Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] You are mine !

#17
Am venit cu next. Ma bucur ca va place, si multumesc de comentari.



[center]Capitolul 5
Strify P.o.v[/center]




Mi-am intredeschis pleoapele si am vazut ceasul, ora exacta 9:00. Am mai lasat ochii sa mi se odihneasca o secunda, apoi am sarit din pat ca ars. La ora 10:20 avem interviul, astazi mai avem concertul si dupa o sedinta foto. Mi-am indreptat pasi inspre' baie, intre timp aruncandu-mi hainele pe jos si expunandu-mi trupul razelor de soare. Incaperea nu e nici mare nici mica, e numai buna, iar faianta de culoare albastra ma incanta.
Am dat drumul la apa si am intrat in dus. Picaturile fierbinti se lovesc brutal de trupul meu mic, facandu-ma sa tresar. Am luat in mana gelul de dus cu aroma de capsuni, turnand pe mine mai bine de jumatate de sticla.
Am inceput sa-mi misc mainile pe trup, intinzand lichidul, si luand nastere spuma. Ritualul de rasfatare a luat sfarsit atunci cand m-am limpezit.
Am tras un prosop jos din suport, infasurandumi-l pe dupa talie, iar un altul pentru par. Am iesit din baie, iar in camera dau de Yu.
S-a ridicat de pe asternutul moale, si s-a oprit fix in fata mea. Stiu ca suntem barbati si ca nu am motiv sa-mi fie rusine, doar ca ma simt ca si o femeie privita de un 'pradator'.
Si-a dus o mana dupa capul meu, iar cu alta m-a lipit de el. Nu inteleg...
- Yu! Ce naiba faci?! Lasa-ma! i-am spus revoltat.
Nu mi-a raspuns si nici nu mi-a dat drumul. Ma privea pierdut, apoi dintr-o data mi-a zambit strengar, punandu-mi stapanire pe buze. Cum erau intredeschise, a putut sa-si introduca 'sabia' in lacasul meu umed. Eu personal nu am raspuns sarutului, ci am inceput sa ma zbat, sa-l lovesc cu pumni in piept, si totusi in zadar. Nu am puterea necesara sa-l oblig ca sa-mi dea drumul...
Dupa vreo doua minute pe care le-am crezut o eternitate am fost eliberat. M-am servit cu oxigenul de care am nevoie, si am incercat sa-l lovesc din nou. Mana mi-a fost prinsa, ca de obicei.
- Yu esti un idiot! Cel mai mare idiot! Ce dracu te apuca?! Nu-s gay sa sti. Daca tu esti nu am nimic cu asta, doar stai departe. Sper ca, creierasul ala mic pe care-l deti sa fi priceput informatia.
Mi-a zambit ironic, ridicandu-mi barbia cu doua degete. M-am incruntat si am dat din cap in sens negativ. Il vad cum se apropie, de chipul meu, de buzele mele...si se opreste, razandu-mi in fata.
- Poate ca nu esti gay, dar esti interesat de mine si eu sunt interesat de -se opreste si ma priveste profund- de fundul tau. Imi spune lovindu-ma peste fund.
In momentul de fata cred ca, chipul meu este mai ceva ca al unei rosii. Mi-am inchis ochii, strangandu-i puternic.
- Yu, iesi afara din camera mea acum!
Brunetul imi pune un deget pe buza inferioara, lasandu-l sa se plimbe mai jos, pe barbie... apoi pe gatul meu. Daca nu inceteaza acum, o sa explodez!
- O sa ies din tine... pardon, din camera ta dupa ce i-au ceva ce-mi apartine. Mi-a spus pe un ton atat de caracteristic lui.
Am ignorat spusele lui.
- Si ce naiba iti apartine tie din camera mea? Am intrebat incrucisandu-mi mainile la piept.
- Mmm, pai asta. Mi-a spus atingandu-mi buzele cu ale sale.
M-am incruntat si am aruncat cu o perna dupa el, insa nu am reusit sa-l ating caci el parasise camera deja.
Mi-am dus mainile la tample, masandu-le cu doua degete. Nu stiu cum omul asta reuseste sa ma enerveze, si totusi, sunt dependent de existenta lui. Daca nu ar fi el, viata ar fi monotona.
Am lasat prosopul sa-mi cada la picioare. Usa s-a deschis.
- Am uitat sa-ti spun... se oprise atunci cand imi observase goliciunea. Ce bilute ai Strify, numai bune de... omleta. Rostise incepand sa rada.
Mi-am simtit obraji arzand, si de nervi am strigat din toate puterile.
- Iesi afara, acum!
A inchis usa, lasandu-ma pe mine singur. Careva sa zica, are chef de glume, nu? O sa-i arat eu glume la interviu. Asa e, interviul! Am uitat complet. Cand petrec timp cu Yu si uit de restul lucrurilor.
- Firai tu, Yu!
Mi-am tras pe mine o pereche de boxeri negri.
Din dulap mi-am ales pantaloni albi taiati, un tricou tot alb si tenesi negri. Ca accesori am agatat 2 perechi de lanturi la pantaloni si la gat mi-am pus tot un lant, insa acesta e cu lacat. Zis si facut, m-am imbracat cat ai clipi.
Am parasit camera rapid, uitand s-o inchid. Daca cumva animalul de Yu imi umbla prin lucruri poate sa-si ia adio de la ursuletul lui de plus Bubu. De freza mea s-a ocupat Kiro, ca intotdeauna.
In momentul de fata toti eram in masina, asteptandu-l pe nimeni altul decat Yu. Poate animalul nu o sa intarzie si de data asta. Usa masinii se deschise si pe ea intra brunetul. Se asezase langa mine, privindu-ma cu subanteles. L-am servit cu un pahar de whisky si am rostit:
- Vezi, nu trebuie sa vorbim detaliat despre accidentul tau sau chesti personale. Daca nu sti cum sau ce sa zici, mai bine taci, o sa vorbesc eu si pentru tine.
A zambit si m-a aprobat, iar spre surprinderea mea pe tot parcursul drumului nu mi-a mai adresat nici un cuvant in plus, inafara de concert. Ceilalti au fost destul de tacuti, inafara de Kiro care a adus vorba de o iesire dupa sedinta foto.
In fata mea o femeie se afisa, prezentandu-se ca fiind prezentatoarea. Ochii ei mari si negri se asemanau usor cu doua abisuri, parul brunet dar lung ii curgea pana sub sanii destul de dezvoltati. Vocea ei este ca o muzica pentru urechile mele, iar trupul firav dar dotat ma fac sa nu-mi iau ochii de la ea. Stiu c-am spus de Yu sa nu vorbeasca prosti la interviu, dar eu m-as putea pierde usor cu femeia asta prin preajma mea.
- Intram in emisie in 5 minute, va rog, luati loc. Spusese tanara pe un ton rugator.
Pe canapea s-au asezat Kiro, Romeo si Shin, iar eu cu Yu am ocupat loc pe cate un fotoliu. Am putut auzi „1,2,3... si intram in emisie”.
- Buna dimineata dragi telespectatori, azi suntem alaturi de trupa Cinema Bizarre, vom incerca sa aflam mai multe despre ei si bineinteles, vom merge la concertul lor din seara aceasta.
Am facut cu mana camerelor, si le-am transmis salutari tuturor fanilor nostri. Au fost intrebari despre debutul nostru, cantecele noastre, si am raspuns doar eu ca de obicei, insa... a urmat o intrebare pentru Yu, cam delicata.
- Si, Yu, care au fost primele cuvinte pe care le-ai auzit cand te-ai trezit din coma? a intrebat, zambiindu-i.
Kiro si-a mutat privirea in alta parte, iar eu asteptam cu sufletul la gura sa aud raspunsul brunetului. Sper doar sa nu comita vreo gafa, ca doar suntem in direct.
- Pai, dupa ce m-am trezit din somn, solistul nostru Strify mi-a marturisit ca toti si-au facut griji.
Am rasuflat usurat. Bine ca nu ai facut vreo prostie Yu, ca altfel iti declaram razboi, si asa trebuie sa i-o platesc pentru fazele din camera mea.
- Ar mai fi ceva. Nu stiu daca doar mi s-a parut sau asa ceva, dar am auzit cum Strify mi-a spus „te plac”, insa nu stiu ce sa deduc din asta. A spus afisand un zambet caracteristic lui.
Sangele a inceput sa-mi circule mai repede prin vene, iar inima mi-a luat-o la goana ca o nebuna. Imi amintesc... chiar i-am spus asta.
Mi-am ridicat privirea la prezentatoare care a ramas cam prostita de afirmatiile lui Yu.
- Aici se incheie „episodul” de astazi. Va asteptam data viitoare cand in emisie se va afla Lady Gaga, la revedere.
M-am ridicat de pe fotoliu si cu viteza luminii am ajuns in fata brunetului. Ma intreb, oare el are doar un neuron? Cum sa zica asta in emisie... de ce nu m-a tachinat doar pe mine?
Am incercat sa-l lovesc, insa degeaba.
- De ce ai spus asta in direct? E una cand ma tachinezi si suntem doar noi si baieti, si cu totul alta poveste e atunci, cand spui ceva in direct despre ce facem noi sau cum ne comportam noi. Mi-am tras mana si am plecat in masina.
Acum chiar mi-a pierit cheful de concert...


