Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

M-am îndragostit

#20
Nextuuuu ' :*. Atentie acest capitol contine si cuvinte mai urate:*. Sper sa va placa! lectura placuta si Ja neeee'<3.



[center]Capitolul 7


Chriss P.O.V[/center]




Ma aflu in fata usii de la apartamentul Cristinei. Am ajuns destul de repede, cu tot, cu cadoul pentru ea. Chiar merita aceasta rochita. A fost fenomenala seara trecuta. M-am simtit ca un nou nascut, cu toate ca eram mai somnoros. Deschid usa fara sa bat.
Intru si dau sa merg in camera ei, probabil se odihneste sau navigheaza pe internet. Insa ma opresc. Aud niste sunete, asemanatoare cu niste gemete chinuite. Hai sa vedem ce face micuta mea prietena. Inaintez cu pasi mici, tiptil, ajungand in fata camerei ei.
Usa era intredeschisa, eu putand sa observ scenele fierbinti dintre ea si un tip. Parul lui era ravasit, iar pe corp era "imbracat" cu un strat subtire de tanspiratie. Cristina se freca rapid de scula lui, facandu-l sa geama. Hmm, un gand ma face sa tresar. Am o idee. O sa fac pe iubitul "ranit" si socat. Deschid usa de tot, reusiind sa o trantesc cu putere de perete. Asupra mea, am atras privirile celor doi. Baiatu' acela ma privea cu o fata gen " ce naiba?! trebuia sa ne intrerupi? si cine dracului esti?" in timp ce pe fata Cristinei se putea citi o usoara teama. Ma incrunt la ei doi, apoi hotarasc sa vorbesc:
- Am intrerupt ceva, Cristina? intreb eu pe un ton ironic.
Aceasta nu raspunde. Isi muta privirea in pamant in timp ce se acopera cu cearceaful mototolit din coltul patului. Tipul ma privea din ce in ce mai curios. Ma decid sa o atac pe tanara fata cu inca o replica acida.
- Stii ceva, Cristina? Nu-mi meriti atentia. Nu esti decat o catea, si cand ma gandesc, ca seara trecuta ai fost.. o tigroaica in pat. Acum te consider o simpla catea ce-si cauta scula. E sezonu imperecherii cumva? Esti in calduri? Ei bine, ramai cu tipu asta si pe mine sa nu ma mai cauti. Ma despart de tine, a da si i-a cadoul asta ca si pe un ramas bun. Zic eu parasind apartamentul.
Cred ca mi-am jucat bine rolul de baiat ranit. Aud pasi in urma mea si un glas de fata, probabil era Cristina. Ce o mai vrea? Nu-i mai place scula acelui tip?
- Stai Chriss! Despre ce vorbesti cu seara trecuta?! nu eu am fost cu tine... si despre baiatu asta..
- Cum adica nu tu ai fost cu mine? I-o tai eu rapid, neasteptand sa termine scuzele ei penibile.
Cum adica nu am fost cu ea? Atunci cu cine am fost?! Vreau aceea zeita pentru mine.. ma intreb cine o fi si unde o pot gasi. Eu Imi amintesc, ca era Cristina, dar daca nu a fost ea atunci cine?
- Simplu. Nu am fost eu! Nemernicule! Ai tupeul sa ma inseli si sa-mi zici in fata?! Nu esti decat un nenoro..
- Auzi, tarfo, nu tu m-ai prins in pat cu alta, ci eu pe tine asa ca gura mica.
Dau sa plec insa ma intorc si ii zic:
- A da, si sa nu cumva sa ma mai cauti, altfel o sa-ti para rau ca m-ai cunoscut! zic eu plecand.
Ce tupeu a avut, auzi ma imi tine ea mie morala cand am prins-o cu ala in impostaza aceea.. nu prea decenta. Acum mai mult ca sigur trebuie sa-i dea explicatii celuilalt. Zambesc, gandindu-ma in ce situatie am pus-o pe asta. Daca timp de 2 ani mi-a fost iubita, si daca a insemnat ceva cat de mic, acum nu mai inseamna absolut nimic. Mi-e greata pana si de existenta ei.
Mi-e greata ca mi-a supt-o. Totusi, oare cum fac sa dau de zeita aceea.. care m-a fermecat. Nici o femeie nu a reusit sa-mi castige respectul intr-o singura noapte, incendiara as putea spune. Trebuie neaparat s-o gasesc, chiar daca e ultimul lucru pe care-l fac!
Nici macar nu mi-am dat seama cand am ajuns acasa. Intru inauntru ca ars.
Nimeni nu e inauntru, doar eu si cu mine. Brusc imi apare in minte fata lui Reey. Chipul sau asa frumos, ma face sa-l vreau.. Ce?! Ce dracului vorbesc?! eu nu-s gay, si nici el (cred). Daca te-ai culcat cu el seara trecuta? Nu uita ca te-a sarutat Chriss." zice constiinta mea. Tresar. Vreau sa ma minta, nu pot sa cred asa ceva.. nu cred ca aceea "zeita" e doar un barbat.. si nu orice barbat ci Reey, prietenul meu cel mai bun.
Brusc, in minte imi apar imaginile din bucatarie, cand m-a sarutat.
A fost placut.. cred. Imaginile fug, risipindu-se, aparand altele cu mine si el stand unul peste altul, in pat la mine. In pat la mine... Ce?! Cum adica in pat la mine?! Adica eu i-am tras-o... lui Reey?!
