Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#30
+18


Capitolul 13


Mi-am lasat paharul de margherita pe masuta de langa sezlongul meu si m-am intins pe spate. Razele soarelui se jucau pe trupul meu, incalzindu-mi usor pielea.
- Uita-te la blondul in slip negru. Arata ca un zeu nordic!
Mi-am impins ochelarii pe varful nasului si m-am uitat la baiatul indicat de prietena mea. Mi-am muscat putin buza de jos si am aprobat din cap. Era un exemplar foarte frumos de al lui Thor.
- Nu e rau deloc!
Bruneta m-a aprobat cu un sunet gutural si a inceput sa bea din bautura ei. Am oftat teatral si mi-am asezat inapoi ochelarii. Mi-am pus mainile pe bratele sezlongului si am zambit.
- Pacat ca trebuie sa ii fiu fidela lui Jean Paul!
Fata a inceput sa rada si s-a intins si ea pe scaunul ei. Si-a pus un picior peste al meu si a inceput sa il agite.
- Chiar mi-e dor de iepurasul meu!
Am inceput sa rad si mi-am dat ochelarii jos. I-am tinut in mana in timp ce radeam cu pofta. Mi-am intors capul, iar bruneta ma privea bosumflata si cu mainile in san.
- Iepurasul tau? Iepurasul Playboy?
- Nu rade! El e iepurasul meu si eu sunt veverita lui!
Am inceput sa rad din nou si mi-am lipit capul de spatarul scaunului. Mi-am trecut o mana prin par si mi-am sters lacrimile din coltul ochilor.
- Sunteti tare ciudati! Nu am crezut niciodata ca Seth o sa te lase sa ii spui iepuras.
- Ai fi surprinsa sa afli cate ma lasa sa fac!
- Imi pot imagina!
Am ras si mi-am luat bautura de pe masa. Am inchis ochii si am savurat-o. Telefonul meu a inceput sa vibreze. Mi-am dat ochii peste cap si mi-am intins mana libera dupa el. M-am uitat pe ecran si am oftat.
- Buna tati!
- Buna scumpo! Eu si mama ta plecam la Rio pentru doua saptamani! Sau mai mult! Ti-am incarcat cartile de credit si daca mai ai nevoie de ceva ma poti suna oricand, iubito!
- Stiu! Ai grija de mama si de fratiorul meu!
- O sa fie o surioara!
- Asta spui tu! Dar o sa vezi ca o sa am un fratior. Va iubesc!
- Si noi scumpo! Si o sa fie fata!
A inchis telefonul si nu am mai putut sa il contrazic. Am zambit si am deschis un SMS nou.

O sa fie baiat!

