Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bands for the masses

#4
Chiar nu sunt de acord cu faza cu Arcti Monkeys. Sunt o trupa chiar foarte buna, si intradevar, nu toata lumea ii digera.
Si nici Nightwish nu sunt rai! Cel putin, cand era Tarja Turunen, rupeau scena. Din nou, nu tuturor le prinde bine metal-ul de gen. Trebuie sa ai un pic de cunostinte intr-ale muzicii clasice.
Desigur, la noi in Romania ce se poate asculta decat muzica de mase? Nimic interesant, nimic iesit din comun sau bun sanatatii noastre mintale. Deja cand ma duc la vreo terasa / McDonals / mall / orice altceva, am filtru auditiv XD.
Nu mai aud toate " hiturile " acelui dezasamblat mintal, Connect-R sau cum se numeste, " rap-ului " de Romania sau muzicii dance care personal ma scarbeste.
Pot sa zic insa ca daca vremea ma prinde prin vreun pub, acolo ma multumeste muzica - poate pentru ca dau doar RockFM sau playlistul lor care deobicei nu sunt trupe de umpltura, de gen:
Bring Me the Horizon - Nu numai ca numele e aiurea rau, ci si modul in care canta vocalistul. Sau ma rog, cum se screama pe toaleta. Despre acompaniament ce sa zic? Shit rau. Plus ca genul de tip " rau " si " emo " cu tatuaje s-a cam demodat.
Linkin Park - O sa imi sareti multi in cap, dar metal + rap = shit. Fiti sinceri, chiar e ciudat, plus ca nu exprima nimic.

Nu mi-o luati in nume de rau!

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !



Răspunsuri în acest subiect
Bands for the masses - de Lia - 01-01-2012, 07:58 PM
RE: Bands for the masses - de History - 24-05-2012, 09:40 PM
RE: Bands for the masses - de Daria - 29-05-2012, 09:50 PM
RE: Bands for the masses - de Axel . - 15-06-2012, 09:44 PM
RE: Bands for the masses - de Stormrage - 05-11-2012, 05:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)