Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pink Floyd

#3
Ah, maeștrii... păi cum să nu știu de ei, aș intra-n pământ de rușine. Sunt cei ce-au adus psihedelicul în atenția plebei, dar mă tem că aceasta nu priceput exact ce aveau de spus acei oameni. Și mă-ntristez când văd doar cele 2 melodii arhicunoscute (The Wall - deși nu știu chiar care dintre cele 3 părți și Money) când se vorbește despre ei (în genere vorbind, desigur) deși sunt dintre acele cântece c-un mesaj mai pe față din tot acel repertoriu. No să mă lungesc în a-i proslăvi, se poate ghici foarte bine de ce aș face asta, deci ar fi redundant.

Ai întrebat de am văzut "The Wall", filmul, iar răspunsul e nu, dar m-ai făcut curios și-l pun în coada de așteptare. Vrei să știi ce cântece m-au încântat mai mult și mai mult? Păi Comfortably Numb (pentru că-mi descrie o anumită parte a personalității și pentru că e o trimitere către Syd la care trupa (toată trupa) a ținut mult, foarte mult, și-a descris situația lui foarte bine, de altfel un alt cântec ce-i este dedicat (de altfel tot acel album a fost compus cu el ca subiect) e Shine On You Crazy Diamond, ce e superb, iar de se vrea a afla ce savoare a avut acel om, se poate asculta-n detaliu primul album al formației), Pigs... de fapt nu, tot albumul Animals e pe același nivel și mai toate melodiile lor, căci e al naibii de dificil de ales. Membru favorit? Toți! (și mă refer la toți, heh - chiar îmi doresc să fi putut fi cu ei, dar poate-o fost mai bine așa)



Răspunsuri în acest subiect
Pink Floyd - de Utlaning - 01-02-2012, 06:42 PM
RE: Pink Floyd - de andraportocala - 01-02-2012, 09:33 PM
RE: Pink Floyd - de Schimodie - 02-02-2012, 01:06 AM
RE: Pink Floyd - de Utlaning - 02-02-2012, 06:31 PM
RE: Pink Floyd - de gabijhabi - 03-08-2012, 10:21 PM
RE: Pink Floyd - de Peppers - 04-11-2012, 06:11 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)