Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Votare FF&FA

#4
Citesc si eu acum; revin cu feedback-ul in maxim un sfert de ora. :3

Sa nu va asteptati la laude si unicorni roz pe campii de flori, ca nu de asta sunt aici.

~

Bun, o sa incep cu partea literara.

Prima lucrare... Mi-a placut si nu prea. Esti sensibil/a, creezi atmosfera, dar de la atatea hiperbole am vrut sa trec peste text fara sa il citesc. Plus toate neologismele... La un moment dat i se acreste cititorului; aveam impresia la un moment dat ca sunt la o lectie de astro-fizica, lulz. Anyway, desi MULTE hiperbole, ai niste metafore foarte frumoase; "autostrada" e una din ele.
Pentru idee iti dau noua; gramatica si exprimarea primesc opt (un punct minus pentru ca ai niste virgule puse aiurea, propozitii incepand cu litera mica si unul pentru lipsa diacriticelor), iar mesajul... Hai sa zicem tot noua.

A doua lucrare are ca atu diacriticele, dar textul este absolut pueril. Nu mai stau sa comentez prea multe impresii, decat ca mi-a placut enuntul final.
Ideea "in sine" (aw, come on, schimbati asta cu "ideea in sine", suna oribil) primeste... Pff, opt. Pe gramatico-exprimare (lol) dau opt (ai niste non-concordante ale timpurilor verbale, gen prezent-imperfect, m-ai ametit de tot; plus ca incepi si tu cateva enunturi cu litera mica - de ceee?! - siii repeti acelasi verde de o suta de ori in acelasi enunt, nu mai stiu unde), iar pe mesaj... Cu indulgenta sapte.

Acum desenele.

Nu-s eu mare artist plastic, dar traiesc printre ei, asa ca va spun ce cred cat de scurt pot.
Primul - reproducere dupa: 10; artistic: valoratul este varza 17 : 4; tehnic: anatomia este la fel de minunata precum valoratul: 4.
Al doilea - reproducere dupa: 10; artistic: yep, imi place; imi pare rau ca nu e si fundalul colorat: 9; tehnic: capul mi se pare cam mare in comparatie cu restul corpului, dar hai sa zicem ca nu scad prea mult: 9.

Concluzia... Prima echipa are media 7,33, iar cea de-a doua - 8,49 (...cred). Imi pare rau pentru primul text; fara suparare pentru nimeni, a fost mai bun decat cel de-al doilea, dar desenul a salvat.
[Imagine: trexwalkn.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Votare FF&FA - de Ana - 31-01-2012, 09:14 PM
RE: Votare FF&FA - de Saravis - 04-02-2012, 09:24 PM
RE: Votare FF&FA - de Ana - 19-02-2012, 12:53 PM
RE: Votare FF&FA - de Paradox - 20-02-2012, 08:54 PM
RE: Votare FF&FA - de Ana - 04-03-2012, 03:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FA & FF Special Fools Day Mitchy 8 7.614 13-04-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)