Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnal de cadet

#1
PREMIERA!
Asa as putea zice... dupa 2 luni in care m-am miscat ca un melc la acest manga, am realizat.... doar 12 pagini.
L-am inceput la mijlocul lunii septembrie... si l-am cam lasat balta in urma faptului ca am inceput proiectele pentru facultate (atestari documentare si etnografie), si pentru ca m-am apucat de niste traduceri pentru proiecte manga (AN-CANIN si IN MY WORLD [care e pus pe smackjeeves 18+])

Si, de cum am revenit din Bucuresti de la Nijikon (doamne, ce aventura de 4 zile - faza de la metrou o fost cea mai tampita), am zis sa ma apuc, ca in luna Ianuarie, sa-l termin, sa fac vreo 30 de pagini.

Da, stilul e mult mai inspre manga, am zis ca o data sa am si eu un manga in stilul in care trebuie facut, si ma refer la personaje. OMG, e cam greu.

Marea inspiratie a fost prietenului meu, ce facea el cand era in armata, dar se vede aici ca nu e in totalitate armata, ci e o academie, si de aici am bagat de la mine, am schimbat multe (ex. se fac 5 ani de studii - in primul esti cadet - faci munca "de jos"- in al doilea an deja se poate opta pentru "fortele terestre" - sa inveti sa conduci un tanc, lupta corp la corp, arme bla bla bla - si termini si apoi faci ce vrei cu viata).

Nu ma pot abtine sa nu adaug ceva "bizar", supranatural. Aici e vorba de Parada Neagra (inspirat din melodia "Black Parade" de la Globus"), inca nu stiu exact cum sa continui cu ea dar... vad eu.

Personajele, am dat copy/paste de pe LJ.
Erich, Rave, Vlad, Krauss, Aziz, Axel, Gunther, Nikolas, Finn and Darius!
The first 4 are the main characters of my new project!
Erich (age 23) is the leader, Rave (age 21) is an arrogant savior, Vlad (age 28) gives a shit but he's a good advisor and Krauss (age 18) is just a "girly" victim.

si deci, aici urmeaza capitolul 1 si 2 pagini din al doilea, majoritatea ne-editate, fiindca las screentone-ningul la urma.
cap.1
[Imagine: th_JDC1.jpg] [Imagine: th_JDC2.jpg]
[Imagine: th_JDC3.jpg] [Imagine: th_JDC4.jpg]
[Imagine: th_JDC5.jpg] [Imagine: th_JDC6.jpg]
[Imagine: th_JDC7.jpg] [Imagine: th_JDC8.jpg]
[Imagine: th_JDC9.jpg] [Imagine: th_JDC10-1.jpg]
cap 2
[Imagine: th_JDC11.jpg] [Imagine: th_JDC12.jpg]

Urmeaza sa-l pun pe smackjeeves dupa, doar dupa ce-l termin (undeva prin februarie), pana atunci eu tin totul la curent prin intermediul LiveJournal.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-



Răspunsuri în acest subiect
Jurnal de cadet - de Dies ist Krieg - 03-11-2011, 08:53 PM
RE: Jurnal de cadet - de Dies ist Krieg - 17-03-2012, 03:40 PM
RE: Jurnal de cadet - de BMiruna-Lavinia - 24-11-2012, 03:26 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)