Ja ne!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
You are mine ! - de Lexxu - 29-02-2012, 09:52 PM
RE: You are mine ! - de PervyTeoYaoi_Shinee - 29-02-2012, 10:24 PM
RE: You are mine ! - de AbiiShu' - 29-02-2012, 11:40 PM
RE: You are mine ! - de hiimera - 01-03-2012, 11:55 AM
RE: You are mine ! - de Grubbie - 01-03-2012, 12:46 PM
RE: You are mine ! - de Zyklon - 01-03-2012, 06:00 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 10-03-2012, 12:51 PM
RE: You are mine ! - de hiimera - 10-03-2012, 01:58 PM
RE: You are mine ! - de AbiiShu' - 15-03-2012, 08:31 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 12-05-2012, 12:14 PM
RE: You are mine ! - de PervyTeoYaoi_Shinee - 12-05-2012, 08:47 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 02-06-2012, 01:48 PM
RE: You are mine ! - de Beba. - 02-06-2012, 02:15 PM
RE: You are mine ! - de Ciquita - 04-06-2012, 10:39 AM
RE: You are mine ! - de Nirv - 04-06-2012, 10:09 PM
RE: You are mine ! - de kame. - 05-06-2012, 10:12 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 15-06-2012, 12:40 PM
RE: You are mine ! - de Ciquita - 15-06-2012, 02:16 PM
RE: You are mine ! - de Katsu - 15-06-2012, 04:00 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 22-06-2012, 10:31 PM
RE: You are mine ! - de Lexxu - 19-07-2012, 11:23 AM
RE: You are mine ! - de kame. - 19-07-2012, 01:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)