Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clasa Perversa

#4
Hey Ayame , am trecut si eu pe aici . Am sa-mi spun parerea sincera in legatura cu primul capitol , sper sa nu te superi :)
In principiu este ok , dar doar atat. Cum a mai spus si Ema , dialogul predomina tot , asa incat sentimentele , desfasurarea actiuni si poate unele emotii , lipsesc total . Actiunea este grabita . Practic nu ai narat nimic , ai folosit doar dialog. Lipseste misterul , suspansul ..in concluzie si curiozitatea unui cititor fazta de celelalte capitole. Ai fi putut taia unele dialoguri , adugand descriere.
Sa nu mai spun ca ai inceput destul de monoton . Incerca sa evitit fraze de genul : "Salut sa ma prezint ma numesc Ayame,am 17 ani ,parul saten cu sufite blonde,ochi caprui , " suna destul de aiurea , ca si cum personajul si-ar face o biografie sau ar scrie intr-un jurnal. Faptul ca ai povestit la persoana a I a , este in mod general ok , chiar daca nu ai adaugat mai deloc ce simte ea , nici atunci cand a intalnit noi persoane , nici cand s-a aruncat tipul acela pe ea . Aici pute-ai adauga o multime de sentimente si sa descrii mult mai bine ce simte personajul. In fond , nici caracterul lui Ayame nu este atat de bine conturat. Ai zis la inceput cateva tresaturi minore legate de aspect , dar caracterul ei , care trebuie descoperit de catre autor din idei si fapte , ramane inca abdtract.
Din acest capitol , ai fi putut creea linistita , alte doua capitole , extinzand anumie idei si fapte .
Totul pare prea brusc , actiune grabita , dialogul din abundenta , sentimente nu ..mai ai ceva de lucrat .
Titlul pare potrivit , desi nu m-a atras intr-un mod deosebit. Oricum imi voi da seama si din celelalte capitole legatura titlu-fic.
In concluzie fic-ul este ok , nu-mi pot da seama chiar din primul capitol cat de bun este un fic.
Oricum bafta in continuare si ai grija ce faci cu dialogul . Te-am pupat !
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Clasa Perversa - de AyameIsCrazyGirl - 27-02-2012, 11:21 PM
RE: Clasa Perversa[Akatsuki,+18] - de DiZ - 27-02-2012, 11:35 PM
RE: Clasa Perversa - de .Ema - 12-03-2012, 09:12 PM
RE: Clasa Perversa - de Hope - 09-04-2012, 03:06 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clasa de Nebuni Ġ'♥.' 10 6.345 01-09-2011, 05:38 PM
Ultimul răspuns: candy girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)