Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Les wild photos

#8
Nywa, nu pare modificata. Probabil de la blitz.

Pe Transfagarasean e superb peisajul. Am fost acolo cand eram mica, am o poza identica cu a ta si pot sa jur ca am mai vazut la cateva persoane aceeasi chestie. Acolo merita facuta o panorama din 5-6 poze. Multi spun ca e usor sa pozezi peisaje, dar de fapt este greu sa exprimi ceva prin peisaje. Trebuie sa ai un subiect -un pom, o cascada, etc.- care sa te ajute. Altfel, risti ca peisajul tau sa se transfome intr-un simplu background. In aceeasi situatie se afla peisajele tale. Inainte sa pleci intr-o excursie sau ceva de genul, cauta niste poze cu locul respectiv sau niste informatii despre relief\vreme sa stii la ce sa te astepti.

Flori, flori, flori. Iti inteleg pasiunea, dar incearca si altceva. Flori vezi oriunde, la fel si nori. Poza asta mi se pare cea mai reusita. Focalizarea e buna si exprima acea naturalete care ziceai ca iti place. + de asta, imi place cum ai incadrat subiectul.

Aici ai avut o idee buna, dar nu ai exprimat-o cum trebuie. Nu ai surprins bine pomul, care este taiat si ingramadit in imagine. Un zoom pe banca si poate un efect sepia sau alb-negru ar fi ajutat.
[Imagine: YWk6O.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Les wild photos - de Miss M - 08-11-2011, 11:56 AM
RE: Just photos - de Aerith - 18-11-2011, 07:43 PM
RE: Just photos - de Miss M - 20-11-2011, 08:54 PM
RE: Just photos - de Abbeh. - 26-11-2011, 12:25 AM
RE: Mine ^^ - de Miss M - 15-01-2012, 05:56 PM
RE: Les wild photos - de Miss M - 19-08-2012, 07:10 PM
RE: Les wild photos - de Nywa - 21-08-2012, 02:51 PM
RE: Les wild photos - de Alicia - 21-08-2012, 03:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)