Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti

#5
Buna onu'!

Am decis sa trec si eu pe la ficul tau dupa ce Crazy.Dyx mi-a spus ca ii place mult povestea. Intr-adevar e originala si ai avut o idee foarta buna in legatura cu plotul. Am citit ficuri yaoi dintre un barman si un client, dar aici e diferit, si apreciez mult ca aduci idei noi si frumoase. Pana acum personajul preferat e Andy, dar si Ryu imi place. Daca stau mai mult sa ma gandesc, il indragesc si pe Aki. Problema este ca nu le-ai creat un caracter stabil, fix, in asa fel incat sa imi dau seama exact cum e personalitatea lor. Daca analizezi personajele din cele patru capitole scrise pana acum, toate au personalitatea schimbatoare. Axeaza-te si pe comportamentul lor, dar si pe aspect!

Am o intrebare... Tu, dupa ce scri capitolul, verifici si corectezi ce ai scris?
Nu prea cred, ai o multime de greseli de tastare, pe care, de fapt, tu le scri corect, insa Word-ul le modifica. Am gasit multi de parka in loc de parca... Si mai erau, dar imi vine nu stiu cum sa revin asupra lor.
Dupa ce scri fiecare capitol, verifica-l si inceraca sa il corectezi. Da foarte urat atunci cand un cititor "descopera" atatea greseli.
Cu exprimarea nu ai chiar asa multe probleme, folosesti cuvinte dragute, ce pot fi explicate si le eviti pe cele greu de inteles, unde iti trebuie dex-ul. Nu e un lucru rau, dar uneori trebuie sa utilizezi mai multe figuri de stil, sau cuvinte neintalnite in limbajul uzual. Bineinteles, nu in exces, atunci ai putea confunda ficul tau cu un articol dintr-un ziar de stiinta, sau mai stiu eu ce :]]

Legatura dintre titlu si replicile pe care le-au spus cei doi barbati in ultimul capitol postat ma face sa continui sa citesc acest fic. Sper sa continui povetsea si sa o faci foarte interesanta, incat sa ma tii in suspans si sa astept nerabdatoare urmatorul capitol. Mi-a atras cat de cat atentia ficul tau si mi-as dori sa-ti imbogatesti vocabularul, sa corectezi capitolele pe care le pui si sa vorbesti mai detaliat, fara sa treci peste anumite evenimente notabile atat de repede.

Bafta la scris! Chu~

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^



Răspunsuri în acest subiect
RE: [yaoi] Ceea ce zici nu reflecta ceea ce simti - de Rain - 15-12-2011, 10:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)