Am apasat pe Trimitere si am baut din bautura. Mi-am intors capul si am observat ca prietena mea se uita intens la un brunet care iesea din piscina. Am dezaprobat din cap si am piscat-o de brat.
- Nu uita ca ai un iepuras acasa!
- Si asta ma face oarba? Nici gand, iubito si nu uita ca am o slabiciune pentru francezii cu patratele.
- Ar trebui sa ti-l imprumut pe Jean Paul!
Am inceput sa radem amandoua si am baut in acelasi timp din paharele din mainile noastre.
Am pus obiectul de sticla pe masa si m-am ridicat de pe sezlong. Mi-am aruncat ochelarii si telefonul pe locul meu si mi-am intins corpul. M-am apropiat de marginea piscinei si am tras aer in piept. Am sarit in bazin, incepand sa inot in apa.
Am facut mai multe lungimi de bazin, apoi am ramas in mijlocul piscinei. Mi-am scuturat capul si am tras aer in piept. Mi-am dat parul pe spate si m-am apropiat de trepte. Am iesit din bazin si m-am apropiat de locul in care stateam impreuna cu prietena mea.
M-am oprit in mijlocul drumului si am clipit de mai multe ori. Bruneta se saruta cu un roscat, iar pe locul meu statea un baiat cu parul negru si se juca cu ochelarii mei. Mi-am frecat ochii cu ambele maini si m-am uitat din nou. Doar nu erau…
Cei doi si-au incheiat sarutul, iar roscatul si-a ridicat capul. Era Seth! Daca el era aici, inseamna ca tipul de pe scaunul meu era Jake?
Am inceput sa imi misc picioarele si m-am apropiat de ei. Bruneta isi tinea iubitul in brate si se juca cu buzele pe gatul lui.
- Hei, Alice!
Am incercat sa zambesc, dar socul nu m-a lasat. Ce naiba cautau astia doi aici? In Paris si la hotelul la care stateam cu prietena mea? Emma mi-a aruncat un prosop si mi-a zambit.
- Hei, A! Nu ar trebui sa te pregatesti? Nu vrei sa il lasi pe Jean Paul sa astepte, nu?
Mi-am sters corpul cu prosopul si am privit-o. Avea un zambet arogant, iar iubitul ei ne privea nedumerit. Brunetul strangea in palme ochelarii mei si era incordat.
Am zambit si am pus prosopul la picioarele lui. Am intins mana si mi-am luat ochelarii si telefonul.
- Ai dreptate, Em! Ma duc sa ma schimb!
M-am uitat cateva clipe la brunet, apoi am plecat. O, Doamne cat de nebun putea sa fie? Chiar a ascultat-o pe sora lui si a venit aici? Doamne! Poate inima mea sa bata mai tare de atat? Dar de ce continui sa imi fac sperante? Nu vrea decat sa se simta bine cu mine. Dar macar e cu mine si nu in bratele prefacutei de Sara.
Am descuiat usa apartamentului, iar talia mi-a fost inconjurata de doua brate. Usa a fost trantita jos si am fost impinsa la podea. Mi-am intors capul si l-am vazut pe brunet.
- Jake…
Mi-a intors trupul si s-a asezat peste mine. Mi-a prins picioarele intre ale lui si si-a lasat greutatea corpului peste al meu.
- Hai sa iti arat ca americanii sunt mai buni la orice!
Si-a apasat buzele de ale mele si mi le-a despartit cu limba. Mi-am inchis ochii si i-am raspuns la sarut. Mi-am pus mainile pe corpul lui si am inceput sa ii scot hainele. Imi miscam trupul sub al lui, in timp ce continuam sa ne sarutam.
Mana lui mi-a indepartat sutienul de pe sani, apoi mi i-a cuprins cu palmele. Mi-am pus mainile pe umerii lui si m-am ridicat deasupra lui desfacandu-i cureaua.
A coborat cu buzele si m-a sarutat pe sani. Ma musca de sfarc in timp ce ii indepartam pantalonii. Mainile lui se plimbau pe spatele meu, in timp ce il muscam de gat.
Am coborat cu buzele pe pieptul lui si l-am zgariat cu unghiile, sarutand zona inrosita. Brunetul m-a apucat de talie si m-a tras sub el. Cu mana libera mi-a dat jos slipul si s-a apropiat mai mult de mine.
Si-a pus mainile deoparte si de alta a capului meu si m-a patruns. Am gemut amandoi apoi am inceput sa ne sarutam. Imi plimbam mainile pe spatele lui, tragandu-i pielea cu unghiile, in timp ce el se impingea in mine. A incetat sa ma mai sarute pe buze si mi-a sarutat umarul, apoi gatul si sanii. Gemeam din ce in ce mai adanc de fiecare data cand ma patrundea si mai tare.
M-a prins de solduri si s-a retras, apoi m-a patruns complet si adanc. Si-a dat capul pe spate si am inceput amandoi sa gemem.



