Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: POTM Ianuarie.
Christmas, don't be late.
0%
0 0%
Christmas
16.67%
1 16.67%
Fară titlu
0%
0 0%
Fară titlu 2
0%
0 0%
Christmas, I'll miss you.
83.33%
5 83.33%
Total 6 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

POTM Ianuarie - Vot.

#5
1. Christmas don't be late: O sa incep cu faptul ca nu simt spiritul CRACIUNULUI in imaginea asta; 3 lumanari aprinse care sunt foarte prost focusate, floricele, niste crengute de brad, intr-un setting mult prea colorat care distrage de la punctul central al fotografiei. Textul ala nu are ce cauta acolo. Daca nu ai talent in PS, nu-ti edita imaginile.

2. Christmas: Imi place cum e decorat bradutul si faptul ca amestecul de rosu si auriu, atat de caracteristic sarbatorii in cauza, pur si simplu iese in evidenta. Pare o poza veche, de pe vremea bunicii. Atmosfera e calda, si elementele introduc un aer vintage, clasic. Imi place, se situeaza pe locul 1

3. Fara titlu: Focalizare incredibil de mediocra, fulgii de zapada sunt in ceata si imaginea pare facuta cu camera unui telefon. Daca asa e, fotografia se face cu un aparat. Nu ai, astepti pana cand poti sa iti iei unul, daca te pasioneaza. Daca nu e, oricum idea este foarte cliseica si nu ai un punct exact de centrare. Alegeti o decoratie, nu 3 deodata.

4. Fara titlu 2: Cromatica tinde putin prea mult spre rosu, ori te-ai jucat aiurea cu setarile aparatului ori ai umblat in PS si nu ai facut o treaba prea buna. Nu-mi place ca e unghiul inclinat; multi nu inteleg ca a inclina unghiul nu inseamna a face ceva diferit, ci doar a nu respecta regula tertilor a fotografiei. In schimb macar e ceva diferit, si imi place desi as schimba setting-ul bg-ului. Locul 3

5. Christmas, I'll miss you: Imi place ca ai pus omul de zapada si dulciurile in prim plan si ai lasat luminile bradutului sa straluceasca din fundal. Ce nu-mi place e ca nu stii exact unde sa te uiti in imagine, ori editezi fundalul si il faci mai blurry pentru o adancime si distantare mai placuta de focal. Ori schimbi unghiul si prinzi obiectele frontal. Locul 2

Si Aou, mai fa-ti verificari la oftalmolog, nu stiu unde vezi tu betea argintie, e aurie toata ziua. Iar voi marii comentatori, mai usor daca habar n-aveti principiile de baza a artei respective.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
POTM Ianuarie - Vot. - de Ang. - 16-01-2012, 12:05 AM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de Ryuu - 16-01-2012, 02:54 PM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de yaoi maniac - 16-01-2012, 04:42 PM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de DiZ - 17-01-2012, 12:57 AM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de Lia - 17-01-2012, 01:02 AM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de Ang. - 22-01-2012, 12:27 AM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de Ang. - 27-01-2012, 09:43 PM
RE: POTM Ianuarie - Vot. - de Andrei. - 27-01-2012, 10:19 PM
RE: POTM Ianuarie - Vot+ Rezultate - de Ang. - 01-02-2012, 09:55 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM - Ianuarie. Ang. 8 4.001 27-12-2011, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Addeh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)