Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alicia & Mao.

#4
Gââr, cum n-am ce face, uite-mă pe aici :3.

Primul desen: acel Wonder Land nu are ce căuta acolo, și nu că nu este drăguț scris, doar că este inestetic, serios și nu numai de asta, dar prima dată eu la ăla mă uit, ceea ce este un minus pentru un desen. Prima dată în ochi trebuie să-ți sară desenul propiu-zis, apoi textul/semnătura. Acel fum care iese din ceașcă sau abur sau ce o fi el, este desenat cam din topor. Ai fi putut să-l fac discret, nu să apeși pe foaie să-l colorezi până numai poți * laughs *. Personajele sunt interesante și chiar sunt abstracte într-o oarecare măsură. Îmi plac culorile, dar ar fi mers niște umbre. Este cam goală foaia, și asta-ți mai dă un minus, dar mneh.

Al doilea: Umm, nu-i deloc abstract. Dacă făceai o ușă cu modele florale pe un nor mai ziceam, dar așa o simplă floare, lol. Culorile nu-mi plac. Portocaliu cu negru și cu albastru se bat cap în cap de fiecare dată. Mai este și pictat oO. Conturul negru nu se potrivește pentru floare și formele petalelor sunt distorsionate rău, poate asta era ideea dar nu dă prea bine. Aici este un minus mic pentru că planșa este plină, dar plină cu aceeași chestie și-ți pierzi interesul repede.

Votul meu merge către primul desen, baftă :3.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
Alicia & Mao. - de Mao. - 28-01-2012, 12:41 PM
RE: Alicia & Mao. - de Alicia - 28-01-2012, 02:40 PM
RE: Alicia & Mao. - de yaoi maniac - 28-01-2012, 11:11 PM
RE: Alicia & Mao. - de Daria - 29-01-2012, 01:30 PM
RE: Alicia & Mao. - de hiimera - 29-01-2012, 09:52 PM
RE: Alicia & Mao. - de Alicia - 04-02-2012, 11:57 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)