Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Say I love You.

#4
Am citit o buna bucata din aceasta manga, pana cand mi s-a parut ca o cam ia pe aratura, plot-ul devenind destul de exagerat si obositor, si intr-un final am abandonat-o.

Eram prin liceu, cautam o manga cu grafica draguta, poveste mai simpla (aveam altele pe cap, macar citind sa ma fi relaxat) si a carei eroina sa aiba o varsta apropiata de a mea. School life, obviously. Am gasit ceva imagini pe tumblr, mi-a placut ce am vazut, am cautat sa vad despre ce e vorba si asa m-am apucat de citit.

Initial mi s-a parut draguta tare. Intr-un fel ma regaseam in Mei. A fost singurul personaj de care mi-a placut din toata marea de personaje de acolo. Fata stie ce vrea si chiar daca nu se considera suficient de buna cat sa primeasca ceea ce isi doreste, tot face ea sa fie bine. Prietenu-sau, Yamato, in schimb... este prototipul personajului masculin ideal, popular in toata scoala si cu o duzina de fustite alergand si concurand pentru a sta macar 5 secunde langa el sa-i respire aerul. Cred ca am mai vazut asa ceva si in Kimi ni Todoke... si Strobe Edge... si altele probabil.

Vad ca s-a mentionat intr-un post de episodul cand s-a trezit wonder boy ca vrea sa fie model. Cam pe acolo m-am oprit din citit, that was when i decided i've had enough of it. Dar pana acolo e citibila si placuta. ^_^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Say I love You. - de Julliette . - 24-11-2011, 04:10 PM
RE: Say I love You. - de Hanna2300 - 18-12-2011, 06:50 PM
RE: Say I love You. - de Saravis - 25-12-2011, 08:09 PM
RE: Say I love You. - de Agrona - 14-09-2014, 12:48 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)