E imposibil asa ceva. Am de gand sa vorbesc cu el chiar acum. Trebuie doar sa-l gasesc, el sigur o sa zica, ca nu-i asa si o sa ma linistesc. O i-au la fuga pe scari, ajungand intr-o clipa in fata usii de la camera sa.
Bat in usa, usor dar destul de tare pentru a ma putea auzi. Nu raspunde nimeni, asa ca ma gandesc sa intru. Era in patul sau, stand si privind in gol. Pe chipul sau erau lini uscate, aratandu-mi ca a plans. Ma intreb ce s-a intamplat cu el.. nu l-am mai vazut asa trist de cand.. a fugit de la nunta sa. Ma apropiu de el cu pasii mici, asezandu-ma pe pat. Nici macar nu s-a miscat, nici macar nu mi-a spus un amarat de "buna". Stau asa privindu-l, nevenindu-mi sa cred ca el e Reey. Nu seamana deloc, cu Reey glumetul pe care-l stiu eu.
- Buna Reey! spun eu.
Nu primesc nici un raspuns in schimb. Ce naiba se intampla cu el? Ma aplec asupra lui, luandu-l in brate. Nu protesteaza, dar nici nu raspunde imbratisarii calde pe care i-am oferit-o.
- Ce naiba ai Reey?! Raspunde-mi odata dracului! spun eu ridicand tonul.
- Hah? s-a intamplat ceva Chriss? imi raspunde el ca si cum nu s-a intamplat nimic.
- Reey, noi doi ne-am tras-o? il intreb eu intr-un final, vrand sa stiu neaparat.
Acesta ramane mut. Ma sperie expresia fetei lui. Doamne da sa fie o gluma proasta de-a lui! Daca e asa promit sa trec pe la Biserica mai des.
- Da...
Am ramas fara cuvinte. Doresc sa spun ceva, sa protestez insa expresia lui imi da de inteles ca nu glumeste. E serios... prea serios. Si la naiba! Mi-am tras-o cu cel mai bun prieten al meu... Ma simt cel mai oribil! Cum a putut? Vreau sa zic ceva, dar parca cuvintele nu vor sa iasa din gura mea. Ma chinui si ma chinui..
O lacrima sarata imi parcurge intreg chipul cazand pe mana lui Reey, eu reusiind intr-un final sa-i zic:
- Cum ai putut...
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
M-am îndragostit - de Lexxu - 28-01-2012, 02:50 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Daria - 28-01-2012, 03:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 28-01-2012, 03:43 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 28-01-2012, 04:43 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 28-01-2012, 10:29 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 28-01-2012, 10:53 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 29-01-2012, 01:02 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 29-01-2012, 01:22 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 29-01-2012, 01:51 PM
RE: M-am îndrăgostit - de DiZ - 29-01-2012, 01:53 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 30-01-2012, 09:55 PM
RE: M-am îndrăgostit - de hiimera - 30-01-2012, 11:20 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 31-01-2012, 12:26 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 31-01-2012, 08:23 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 31-01-2012, 09:27 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 01-02-2012, 02:27 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Lexxu - 03-02-2012, 10:22 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 04-02-2012, 02:30 AM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 04-02-2012, 07:07 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Lexxu - 05-02-2012, 08:47 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 05-02-2012, 10:07 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 07-02-2012, 07:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 07-02-2012, 08:26 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 09-02-2012, 12:43 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 09-02-2012, 05:58 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Sushi - 11-02-2012, 01:39 AM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 12-02-2012, 08:37 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 16-02-2012, 09:03 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 18-02-2012, 08:00 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Nirv - 19-02-2012, 04:28 PM
RE: M-am îndrăgostit - de AbiiShu' - 19-02-2012, 05:28 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 22-02-2012, 09:00 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 26-02-2012, 08:32 PM
RE: M-am îndragostit - de Lexxu - 03-03-2012, 06:35 PM
RE: M-am îndrăgostit - de Sushi - 03-03-2012, 07:34 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)