Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Despre ce cuplu vreti sa fie vorba?
InoSaku
25.00%
2 25.00%
InoHina
12.50%
1 12.50%
InoTema
0%
0 0%
InoKarin
0%
0 0%
Nu imi plac povestile in care Ino e personajul principal
62.50%
5 62.50%
Total 8 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Naruto] Don't let me go [SasuSaku]

#9
Buna, scuze ca postez atat de tarziu, dar fiind si vacanta mi-a fost cam lene. Vreau sa imi cer scuze pentru dialogul in exces, dar nu prea am avut cum sa il evit. Oricum aveam doar replici in cap:)). Lectura placuta:*! Imi cer scuze pentru ca numele capitolului e in engleza, dar in romana suna chiar ciudat. Am incercat sa fac un capitol putin mai comic, au cam fost prea dramatice pana acum, deci sa-mi spuneti daca am simtu’ umorului sau nu:)).


Chapter 3: Blind date
Ino
~part one~



- E timpul sa te trezesti. Am o surpriza pentru tine.
Deja era dimineata? Nu voiam sa ma dau jos din pat. Dar totusi, ce naiba miroase atat de bine? Am scos capul de sub plapuma moale si am privit buimaca in jur. Privelistea nu era atat de socanta, dar pe mine m-a surprins. Bunul meu prieten a facut cel mai bun lucru posibil in dimineata asta: mi-a adus micul dejun la pat. Vai, ce fetisoara am facut. Mi-am ridicat putin sprancenele si am rostit un “aw” atat de sincer, daca pot spune asta. M-am asezat mai comod in pat si am inceput sa mananc. Nu era cine stie ce, doar paine prajita cu unt, dulceata si ceai de fructe de padure – favoritul meu. Dar fiind prima oara cand cineva face asta pentru mine, eram foarte fericita. Atat de fericita incat nici macat nu am multumit. Dandu-mi seama de nesimtirea de care dadeam dovada, mi-am ridicat privirea, gata sa spun cel mai frumos si dulce multumesc din lume, dar era sa ma innec cu ceaiul. Brunetul de langa mine era imbracat la patru ace. Pantaloni si vesta de stofa neagra, o camasa de un alb imaculat si o cravat de aceeasi culoare cu vesta.
- Ce e cu hainele astea? spun eu, aproape tipand.
- Imi era prea cald pentru sacou. Oh, nu arat bine? Stii, pentru o fata atat de draguta, uneori chiar ranesti sentimentele celorlalti, spune acesta aproape suspinand. Am muncit toata dimineata sa arat ca Sebastian si tu, ticaloasa mica, ma superi cu cuvintele tale. Si doar stii cat de sensibil sunt.
O Doamne, dar peste ce “diva” suparata am dat in dimineata asta. Uneori imi vine sa il omor, stiu ca se prosteste si el stie ca ma enerveaza, dar nu o sa inceteze cu micutul sau joc actoricesc.
- Cine e Sebastian? Ce naiba, faci cosplay?
- Cine e Sebastian? Fiinta ignoranta, scursura a societatii, fara suparare Ino, dar nu esti blonda fara motiv. Tu nu ai vazut celebrul film Kuroshitsuji? Unde frumosul, inteligentul, manieratul si nu in ultimul rand, talentatul Sebastian Michaelis joaca rolul unui majordom – demon, al naibii de bun. De cand am vazut filmul m-am schimbat radical, spuse acesta topaind prin camera.
Radical pe naiba. Nu stiu cand a vazut el filmul, dar ieri era perfect normal. Fara tinute ciudate, vorbit pompos, sau mic dejun la pat. Omul asta e la fel de schimabtor ca si vremea, dar viata ar fi chiar plictisitoare fara el.
- Esti dus, zic eu, ignorand comentariul despre culoarea parului. Iar ai fantezii cu baietii?
- Te rog, Sebby e un barbat adevarat. Oricum nu inteleg ce poti vedea la o femeie, cand un barbat are tot ce iti trebuie. Barbatii sunt binefacuti, inalti, sebsibili, rafinati, sarmanti…
Era atat de sigur de ce zice si cred ca ar fi continuat mult si bine daca nu il intrerupeam eu.
- Noi avem sani. Acum fi un majordom bun, sau ce esti tu si fa patul.
Ar fi vrut sa mai zica ceva, dar si-a dat seama ca am dreptate. Am vrut sa ma dau jos din pat, dar mai intai am verificat un lucru important si anume daca am haine pe mine. Este atat de placut si relaxant sa dormi fara pijamale, incat am inceput sa fac asta foarte des. Dar hai sa fiu eu aia normal in dimineata asta si sa am grija cum ma plimb pe aici. Deci da, sunt dezbracata. M-am uitat frumos la brunet si i-am spus sa iasa afara din motive evidente.
- Dar scumpul meu ingeras, dupa noapte trecuta inca te mai rusinezi in fata mea? Corpurile noastre devenisera unul singur, mainile mele se plimbau parul tau auriu si matasos ravasit pe perna moale, gemetele tale suave imi mangaiau urechile, iar sanii tai fermi, oh, sanii tai… Crezi ca pot uita acele momente? Crezi ca pot sterge totul cu buretele? Ei bine, nu. Poate a fost o simpla noapte pentru tine, dar eu nu o voi uita vreodata.
- Doamne, Sai, termina! Daca te aude cineva chiar te crede! Iesi in secunda asta pana nu arunc cu ceva in tine!
- Mai glumesc si eu, nu trebuie sa fii atat de rea.
Bine ca si-a revenit. Cat a putut sa ma enerveze. Doar stie ca am si alte probleme, nu inteleg de ce face misto. Glumele lui sunt bune de obicei, insa dimineata nu am niciun chef.

