Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cei Alesi - Prima Intalnire

#6
Desi nimeni nu spunea nimic, se vedea de departe ca cele doua persoane nu erau tocmai persoane normale.

Nimeni nu spunea nimic, iar singurul lucru ce se auzea erau pasii lui Iulian, care se apropia de cele doua domisoare. Sau domnisoare credea el ca sunt... In orice caz, una din cele doua domnisoare, decise a sparge tacerea, spunand ca o cheama Luna si ca este o elfa.
"Iulian. Om. Iar dumneata" (si isi intoarse privirea spre cealalta domnisoara) "presupun ca locuiesti in acest templu. Daca este asa, poti, te rog, sa ne spui mai multe despre Diamantele Puterii? Si nu ma refer la balivernele pe care le spuneti tuturor vizitatorilor, ci la adevarul din spatele povestii celor o mie de ani de durere, provocati de o simpla ciocnire a doua din cele 5 diamante si, desigur, la restul informatiilor ascunse de pastratorii secretelor si de cele 5 temple ale disperarii, unde se presupune ca au fost duse Diamantele. Dar vad ca te uiti putin ciudat la mine, asa ca presupun ca nu stii despre ce vorbesc si te rog sa-ti anunti maestrul ca as dori sa vorbes cu el despre adevarurile uitate. (...tacere...) Am zis ceva gresit? De ce va uitati asa de ciudat la mine?" 'Sper ca nu mi-a scapat vre-o vraja, pe ele... sau pe mine... Sau, poate, am spus prea multe... Sper ca nu trebuie sa le omor pe amandoua... Ar fi o pierdere destul de mare, daca una din ele ar fi «aleasă»... Oricum, mai bine astept putin si incerc sa-mi dau seama ce-i cu ele... Chiar, e posibil ca ceilalti alesi sa nu stie nimic despre diamantele puterii?'

Insa gandurile i-au fost intrerupte, atunci cand...

ooc: Next: Tu! ...Oricine! ...Cineva! ...Va rog...
DE CE NU MAI POSTEAZA NIMENI?
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Cei Alesi - Prima Intalnire - de Shadow.Kiss - 10-04-2012, 01:13 PM
RE: Cei Alesi - de Hella - 10-04-2012, 02:10 PM
RE: Cei Alesi - de Lia - 10-04-2012, 03:18 PM
RE: Cei Alesi - de Xpt1 - 18-05-2012, 08:56 AM
RE: Cei Alesi - Prima Intalnire - de Shadow.Kiss - 26-06-2012, 03:06 PM
RE: Cei Alesi - Prima Intalnire - de Xpt1 - 18-08-2012, 11:55 PM
RE: Cei Alesi - Prima Intalnire - de Lexxu - 27-11-2012, 02:55 PM
RE: Cei Alesi - Prima Intalnire - de Xpt1 - 09-05-2013, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 2.943 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)