Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love or justice?

#6
Mama! Deci eu nu am trecut pe aici? E o problema!
Pai, in primul rand sunt foarte happy ca vin sa dau si eu un com. Mai bine mai tarziu decat niciodata. Pai, e primul vostru parteneriat? Va urez succes si sa fie unul dintre cele mai bune ficuri.
Am sa incep cu titlul. Inca sin primul capitol a aparat acea idee de justitie. Se pare ca Matt, care e un dealer nascut uraste ceea ce prietenul lu cel mai bun "adora" intr-un fel. Ati creeat o antiteza intre cele doua, mai alesc ca Kei e de la FBI. Poveste asta va fi din ce in ce mai interenata. Faza care nu o s-o uit e: "Spunei lu' satana că-l salut!". Deci atata am ras de nu m-am putut opri. LImbajul accentueaza totul si, si dinamica crest considerat.
Pai, se vede ca Matt inca tine la Kei si indiferent cat de sado-masochist e, are o slabiciune si aceea e vhechiul lui amic. E grijuliu cu el, mai ales ca l-a acoperit ca sa nu-i fie frig.
Vor aparea multe in continuare si ma bucur ca m-am apucat de citit! Astept nextul si sa ma anuntati!
Sayonara!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg




Răspunsuri în acest subiect
Love or justice? - de Lexxu - 08-02-2012, 10:02 PM
RE: Love or justice. - de AbiiShu' - 09-02-2012, 01:04 AM
RE: Love or justice? - de Rain - 09-02-2012, 09:36 PM
RE: Love or justice? - de Nirv - 20-02-2012, 08:43 PM
RE: Love or justice? - de Lexxu - 10-03-2012, 10:19 PM
RE: Love or justice? - de PervyTeoYaoi_Shinee - 11-03-2012, 12:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)