Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In love with a mermaid

#1
Edit: Nu deţin niciun personaj din animeul/mangaul Naruto, înafară de cele create de mine, şi nu profit de pe urma acestora.

In love with a mermaid...
Cap.1: Intoarcerea



Sasuke:

In sfarsit l-am omorat pe Itachi. Acum pot sa ma intorc acasa, in Konoha. Nu e ca si cum chiar as vrea sa ma intorc ca sa stau acolo mult timp. Voi sta acolo doar cat sa-mi dau seama cum sa distrug satul si locuitorii lui. Tocmai mi-a venit o idee destul de buna.
Am fost furat de ganduri si acum realizez ca aproape am ajuns "acasa". Padurea care ma inconjoara este destul de slab luminata din cauza copacilor incarcati cu frunze de toate formele si nuantele de verde. Nu la mai mult de 500 m in fata mea se vede poarta satului si cele 5 persoane care se pare ca ma asteapta. Una din ele are parul blond, lung prins in 2 cozi la spate, celalalt este un barbat cu parul gri si o masca pe jumatate din fata. Mai sunt inca 3, care cred ca au cam aceeasi varsta ca si mine. Pe 2 dintre ei ii recunosc imediat. Fata, cu parul roz ca florile de cires si ochii verzi si baiatul, care are parul ca spicele de grau si ochii ca cerul senin intr-o zi de vara. Mai este un baiat cu ei si are trasaturile asemanatoare mie doar ca paul lui este mai scurt.
In sfarsit ajung acolo si sunt intampinat de Hokage, Kakashi-sensei, Sakura, Naruto si dupa cum am inteles din ce tot bolboroseau ei pe acolo, Sai.
-Sasuke! Te-ai decis sa te intorci acasa intr-un final? "spune Kakashi zambind. Cel putin asa cred pentru ca nu prea se vede prea bine de masca."
-Da. Acum ca l-am omorat pe Itachi nu mai am niciun motiv sa nu o fac.
-Hei, fraiere, de cand nu te-am mai vazut! "spune Naruto zambind cu gura pana la urechi."
-Sasuke-kun, scuza-l pe idiotul asta! "spune Sakura si ii da un pumn in cap la Naruto, care, a daramat vreo 3 copaci in asa-zisa lui calatorie."
-Ma rog..."spun eu cu indiferenta. Nu de alta, da' nu-mi prea pasa ce zic sau fac aia doi."
-Sasuke Uchiha! Ar trebui sa te pedepsesc grav!
-Dar, Tsunade-sama...
-Nu poti face asta, baa-chan! "se baga Naruto din nou."
-DAR...Nu o voi face. Esti un ninja valoros si avem nevoie de oameni ca tine.
Si spunand asta dispare intr-un nor de fum impreuna cu Kakashi si Sai, lasandu-ma cu fostii mei coechipieri.
-Deci, Sasuke-kun, vrei sa vii sa mancam niste ramen impreuna? "ma intreaba Sakura."
-Vin si eu! "spune Naruto cu o moaca de zici ca a dat de aur."
-Bine, bine. Vin si eu ca oricum n-am ce face altceva."Defapt chiar voiam sa trec pe acolo in drum spre casa."
Toata lumea se uita cam ciudat la noi dar, na, era logic. Mai mergem cam 5 minute in care Naruto a tot recitat meniul de la Ichiraku pentru a alege ceva de pe-acolo, dupa care ajungem.
Am stat acolo pana traziu si am povestit diverse chestii si le-am zis ca ei sunt ca fratii mei. Singura cale de a ii convinge ca eu chiar am sa stau acolo pentru totdeauna.


Sakura:


Nu-mi vine sa cred ca chiar s-a intors. Este ca un vis devenit realitate. Chiar daca se poarte cu mine exact la fel de rece ca inainte, totul e perfect. Desi as vrea sa se uite la mine ca la o fata nu ca la o sora. Atunci cand a spus ca eu si Naruto suntem ca fratii pentru el era sa ma inec in timp ce mancam. Nu m-as fi asteptat sa spuna asa ceva. Cel putin nu asa repede. Deabia s-a intors si deja mi-a eliminat orice speranta de a fi cu el. Dar eu nu renunt asa usor. Las' ca vede el cine e cea mai buna fata din zona.
"Asa e, Sakura!"spune innerul meu cu gura mare. "Arata-i cine-i sefa! Muahahahahaha" Dar eu il ignor si merg in continoare spre casa.
Cred ca ma voi oprii putin pe malul fluviului care trece prin Konoha. Se numeste fluviul oceanului, pentru ca se varsa in ocean si este si destul de mare. Pe aici trec zilnic o multime de barci si vapoare pline cu marfa, pe care o transporta pe insule si alte locuri.
Desi e doar un fluviu este pana si nisip pe langa el. Ai putea sa vii aici pentru prima oara si sa crezi ca esti la mare. Acest fluviu mai aste renumit si pentru ca mai demult, oamenii credeau ca sirenele vin aici in noptile cu luna plina si daca le auzeai cantand iti vor indeplini o dorinta. Ar fi asa frumos sa aud si eu una... Ce tot aberez eu aici?! Sirenele nici macar nu exista.
Ar trebui sa ma indrept spre casa.


Naruto:

Ce bine ca in sfarsit s-a intors Sasuke! Acum ma voi putea concentra pe a deveni hokage. Tot nu-mi vine sa cred ca chiar s-a intors... Deabia astept prima noastra misiune impreuna. Nu am mai fost in nicio misiune in ultimele 2 saptamani si ma cam plictisesc. Ar trebui sa ma grabesc spre casa. Este cam tarziu..
Cred ca voi avea un vis frumos in seara asta!



Răspunsuri în acest subiect
In love with a mermaid - de Amy21 - 05-01-2012, 03:22 AM
RE: In love with a mermaid - de Flash - 05-01-2012, 12:01 PM
RE: In love with a mermaid - de Xpt1 - 05-01-2012, 09:02 PM
RE: In love with a mermaid - de Me_Samy - 06-01-2012, 10:22 PM
RE: In love with a mermaid - de Amy21 - 09-01-2012, 10:37 AM
RE: In love with a mermaid - de Me_Samy - 09-01-2012, 01:59 PM
RE: In love with a mermaid - de Amy21 - 11-01-2012, 07:08 AM
RE: In love with a mermaid - de Me_Samy - 11-01-2012, 05:52 PM
RE: In love with a mermaid - de Amy21 - 17-01-2012, 11:06 PM
RE: In love with a mermaid - de Me_Samy - 18-01-2012, 11:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)