Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Obsedat de pariuri +16

#1
Hello tuturor. M-am gandit sa postez si eu un fic, stiu ca inceputul este plin de dialog si actiune, pe atunci nu prea le aveam cu descrierea sentimentala. Insa, consider ca nu mai as avea cum sa il "repar", acum =))
Primul capitol este cel mai varza, va asigur =))
Apropo, ficul l-am postat si pe alte forumuri, deci sa nu credeti ca e
plagiat :D

Varsta minima: 16
Gen: aventura
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: critica avansata

Disclaimer: Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Masashi Kishimoti din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.

Capitolul 1 : Intalnirea


Soarele era la mijlocul cerului arazand puternic, semn ca vara capata din ce in ce mai mult teren. Mai aveam cativa pasi si intram in curtea scolii. De obicei abordam o atitudine misterioasa si indiferenta, insa azi eram cu zambetul pe buze. Ten Ten cea mai baietoasa, rebela si dorita fata din liceu isi pierduse virginitatea cu cateva ore in urma in asternutul meu. Insa trebuie sa recunosc ca pentru prima ei noapte de nebunii (pentru ca eu doar asta ofer), s-a descurcat mult mai bine decat ma asteptam si pot spune ca ma satisfacuse mai ceva ca restul adolescentelor sacaitoare. Era cat pe ce sa fi pierdut pariul cu Naruto, in care eu trebuia sa o cuceresc. Saracuta timp de o saptamana incercase sa reziste tentatiei si sa-si ascunda sentimentele sau mai bine zis poftele, dar pana la urma a cedat cu zambetul pe buze. In momentul in care am pasit spre baieti, acestia stateau la banca noastra care era sub ciresul batran si inalt unde toata lumea dorea sa-si petreaca timpul, am fost intampinat ca de obicei de zgomotele pitigaiate ale fetelor care ma strigau:
- Uite-l pe Sasuke!
-Ahh ce bine arata si azi! Am auzit ca a reusit si cu Ten Ten.
- Nu se poate, fata noastra a pierdut in fata lui? Se pare ca nici ea nu a rezistat, dar nici nu e de mirare cu asa o frumusete care iti face ochi dulci.
Chicoteau si incercau sa-mi atraga atentia, insa scopul meu era sa ajung la banca aceea si sa vad ce fata va face cand ii voi spune:
- Plateste, Naruto, imi pare rau dar ti-am spus ca nu pot pierde nici un pariu.
Naruto, prietenul meu cel mai bun statea alaturi de celelalte sa le spunem "delicatese" ale scolii. Noi eram foarte jucausi. Adica faceam pariuri in fiecare saptamana ca sa mai treaca timpul. Pentru ca mai aveam 2 ani si termian liceul nu doream sa las nici o fata sa-mi scape. De fapt pe la 14 ani eram cuminte si eminent. Insa primeam din ce in ce mai multe avansuri si incet, incet acomodandu-ma cu ideea si intrand in grupul asta am dat de gustul distractiei si pot sa spun ca inca nu ma satur.
Naruto se uita la mine sarcastic si zambeste:
- Sasuke, spre deosebire de tine, eu pana acum nu am pierdut NICIODATA un pariu. Asa ca ar trebui sa nu faci atata caz din asta. Cu toate ca si Neji si Gaara au incercat, nu am facut-o eu. Am hotarat sa te las pe tine sa te bucuri, deci ar trebui sa-mi multumesti.
-Cand am pierdut eu un pariu?
Naruto incepe sa rada:
- Tu chiar vrei sa cred ca ai uitat de....
Dar nu l-am lasat sa continue, stiam ca ma va bate la cap cu aceasi fata si vroiam sa lamuresc lucrurile o data pentru totdeauna:
- Pe bune, iar incepem. Ti-am spus ca puteam sa o am, insa ai vazut si tu ca nu era de mine. Era foarte urata si grasa. A fost cel mai prost pariu pe care l-ai pus vreodata. Si aceea....aceea fiinta pur si simplu intelege... nu era destul de buna. Am rabufnit, dar simtind nervii cum dispar si vazand ca fetele lor devenisera putin mai serioase le spun ca ar trebui sa incepem sa facem propunerile pentru saptamana asta.
- Bine Sasuke. Noi deja am decis "care pe care", si incepe sa rada. Dar saptamana asta e randul meu sa-ti propun pe cineva si daca intuiesc eu bine este si randul tau sa-mi alegi urmatoarea fata.
