Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I. Parcul vechi: Jocul. [privat].

#6
Leto se apropie de ea si ii simti caldura corpului. Ii era dor de senzatia asta.'Hmmmm, sper ca o sa fie frumoasa si dupa ce o sa scap de alcool.Si sper ca oamenii nu au dreptate cand spun ca alcoolul iti strica perceptia asupra realitatii.'Acum, stia ca e toata al lui.Se apropie de urechea ei si incerca sa-i spuna cat de mult ii place parfumul ei, dar stia ca probabil tot ce a auzit fata a fost un sunet ciudat. Spera ca, ceea ce el considera acum un zambet, pentru fata sa nu fie o miscare brutala a muschiilor fetei, un ranjet nebun de criminal. 'Ah, mi-a scapat! Ori sunt eu mult prea beat, ori fata asta e mai puternica decat pare. Nu fugi, nu fugi. Oricum o sa te prind.'Iar fata, spre uimirea lui, se intoarse spre el. 'Se uita la mine de parca nu a mai vazut in viata ei un om. Ce e asta Tata, m-am schimbat brusc in forma preferata si nu mi-am dat seama? Nu, nu. Atunci? Ma studiaza de parca sunt pe masa de tortura si trebuie sa-mi gaseasca punctele slabe. Acum se gandeste ca ar face bine sa fuga. Nu am sa te las.' Dupa cateva momente in care niciunul dintre cei doi nu incercara sa scoata un cuvant, Leto realiza ca in lumea oamenilor, barbatul este cel ce trebuie sa spuna primele cuvinte.'Niciodata nu am fost bun la asta si daca nici acum nu reusesc, inseamna ca sunt sortit esecului. Ce as putea sa-i spun unei femei de care te indragostesti noaptea intr-un parc? Ah, gata, cred ca mi-am gasit cele mai potrivite cuvinte pentru asta!' „Hei, nu m-am prezentat. Sunt Leto.”
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...



Răspunsuri în acest subiect
I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 02-02-2012, 12:50 AM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-02-2012, 10:31 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 04-02-2012, 08:33 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Imparatul-Zeu - 06-02-2012, 03:41 PM
RE: Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 07-02-2012, 05:24 PM
RE: I. Parcul vechi: Jocul. [privat]. - de Niska - 03-08-2012, 06:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  NAMBRI: Big bang [privat] Lia 3 4.065 08-09-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: Lia
  II. Curtea Consiliului: Probleme. [privat]. Niska 0 1.941 03-08-2012, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Niska


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)