Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dantalian no Shoka

#2
Un anime pe care l-am vazut fara recomandari.
Personaj preferat: Distrugatorul de Carti.
Episod 'preferat': Cel cu papusile din sat.
Parere generala: Un anime frumos (despre carti). Un episod si cateva lucruri nu prea le-am inteles, dar asta e altceva. A fost frumos, iar tipa aia daca mai continua seria ajungea Lady Gaga 2 (sau sa zic ca "varianta anime"?).
Tipa Biblioteca nu m-a uimit considerabil, dar oricum... asa era ea. Iar tipa din interiorul ei si ea... oh!, ultimul episod a fost dragut/frumos. Si... trist... mi-a placut atunci cu:
"Nu te simti singura? "
"Am si uitat cum este sa te simti singura. *tipul pleaca* Pana cand ai venit tu..."
Inca tin minte. T.T
Povestea emotionanta a fost cea cu violonista si acea carte a distrugerii (cele doua partituri).
Ce m-a cam 'enervat'? Brrr, trebuiau ei mereu sa aiba doua variante. "Poate era programata sau... poate a fost decizia ei." *face/palm* "Poate stia ca asa se va intampla sau poate nu" (aici nu mai stiu cum era) *face/palm* -episodul cu parfumul. Totusi... a murit, dar visul i s-a implinit.
Ce saaaa mai zis? Un anime bun. Merge. *thumb up*
Planta aia Carnivora a fost misto. 21
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Dantalian no Shoka - de DarkAngeI - 02-03-2012, 10:31 PM
RE: Dantalian no Shoka - de yaoi maniac - 19-05-2012, 01:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)