- Exact. Si m-am gandit ca ar fi destul de amuzant sa vad cum te tii dupa Hinata Hyuga.
Zambetul lui strengar ii aparu pe fata, in timp ce-si baga mana in parul lui matasos si auriu ca spicele de grau.
- Floare la ureche, in doua zile e deja gata. Iar tie ti-o propun pe Sakura Haruno.
Toti au inceput sa rada. Frate, astia sunt idioti? Tocmai le-am spus cu 2 minute inainte ca nu e destul de buna pentru mine.
- Voi faceti cumva o gluma? Si oricum parca plecase acum 2 ani de aici.
- Da. Dar s-a intors. Asculta, am auzit din surse sigure ca s-a schimbat si imi pare rau insa singurele virgine care au mai ramas sunt la a 11 B si 11 D, iar ele sunt in excursie. Plus ca de boboci nu avem voie sa ne atingem, stii foarte bine. Altcineva nu a mai ramas, iar regulile sunt reguli. Pana nu terminam cu fetele de a 11 nu putem sa trecem mai departe.
Se lasa o liniste mortala timp de vreo 2 minute dupa care lui Naruto ii suna telefonul si ma anunta ca Sakura a ajuns. Eu oftez incercand parca sa-mi tin inchisi ochii, ca poate asa ma simteam mai bine. Dintr-o data se aude o muzica zgomotoasa de langa portile scolii. Vad un grup de adolescenti care se saluta intre ei dupa care masina pleaca.
- Pai unde este? il intreb eu pe Naruto, observand ca nimeni nu imi amintea de ea.
- Frate, esti orb? E chiar in fata ta.... imi spune cuvintele acestea muscandu-si puternic buza pana cand a inceput sa-i dea si sangele.
Incep sa rad, nu intelegeam comportamentul lui. Cand ma uit in fata, vad o adolescenta de vreo 17 ani, defiland parca cu picioarele ei lungi ca gatul unei lebede, cu parul roz jucandu-se pe chipul ei fin, cu ochii mari de smarald ce straluceau in soare si cu un corp...pfffff cred ca imi venea sa lesin de atata incantare. Adica daca arata atat de bine de la vreo 30 de metri muream de curiozitate sa vad cum arata de aproape.
Totusi, nu prea imi venea sa cred ca este ea. Si imi tot repetam cuvintele astea in gand pana ce o vad ca se imbratiseaza cu Hinata si cu Ino. Atunci imi dau o palma peste fata. Incep sa zambesc pervers si incep sa o fluier. Jumate dintre fetele din scoala s-au uitat spre mine, inclusiv prietenele ei, dar ea nimic. Radea si vorbea parca neobservand schimbarea din jurul ei. Atunci incerc sa i-o spun mai direct:
-Sakura, la mine sau la tine?
Atunci oberv cum ochii ei mirati se intorc catre mine si ma examineaza, dupa care isi ridica 2 degete le saruta pasional si isi atinge fundul cu ele gen "Kiss my a*s". Zambeste si se intoarce la ale ei.
- Naruto, stii ce m-am razgandit, accept pariul cu mare placere. Acum scuza-ma trebuie sa fac ceva".
Mai erau vreo 5 minute pana se suna. Ce sanse erau, ca fata aia sa pice cu mine in clasa, era clar ca trebuia sa trag niste sfori. Asa ca am alergat repede catre scumpa noastra directoare care avea in jur de 30 de ani si adesea se comporta atat de dulce cu mine.



Răspunsuri în acest subiect
[Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de kattya96 - 09-02-2012, 12:38 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de DiZ - 09-02-2012, 01:22 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de kattya96 - 10-02-2012, 05:32 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de kattya96 - 12-02-2012, 08:19 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de *|Dea|* - 13-02-2012, 12:58 AM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de Lexxu - 15-02-2012, 02:27 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de kattya96 - 18-02-2012, 08:50 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de Lexxu - 18-02-2012, 09:14 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de *|Dea|* - 18-02-2012, 10:13 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de Grubbie - 19-02-2012, 02:45 PM
RE: [Naruto] Obsedat de pariuri +16 - de kattya96 - 28-02-2012, 12:12 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)