Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea Înaintea Răzbunării

#1
Este primul meu fic...sa fiţi cât mai duri posibil
Disclaimer:Nu deţin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu voi face profit de pe urma lor.

Din moment ce m-am săturat să citesc numai SasuSaku am decis sa ii cuplez cu altcineva.

Cap.1 Åžansa


Sasuke P.O.V.

Azi se implinesc trei luni de când l-am omorât pe Orochimaru.Tot ce am de făcut acum este să îl găsesc pe Itachi, să îl omor şi să refac clanul Uchiha.
Asta înseamnţ că voi avea nevoie de ceva...mai degrabă de cineva. O fată, una puternică şi bineînţeles, frumoasă şi deşteptă.
Dar pe moment trebuie să mă concentrez pe ceea ce este mai important...RĂZBUNAREA.
Am început cu chestiile astea despre mine, dar, nici nu v-am spus cine sunt. Sunt Sasuke Uchiha, ultimul membru al clanului Uchiha, care a fost măcelărit acum mulţi ani de către fratele meu mai mare, Itachi Uchiha. Eu am părul negru ca smoala, ochii negrii, abisali. Cam toate fetele sunt innebunite după mine, deci cred ca îmi va fi uşor să găsesc una potrivită.


Autorul (EU) P.O.V.

Sasuke stătea intr-o cameră slab luminata de nişte lumânari, în care erau un pat cu aşternuturi simple,albe, o noptiera din lemn de fag şi un dulap din acelaşi fel de lemn. El se gândea la ce o să faca de acum încolo şi cum să-l gasesca pe fratele său. În timp ce stătea pe pat aude nişte bătăi în uşă.
-Intră!spune Sasuke calm ca întotdeauna.
Uşa se deschide şi pe ea intră un baiat cu părul şi ochii portocalii. Numele lui era Jugo.
-Sasuke, am găsit o pistă spre Itachi.
"Perfect.Acum am o şansă şi ar fi bine să nu o ratez" gândea Sasuke în timp ce se uita la Jugo.
-Dă-mi detalii...spune Sasuke la fel de calm.
-Păi am auzit un zvon care spune că cineva ar fi învins un membru Akatsuki pe nume Deidara şi că înainte să-l omoare l-a interogat şi a aflat toate planurile şi ascunzătorile Akatsuki, spune Karin intrând pe uşa solida din lemn.
Karin era o fată cu părul roşu şi ochii de aceeaşi culoare. Era şi ea topită dupa Sasuke şi flirta cu el la fiecare pas acesta fiind indiferent faţă de ea.
-Şi ştiţi unde se afla acea persoană?mai adaugă Sasuke curios.
-Avem câteva informaţii care spun că ar fi într-un sat mic de prin zona Satului Stâncilor, spune Suigetsu, un tip cu părul alb cu reflexii albastre şi ochii mov.
-Am înţeles. Mâine plecăm spre Satul Stâncilor! spune Sasuke pe un ton autoritar.


Sasuke P.O.V.

Azi, eu şi echipa mea plecăm sa îl căutam pe cel ce l-a învins pe membrul Akatsuki. Am şi uitat s-o întreb pe Karin dacă cel ce l-a omorât pe Deidara a fost o fată sau un băiat. Neee...nu are cum să fi fost o fată. El era destul de puternic.
Iar bate cineva la uşă.
-Intră!spun eu pe un ton iritat.
Uşa se deschide şi pe ea intră...

AÅŸtept critici... :)



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea Înaintea Răzbunării - de Amy21 - 06-10-2011, 12:36 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)