Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Sentiment implicat

#1
Sentiment implicat
Cap1 Fascinat

Simteam degetele sale lungi de pianist plimbandu-se prin tunelurile create de pletele mele argintii, moliciunea buzelor sale imprimata pe pielea alba a obrazului meu. Ii auzem soapta sagetandu-ma.
-Daniel de ce faci toate astea?
-Pentru ca-mi place sa te rasfat, sa te alint, sa-ti vad zambetul ce se instaleaza odata ce ochii tai verzi i-au intalnit pe ai mei.
Tot ce spusese el era purul adevar. Ma copleseau vorbele sale si ma topeam dupa atingerea sa, mereu acolo unde trebuia si cand trebuia.
Acum, tanjeam dupa dulceata gurii sale. Dar nu aveam sa i-o cer ci sa o astept in tacere. Stia el mai bine decat mine ce-mi doream. De aceasta data alesese sa ma tachineze. Buzele sale nu s-au mulat peste ale mele, din pacate. Si-au gasit refugiul in spatiul dintre gat si lobul urechii. Parca eram in camera de tortura cand limba sa umeda indrazni asi face aparitia. Usor, usor aluneca mai jos, pan ape clavicula, parcurgand-o si apoi privindu-ma gales.
Stiam ce vroia. Sa ma faca sa zic lucruri la fel de jenanate ca ale sale, in orice moment din zi si din noapte.
Desi era romantic tot cea ce el facea sau zicea pe mine ma jena. Insa, ipocrizia nu-mi dadea voie, ai impune sa nu ma mai rusineze cu fiecare gest pasional al sau.
Isi despletise degetele din parul meu si le trecu in ,,reluare" peste maxilar. Aveam senzatia ca pielea din acea zona zvacnea... ah! Numai el era de vina.
Ma seducea atat de usor, ma facea sa rosesc atat de usor. Indirect ma obliga sa cersesc dupa afectiunea si atentia sa. Sa-mi doresc sa-I vad chipul alb evidentiat de ochii sai hipnotici, sa vreau sa-mi infig cu ardoare degetele in parul sau matasos si ciufulit mai tot timpul. Trupul sau demn de un premiu al perfectiunii, ohh si degetele acelea lungi, intemeietoare de minuni si cele mai ascunse dorinte.
-N-as fi crezut ca esti atat de pervers Hiro. Ma trezise din visare vocea sa simfonica, ce ma propulsa spre un alt taram la fel de plin cu vise.
-Despre ce vorbesti? Il intrebasem fiind putin nedumerit.
Mana sa se strecura sub cearceaful alb, ce ne acoperea nuditatea, cuprinzandu-mi organul.
Firar! Iar ma luase valul doar la amintirea sa. Dar de ce sa comemorez clipele petrecute alaturi de el cand le pot readuce la viata? Chiar acolo, chiar in clipa aceea.

Va dau si capitolul doi deoarece primul este prea scurt.

Cap2 In trecut si in prezent

Aud ticaitul ceasului urmarind limbile in miscare. Gandul imi zboara in alta parte. Ma gandesc la prima mea relatie cu un tip. Nu am fost dintotdeauna asa. Imi placusera si fetele si inca imi plac. Mi-e greu sa ma botez cu unul din acele apelative: gay, bisexual... imi placeau ambele genuri si gata! Mint... imi placeau doar fetele. Doar ca... numai 2 persoane au reusit sa ma faca sa-mi pierd mintile, sa le vreau din toate punctele de vedere. Doua persoane ce erau inzestrate cu aceleasi ,,chestii" ca si mine. Hmm au trecut doar 4 luni de cand m-am despartit de Mark. Nu o sa folosesc cliseul ultrautilizat ,, parca ar fi fost ieri" dar intradevar. Lucrurile s-au intamplat prea repede.
Eram ,,mort" dupa fiinta lui. Pana intr-o zi cand cineva a ajutat la risipirea pasiunii dintre noi. Da. E vorba de Daniel. Punandu-I intr-o balanta puteam observa cat de diferiti erau.
Desi eram impreuna, Mark se purta cu mine de parka am fi fost doar prieteni. Iar asta mi se parea ceva specific unei relatii pe atunci. Plus ca nu vroiam sa trezim suspiciunile celorlalti.
Asa-zisa partida de dragoste se intampla cam rar. Mai precis, in weekend. In timpul saptamanii eram aglomerati cu liceul. El era tot timpul bine dispus, hazliu dar si foarte intelligent. Ne placeam unul pe altul. Si a fost ciudat cand mi-a zis ca si pentru el era prima data cu un baiat. Nu stiu de ce nu m-am simtit tocmai confortabil in acel moment, de parca m-as fi asteptat la alt raspuns. Pe cand Daniel avea experienta in domeniu. Stia cum sa se poarte, cum sa-mi vorbeasca, cum sa ma faca sa ma simt iubit. Pacat ca era tot timpul plecat. Serviciul ala idiot nu-l lasa sa respire, asa ca ne vedeam mai tot timpul noaptea. Dat fiind, ca dupa terminarea liceului, la insistentele sale, m-am mutate cu el lucrand part-time. Acum imi dadeam seama cat de diferiti erau la acest aspect. Cu Mark erau cateva sarutari si actul propriu-zis. Dar cu Daniel era cu totul altceva. Atatea mangaieri si atingeri din cele mai nastrusnice. Nu exista portiune de piele pe care el sa nu o fi sarutat-o ori atins-o. Inconvenientul era ca petreceam prea putin timp impreuna. De Mark ma gaseai ,,lipit" mai mereu. Poate era si avantajul varstei, amandoi de-o seama. Ca doua cele mai bune prietene cu mii de secrete numai de ele stiute.
Incercasem... dar imi era imposibil sa-l uit pe Mark. Fusese primul! Si nici prieteni nu mai eram. In ziua cand am vrut sa-I marturisesc ca ne-am racit pe plan sentimental si am gasit acea fericire altundeva si la altcineva si el dorea a-mi comunica acelasi lucru! Singura diferenta fiind ca in cazul sau era vorba de o fata.
Ma macina un gand. Eu pe cine iubeam pana la urma? Nu le spusesem niciunuia un ,,Te iubesc". Daca m-as reintalni cu Mark, sunt sigur ca s-ar aprinde ceva in inima mea, din nou. Eram foarte compatibili sentimental dare ram atat de atras fizic de catre Daniel. Trupurile noastre vorbeau aceeasi limba. Pe cand, intre al meu si al lu' Mark... nu puteam spune acelasi lucru.
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Sentiment implicat - de onu' - 07-12-2011, 04:41 PM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 11-12-2011, 02:19 AM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 14-12-2011, 05:21 PM
RE: [yaoi] Feeling involved - de onu' - 20-12-2011, 01:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)