Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love or justice?

#1
Fic in colaborare cu iubirica! - Trubbie ;3
Speram sa va placa! Lectura placuta si Ja neeee'.

Varsta minima: +18
Gen: Yaoi
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: limbaj vulgar
Tipul de comentariu solicitat: Simplu.



Capitolul 1.


Matt P.O.V

Imi amintesc...

** Flash Back **

Sateam ascuns dupa ramurile copacului. Pandeam. Eram un tanc, dar unul viclean. Asteptam ca Kei sa se Indeparteze, ca eu sa pot "da lovitura".
Baiatul statea, uitandu-se intr-o parte si in alta, gandindu-se probabil pe unde ma ascund eu. Ranjesc insa cand acesta se indeparteaza.
Cobor atent din copac, usor, tiptil exact ca o felina care-si pandeste prada. Reusesc sa nu fac nimic care sa-l alarmeze pe baiat.
Incep sa alerg si ajung la tinta, spunand:
- Ai pierdut, Kei! spun scotand limba, copilaros.
- Ai avut noroc! Data viitoare o sa castig..

** End Flash Back **


Ranjesc, atat de caracteristic mie. Stau in dreptul geamului, privind. Nu sunt interesat de peisaj, stele, luna sau mai stiu eu ce. Sunt interesat de un anume norisor ce se aseamana cu fata lui.. Kei. Amicul meu din copilarie. Nici macar nu stie ca e vorba despre mine, ca pe mine trebuie sa ma prinda. M-am schimbat mult.. nu din perspectiva comportamentului, ci a aspectului. Am ramas la fel de rau si interesat de droguri.
Sunt dealer international, sunt "tatal drogatiilor". Sunt cel mai rau om pe care il poti Intalni, nu exista cuvantul : mila in vocabularul meu, la fel cum nu exista nici dragoste sau neajutorat. Sunt demn de flacarile iadului, si abea astept sa ajung acolo la dracu. Sa-i duc un cui sa fumeze si el. Multi credeau ca-s incapabil sa ajung unde-s azi, insa cei care mi-au comentat sau m-au barfit azi sunt undeva la 3 metri sub pamant numarandu-si cioantele. Un lucru important la mine, urasc justitia.
Nu mi-au placut niciodata Astia. Se dau mari si corecti cand ei sunt la fel de corupti ca presedintele. Fura de la oricine. Ma fut in toti care fac parte din justitie, si le dau foc.
Exista o mica exceptie : Kei. El a fost prietenul meu cel mai bun in copilarie, si nu-l judec. E corect, nu corupt ca restul. Nu pot sa zic, ca-mi place lucrul asta, chiar nu-mi place deloc, dar.. e decizia lui ce face si cum face. E viata lui pana la urma si mereu i-a placut sa fie politistul cand ne jucam de-a hotii si politistii. Zambesc, spunand cu voce tare:
- Oare esti instare sa ma prinzi? Sau ai de gand sa ne mai jucam asa mult timp? O faci intentionat sau... nu? spun eu curios, constient ca nimeni, nu o sa-mi raspunda.
Hah, nu l-am mai vazut de ceva timp.
Parca si azi, ma bantuie imaginea lui. Parul sau negru ca taciunea si era mereu nearanjat, iar ochii sai albastrii se asemanau usor cu marea linistita, datorita caracterului sau. In schimb eu, sunt blond, cu ochii de culoarea focului incins. Acel foc, care ma asteapta in iad, de cand m-am nascut.. aceelasi foc, care e gata mereu sa te arda, epuizandu-ti si cea mai mica urma de viata sau energie. Exact am ochii rosii, datorita lentilelor de contact. Mi se potriveste aceasta culoare. De ce? pai eu fata de Kei, am un caracter vulcanic si sunt instare de orice.
Imi i-au o tigara din pachet, punand-o intre buze. Caut bricheta cu privirea gasind-o rapid. Imi aprind tigara, tragand in piept fumul tinandu-l ostatic in plamani, ca mai apoi sa-l expir, dandu-i drumul.
Inca nu am incetat sa ma gandesc la brunet. Astept cu nerabdare sa ne Intalnim. Vreau sa vad ce reactie are, cand o sa afle ca trebuie sa-si dea pe mana FBI-ului cel mai bun prieten. Sunt curios.. oare ce v-a alege?
Gandurile imi sunt intrerupte, probabil de un alt "destept" care are tupeu sa ma deranjeze. Raspund, cu un "intra".
- Sefu, sefu, sefu!
- Ce cacat vrei coaie? Nu pot sa fumez o tigara linistit ca ma deranjezi! Acum ce mai e? Vrei sa mi-o sugi sau ce? Intreb eu, cu un ton batjocoritor.
- Scuze sefu! Am venit sa va zic, ca Nanu a venit cu informatiile despre acel nesuferit... Kei, sau cum dracu il cheama! -facu o pauza- Pot sa-i dau muie cand il prindem?
Simt cum fruntea mi se increteste de nervi. Cretinul! Cum sa spuna asa ceva despre prietenul meu cel mai bun? O sa-i dau o lectie chiar acum. Il prind de par, tragandu-l cu putere de el. Baiatul scancea de durere, insa nu-mi pasa. Il apuc mai bine de plete si-l trantesc de perete. Se ridica de pe jos, vrand sa-mi zica ceva, dar i-o tai repede:
- Spunei lu' satana ca-l salut! zic eu impuscandu-l.
Ce gunoi am lasat in urma mea.. Nu-i frumos! stiu, stiu, la fel de dezordonat am ramas si acum. Ies din incapere nedand importanta trupului neinsufletit care se afla pe jos. Cercetez cu privirea holurile, cautand ceva.. sau pe cineva. Ah, da uite-l. Il cautam pe Nanu si l-am gasit.
- Mersi ca ai venit, coaie. Acum misca-ti fundu in birou meu!
Acesta nu comenteaza nimic, ci ma urmeaza in biroul meu. Ajungem destul de rapid, eu fiind nerabdator sa aflu unde sta acum, si alte date de-a lui. Am de gand sa-i fac o "mica" vizita, cand v-a sosii momentul. Imi amintesc, pentru ce am venit in birou zicand:
- Ce mai astepti? Da-mi dosarul cu informatii! ma rastesc eu la el.
- Frate ma sperii. Uite-l il ai aici, sper sa-ti fie de folos. Apropo nu l-ai vazut pe Cristi? spune el curios.
Zambesc afisand o fata demonica, el cunoscandu-ma deja si-a dat seama ce s-a intamplat. Ma priveste speriat, apoi imi zice:
- Ce naiba ai in capul tau? E al cincelea, pe care-l ucizi! Demonule. Spune el si pleaca furios.
Chiar ca sunt un demon, si sunt insetat de sange mai nou sau omor pentru simplul fapt ca ma deranjeaza vorbele lor care nu-si au rostul. Hmm.. rasfoiesc, curios, dosarul. Multe informatii se ivesc pe aici. Interesant!
Ahm.. am gasit si adresa! Numai bine. Pregateste-te Kei, o sa ne revedem in curand...





[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
Love or justice? - de Lexxu - 08-02-2012, 10:02 PM
RE: Love or justice. - de AbiiShu' - 09-02-2012, 01:04 AM
RE: Love or justice? - de Rain - 09-02-2012, 09:36 PM
RE: Love or justice? - de Nirv - 20-02-2012, 08:43 PM
RE: Love or justice? - de Lexxu - 10-03-2012, 10:19 PM
RE: Love or justice? - de PervyTeoYaoi_Shinee - 11-03-2012, 12:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)