Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bands for the masses

#5
Citat:Si nici Nightwish nu sunt rai! Cel putin, cand era Tarja Turunen, rupeau scena. Din nou, nu tuturor le prinde bine metal-ul de gen. Trebuie sa ai un pic de cunostinte intr-ale muzicii clasice.

Anette wasn't that bad. She had a good voice but it didn't match with the symphonic-metal Tuomas was trying to make.

Oh, se digera mult metal prin gasca mea. Suntem cativa care ne-am axat intr-un timp pe viking metal si acum toti au luat Korpi, Blind Guardian sau Amon Amarth in brate. Nu mai zic de Anthrax, TANK, Exodus etc. care isi au un loc stabil printre ascultatorii fideli.
In rest mai sunt unii ce trag spre emokiziile zilelor noastre precum Black Veil Brides, Botdf, My chemical romance and so on. E un gen de musica, da, n-am nimic de spus, insa vazusem un comentariu pe yt care spunea (?) "What is so wrong about the way they dress? I think they're the new KISS!" (talking about BvB). And seriously, I got to say that kids those days are so stupid.
Cativa (foarte putini) atrasi de old-school, care mai asculta un Rammstein, Manowar, Motorhead, Megadeth and so on. Am auzit un pusti, de aceeasi varsta cu mine, spunand ca e cool sa asculti BFMV. I almost bitchslaped that shit.
Iar restul sunt comercialele din perioada verii si unii rapperi romanesti de "cultura".
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Răspunsuri în acest subiect
Bands for the masses - de Lia - 01-01-2012, 07:58 PM
RE: Bands for the masses - de History - 24-05-2012, 09:40 PM
RE: Bands for the masses - de Daria - 29-05-2012, 09:50 PM
RE: Bands for the masses - de Axel . - 15-06-2012, 09:44 PM
RE: Bands for the masses - de Stormrage - 05-11-2012, 05:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)