*



Nici macar nu mi-am dat seama cand m-a luat in brate si m-a dus in camera mea. Stateam amandoi in pat si respiram greu. Hainele era asezate in coltul patului.
Brunetul isi tinea tigara intr-o mana, in timp ce cealalta se plimba pe bratul meu. Imi verificam mesajele.
- L-am luat pe Seth prin oras. Ai mare noroc ca am avut hainele cu mine si ca nu am intrat in apa. Ne intoarcem diseara, sper sa va ajunga timpul. Em.
Baiatul a inceput sa rada in timp ce a tras un fum din tigara lui. Mi-am pus telefonul pe noptiera de langa pat. Am oftat si m-am lipit mai mult de el. Mi-am pus capul pe umarul lui si l-am sarutat pe gat.
- Ai de gand sa ii spui ca te culci cu mine?
Mi-am ridicat capul si am intalnit privirea brunetului. Ne-am privit in ochi pentru cateva secunde, apoi si-a intors capul si si-a stins tigara. Si-a pus mana pe talia mea si m-a ridicat mai sus. Mi-a capturat buzele intr-un sarut tandru si lent.
- Nu pot sa ii spun prietenului meu cel mai bun ca ma culc cu verisoara lui. Nu am chef sa ma iau la pumni cu el.
- Ti-e frica de reactia lui Seth?
Mi-am pus mana pe obrazul lui si am inceput sa il mangai.
- Mai degraba sunt ingrijorat! Nu vreau sa imi stric prietenia cu el pentru tine.
Mi-am oprit mana si l-am privit in ochi. Era sincer! Sunt o proasta!
Mi-am luat mana si m-am ridicat, sprijinindu-ma intr-un cot.
- Vrei sa spui ca doar o sa te culci cu mine?
- Ai crezut ca am venit aici pentru ca eram gelos? Nu, scumpo! Acum poti sa te duci si sa compari un american cu un francez.
Ma privea cu zambetul pe buze, in timp ce am simtit o intepatura in inima. Acesta s-a asezat in fund si s-a aplecat sa ma sarute. I-am dat o palma peste fata in timp ce lacrimile voiau sa iasa la iveala.
- Pleaca!
- Te-ai suparat?
M-am dat jos din pat si mi-am infasurat un cearsaf in jurul trupului.
- Ar trebui sa ma duc la Seth si sa ii spun tot ceea ce faci.
Brunetul a zambit si s-a dat jos din pat. S-a apropiat de mine si a inceput sa rada.
- Si ce o sa ii spui? Ca te-am violat?
Mi-am ridicat din nou palma si am vrut sa il lovesc. Dar baiatul mi-a prins incheietura inainte ca palma mea sa atinga obrazul sau.
- Esti un nemernic! Un ticalos!
- Da sunt! Dar ti-a placut enorm sa faci sex cu mine. Ti-am spus ca o sa te am in patul meu mai devreme sau mai tarziu. Iar tu nu te-ai opus deloc. Te simti jignita pentru ca nu vreau decat sa ma culc cu tine, nu? Ti-am spus destul de clar ce intentii am cu tine.
- Chiar te iubesc, Jake! Dar nu o sa devin papusa ta. Nu vreau sa ma mai atingi sau sa te mai apropii de mine. Prefer sa fiu atinsa de cineva ca Nathan decat de unul ca tine.
M-a strans mai tare de incheietura si m-a trantit in pat. S-a pus deasupra mea si m-a strans de gat.
- Nu o sa fii niciodata a lui Nathan! Oricat de mult si-ar dori sa te aiba in patul lui nu o sa reuseasca niciodata! Niciodata!
Mi-a dat drumul si s-a ridicat de pe mine. M-a mai privit pentru cateva clipe, apoi si-a luat hainele si a iesit din camera.
Am inceput sa plang ghemuindu-ma. Mi-am inconjurat genunchii cu bratele si am lasat lacrimile sa se prelinga pe obraji. Ma durea pieptul atunci cand trageam aer in piept. Dar si inima mea suferea. Am incercat sa ma pacalesc si am fost o proasta. Mi-am facut sperante degeaba. Am incercat sa ma schimb degeaba. Poate imi este scris sa nu fiu fericita. Sa nu fiu fericita alaturi de Jake.
Am atata nevoie de Emma, dar nu pot sa ii spun nimic. S-ar certa cu Jake si el m-ar acuza iar ca incerc sa distrug relatia dintre el si sora lui. Si nu pot sa permit asta.
Nici pe Seth nu pot conta. L-ar omora pe prietenul sau si as strica si relatia dintre ei. Trebuie sa sufar de una singura. Si sa fiu mereu singura.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Do you love me? - de Alexi - 07-02-2012, 04:18 PM
RE: Do you love me? - de Death Rose - 07-02-2012, 04:42 PM
RE: Do you love me? - de Katniss - 07-02-2012, 07:37 PM
RE: Do you love me? - de CyBeR - 07-02-2012, 11:56 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-02-2012, 08:59 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-02-2012, 09:03 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-02-2012, 05:27 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 07-03-2012, 08:07 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 10-03-2012, 04:49 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 15-03-2012, 10:44 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 15-03-2012, 11:48 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-03-2012, 08:08 AM
RE: Do you love me? - de Erdna - 16-03-2012, 12:55 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 16-03-2012, 09:14 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 29-03-2012, 12:45 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 30-03-2012, 10:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 07-04-2012, 11:16 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 12-04-2012, 06:40 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 12-04-2012, 09:11 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 18-04-2012, 05:32 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 18-04-2012, 10:27 PM
RE: Do you love me? - de Sushi - 19-04-2012, 01:40 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-04-2012, 04:21 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-04-2012, 05:16 PM
RE: Do you love me? - de Maria - 19-04-2012, 07:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 29-04-2012, 05:17 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 30-04-2012, 10:50 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 01-05-2012, 06:57 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 01-05-2012, 09:04 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-05-2012, 09:53 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 04-05-2012, 01:36 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 04-05-2012, 09:40 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 11-05-2012, 08:02 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 11-05-2012, 08:56 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 11-05-2012, 09:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 16-05-2012, 07:03 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-05-2012, 04:09 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-05-2012, 06:06 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 19-05-2012, 10:21 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 26-05-2012, 12:04 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 26-05-2012, 12:32 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 26-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 27-05-2012, 07:38 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 27-05-2012, 09:42 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-06-2012, 07:59 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 24-06-2012, 01:17 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 25-06-2012, 09:10 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 03-07-2012, 09:23 AM
RE: Do you love me? - de Alexi - 03-07-2012, 07:34 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 04-07-2012, 12:13 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-07-2012, 09:46 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 16-07-2012, 05:11 PM
RE: Do you love me? - de Erdna - 17-07-2012, 10:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 09-08-2012, 11:56 AM
RE: Do you love me? - de Lara - 09-08-2012, 05:26 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 13-08-2012, 09:06 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 16-08-2012, 12:49 PM
RE: Do you love me? - de Abbeh. - 19-08-2012, 03:25 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 22-08-2012, 07:43 PM
RE: Do you love me? - de Lexxu - 22-08-2012, 09:50 PM
RE: Do you love me? - de Lara - 08-09-2012, 12:28 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-09-2012, 05:30 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 14-10-2012, 03:39 PM
RE: Do you love me? - de leoaica - 19-10-2012, 06:50 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 08-11-2012, 08:28 PM
RE: Do you love me? - de Zuzy Is Angell - 18-11-2012, 08:14 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 19-12-2012, 06:41 PM
RE: Do you love me? - de Alexi - 21-02-2013, 07:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)