Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top Personaje

#11
Well, well, well... Am fost cum nu se poate mai tentată să postez aici. xD
1. Yuki Eiri. Tipu' mă atrage ca un magnet. Privirea şi ochii săi mă înebunesc pur şi simplu. E irezistibil. E cum nu se poate mai perfect. E tot ceea ce-mi doresc şi evident, nu am. Câteodată sunt invidioasă pe Shuichi, pe atenţia pe care i-o arată Yuki şi pe iubirea ce i-o poartă. Va trebui să mă consolez singură, spunându-mi că ei nu există, n-au existat şi nu vor exista niciodată - dar iată că am bolborosit cam prea mult şi deja am impresia că delirez -.
2. Shuichi Shindou. El nu ocupă locul doi în topul meu pentru că mă atrage în vreun fel, ci din cauza umorului său. Da, e într-adevăr ilar să-l priveşti şi de fiecare dată când îl văd, mă apucă un râs isteric de zici că-s nebună. Ei bine, am menţionat şi mai sus că am căzut în capcana geloziei, invidiindu-l pentru ceea ce şi-a dorit atât de mult şi spre deosebire de mine, a şi obţinut: pe Yuki. Whatever, presupun că personajele astea sunt pură fantezie, iar fantezia este, din nefericire, ireală. Hehe, după cum bine vedeţi, am început să debitez, spre ruşinea mea, despre dragostea mea nemuritoare şi imposibilă pentru Yuki Eiri. Revenind la oile noastre - de fapt, mai mult ale mele -, voi încheia spunând că Shuichi este un personaj talentat, foarte hazliu, care-l merită pe deplin pe Yuki.
3. Mister K. Ei bine, el mă atrage, dar foarte puţin. Îl găsesc un personaj comic, mai ales atunci când îi ameninţă pe ceilalţi cu puşca. Mi se pare şi un tip puţin cam dement, având în vedere toate lucrurile pe care le spune sau le face. E al doilea cel mai amuzant personaj din anime, primul loc ocupându-l, desigur, Shuichi [ am spus mai sus de ce ]. Cât despre atracţia de care vorbeam... well, are părul blond şi ochii albaştrii. În general, toate celelalte fete găsesc această combinaţie perfectă, dar nu şi eu. El este un caz mai special, chiar dacă nu mă dau în vânt după tipi blonzi. xD Whatever, cred că iar încep să aberez, aşa că mă voi opri aici.

Mi-a plăcut să-mi împărtăşesc opinia, chiar dacă am cam debitat pe-aici lucruri aiurite şi lipsite de sens. M-am distrat, totuşi.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Răspunsuri în acest subiect
Top Personaje - de Lye - 07-08-2007, 01:29 AM
RE: To Personaje - de anne_demonangel - 07-08-2007, 11:29 AM
RE: To Personaje - de Iris - 14-08-2007, 11:26 PM
RE: To Personaje - de Zvingli - 15-08-2007, 07:42 AM
RE: To Personaje - de Dei - 21-08-2007, 12:50 PM
RE: To Personaje - de Setsumi - 17-09-2007, 04:55 PM
RE: To Personaje - de ♣ TheBlackCat ♠ - 18-09-2007, 09:45 AM
RE: Top Personaje - de Utlaning - 09-02-2008, 04:17 PM
RE: Top Personaje - de Ice_angel_234 - 07-08-2008, 04:01 PM
RE: Top Personaje - de Topaz - 24-04-2009, 12:36 AM
RE: Top Personaje - de Corina M. - 29-05-2010, 08:50 PM
RE: Top Personaje - de Arişică - 04-06-2010, 06:13 PM
RE: Top Personaje - de Aliss_anime - 12-06-2010, 01:32 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)