Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Butonul rosu

#3
Dupa ce ai apasat nu s-a intamplat nimic. Ai stat si ai stat. Te-ai uitat pe geam; nimic diferit. Pana la urma te-ai intors in camera. Atunci ti-ai dat seama ca mobilierul nu era alb. Ce s-a intamplat? Te-ai uitat peste tot. Si acolo un buton si dincolo... Te-ai dus la geamul camerei tale: navete spatiale, gladiri suspendate. Erai in alta dumensiune. DE CE A TREBUIT SA APAS?! Cand m-am dus inapoi unde era butonul, el disparuse. O urma verde era de la masa spre usa. Ai urmarit-o stangaci... dincolo se auzeau bipaituri. Ai dat inapoi si te-ai gandit ca poate e doar un vis, culcandu-te.

La ora de chimie dirigintele m-a chemat la tabla. Mi-am zbatut capul sa imi dau seama care e chestia cu formula!, insa nimic! Zbatandu-ma am putut sa observ ca dirigintele de chimie avea pe spate un buton mare, rosu. Seamana cu cheita de la o papusa. Dirigintele inca strangea fisele de pe catedra, nevazandu-ma ca ma apropiam de el. (Optional: Cand am apasat el s-a oprit din ceea ce facea.)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Butonul rosu - de Sako-chan - 03-04-2012, 09:26 AM
RE: Butonul rosu - de Rain - 03-04-2012, 05:32 PM
RE: Butonul rosu - de yaoi maniac - 06-04-2012, 03:34 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)