBeR - 12-04-2012, 07:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)