M-am dat jos din patul dubios de confortabil, mi-am ales in fuga niste haine, apoi am mers la baie. Nu aveam chef de nimic. M-am spalat pe fata, apoi pe dinti, cu viteza extraordinara. Orice melc m-ar invidia. Am dat de cateva ori cu pieptanul prin par, dar nu cred ca ala se poate numi pieptanat. Nu in ultimul rand am “consultat” cantarul. Doar 55 de kilograme la 1,72. Ar trebui sa mai am cel putin 5 kilograme. Dar de ce ma plang? Arat bine, nu? Chiar m-a umflat rasul la aceasta afirmatie. “Arat bine”, de asta m-a inselat Naruto. In fine, ca o relicva, m-am tarat pana in bucatarie, unde Sai ma astepta cu cafeaua. Eu inca mai cascam si eram foarte adormita. Hmm, telefonul, unde mi-e telefonul?
- Aici e, ai primit doua apeluri Naruto. Pe primul l-am respins, dar a doua oara i-am rapuns si i-am zis ca dormi. A cam marait el, dar pana la urma a zis ca te suna mai tarziu.
Si astfel s-a lasat linistea. Ieri, dupa ce Sai a venit sa ma ia din gara, i-am povestit tot ce s-a intamplat. El mi-a spus ca poate e o coincidenta, poate Naruto era doar surprins ca a raspuns Hinata si nu eu. Nu vreau sa ma mai gandesc la asta, oricum nu stiu ce sa mai cred. Cand ma voi simti pregatita am sa-l sun pe blond, poate chiar o sa ne intalnim si o sa ii dau o sansa sa imi explice totul. Insa pana va veni acel moment vreau sa continui sa ma bucur de viata si de Sai. Nu trebuie sa stau in pat toata ziua si sa plang. Da’ chiar, cat e ceasul?
- M-ai lasat sa dorm pana la 12? am zis foarte furioasa.
- Uite Ino, am familie, prieteni, mai nou si o iubita, nu pot risca sa pierd totul. Daca te-as fi trezit acum eram mort.
Am zis si eu “ha ha” si l-am lasat in pace.

______________________________________________________________
Imi cer scuze pentru capitolul scurt, dar nu stiu cand o sa mai am timp sa scriu, asa ca postez doar ce am momentan.
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Răspunsuri în acest subiect
Don't let me go [SasuSaku] - de Ayumi Michaelis - 11-02-2012, 07:41 PM
RE: Don't let me go - de ^Ciresica^ - 11-02-2012, 08:49 PM
RE: Don't let me go - de *|Dea|* - 11-02-2012, 11:51 PM
RE: Don't let me go - de hiimera - 21-02-2012, 10:42 PM
RE: Don't let me go - de DiZ - 10-05-2012, 11:13 AM
RE: Don't let me go - de Sawako - 06-07-2012, 01:12 AM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 31-07-2012, 01:36 AM
RE: Don't let me go - de ^Ciresica^ - 16-08-2012, 09:45 PM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 10-09-2012, 07:34 PM
RE: Don't let me go - de Ayumi Michaelis - 05-12-2012, 07:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)