Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vicii si dragoste

#6

Cap III
Decizia lui Sasuke
Mersi tuturor celor care au comentat si si-au spus parerea.



Sakura

Noaptea se asternuse peste metropola Japoniei. Chiar daca s-a inserat oamenii inca mai circula pe stazile aglomerate.
Fereastra camerei ce mi-o oferise nasul meu pana ma voi muta in noua mea casa imi oferea o priveliste uimitoare a orasului Tokyo. Ma uitam ganditoare pe fereastra. Ce mult s-a schimbat orasul in tot acest timp. Gandindu-ma la oamenii ce mergeau pe strazi imi aparu in minte acel tanar cu ochii negri ca de onix si cu un nume atat de frumos.....Sasuke.
Nu stiu ce mi se intampla pur si simplu nu am putut sa-mi iau gandul de la el toata ziua. Discutia cu Maximilien m-a pus pe ganduri.
Flash back
-Auzi micuto, nu te deranjeaza sa te casatoresti de la varsta asta?
-Nu stiu, nu ma-m gandit la castorie pana acum, dar nu cred ca e ceva iesit din comun si Mirra s-a casatorit cu tine la varsta de 18 ani.
-Saku, eu si Mirra ne-am casatorit din dragoste.
-Daca spui tu, oricum nu ma deranjeaza sa-mi impart doi ani din viata cu un neunoscut,nu uita ca apoi voi trai libera ca pasarile cerului.
-Mie teama sa nu suferi.
O ultima intrebare inaite sa mergem acasa. Ce parere ai despre Sasuke?
-Nu stiu, chiar nu stiu....... e frumos ........, dar nu stiu ce fel de caracter are ........ poate e afemeiat, poate e dulce si iubitor sau poate e un tip care nu stie ce vrea de la viata, nu stiu; tot ceea ce conteaza este sa ne intelegem bine in acesti doi ani.
End flash back
Of mai bine ma culc presimt ca maine va fi o zi grea.

Sasuke

Ma uitam la stele sau mai bine zis la cer, fiindca din zona unde locuiesc eu nu prea se vad acele zane nocturne care stau si ne zambesc mereu. Bine macar ca pot vedea Luna, mandra Craiasa ce m-a fermecat inca de cand eram mic. Mama imi spunea adesea povesti despre ea, despre iubitul ei Soarele si despre trista poveste de iubire dintre ei doi.
Uitandu-ma la cer mi-am adus aminte de propria mea zana, o zana cu parul roz si cu ochii asemeni ierbii pe care o cunosteam doar de cateva ore. Ca o ironie a sortii nu am putut sa ma concentrez azi la munca din cauza zambetului ei fermecator, eu care nu amestec nicioadata placerea cu munca. Toti colegii mei de la servici au ramas cu gura cascata cand m-au vazut cu capul in nori.
Chiar si la inmormantarea prietenului meu din liceu, Kankuro, nu puteam sa ma gandesc la altceva.
Totusi oricat de frumoasa ar fi nu pot sa renunt la viata mea de burlac inrait pentru a ma casatori, chiar daca este vorba de o asemenea frumusete. Uitandu-ma in gol timp de cateva minute beculetul ideilor s-a aprins pentru a ma scoate din necaz si de aceasta data.
Maine o voi invita pe scumpa mea floare de cires la o plimbare ca sa ne cunoastem mai bine.
Dupa o lunga noapte de nesomn merg la baie sa-mi fac siesta de dimineata. Imi iau din dulap o pereche de jeansi negri, un tricou mov pe care scria " Good boys never die" si o pereche de boxeri negri.
Baia mea nu era foarte mare, dar era locul meu preferat, locul unde ma relaxam mereu, mai ales daca aveam si o doza de bere la indemana.
Umplu cada cu apa si intru in ea. Doamne ce bine este.Ies din apa dupa vreo jumatate de ora, ma imbrac rapid si il sun pe prietenul meu cel mai bun Naruto.
-Alo Naruto vino urgent pana la mine, findca vreau sa-ti prezint o tipa super tare.
-Sper ca nu faci ca data trecuta!
-Nu ma, de data asta vorbesc serios, chiar vreau sa-ti prezint o tipa tare.
-In 15 minute sunt la tine.
Prietenul meu Naruto e un tip mereu pus pe sotii, blond cu ochii albastri si obsedat de femei. Replica asta tine intotdeauna. De fiecare data cand am nevoie sa ma asculte ii spun ca vreau sa-i prezint vreo fata si vine sa ma vada imediat.
Aud sunetul enervant al soneriei si ma indrept lenes spre usa.
-Ei bine unde este puicuta aia traznet pe care vroiai sa mi-o prezinti?
-A plecat!
-A plecat?! Si mi-o spui asa fara pic de compasiune. Idiotule de ce nu ai tinut-o aici pana ajungeam?
-Era pe stop frate asa ca nu puteai face nimic cu ea, dar mai bine asculta-ma am ceva important sa-ti povestesc.
-In ultima vreme cam toate erau pe stop, sper ca nu mai adus aici doar ca sa te aud cum te plangi.
-Nu, dar daca tot ai venit ma gandeam .........
-Bine fie spune ce ai de zis.
-Am fost cerut in casatorie de nepoata nasului meu.
Naruto nu spuse nimic.Se uita in continuare la mine.
Daca ma casatoresc cu ea primesc jumatate de miliard de euro dupa 2 ani de la cununie.
-Cat?
-Jumatate de miliard de euro.
-Pai si ce mai astepti da-i drumul eu voi fi cavalerul tau de onoare.
-Bine, dar?
-Dar ce? Aaaaaaa! sa nu-mi spui ca e urata!
-Urata? A nu, dimpotriva zici ca e o zana, nu am mai vazut niciodata o fata asa de frumoasa.
-Atunci e batrana? Are mai mult de 30 de ani?
-Are abia 18 ani.
-Pai si atunci ce mai asptepti, insoara-te cu ea omule. Are toate calitatile: frumoasa, tanara si bogata pe deasupra.Dar spune-mi cum arata?
-E inalta si zvelta, cu pielea alba ca zapada si ochii verzi ca iarba primaverii, iar parul ei roz asemeni florilor de cires te face sa crezi ca e venita dintr-o lume plina de magie.
-Sas'ke draga revino cu picioarele pe pamant. Nu stiam ca ai talent de poet, dar in fine parul ei roz si ochii verzi imi aduc aminte de prima mea iubita.
-Uite ce e, o voi invita maine la o plimbare si o voi cunoaste mai bine, iar dupa aceasta zi ma voi hotari. Iti promit! Acum pleaca acasa si sa nu mai spui la nimeni ce ti-am povestit!
-Ok plec pa.
Dupa plecarea blondului, ma indrept spre camera mea si ma trantesc in pat. Mos Ene ma viziteaza cam devreme astazi.Nu dureaza nici 5 minute si se pare ca am adormit..........



Imi cer scuze daca e prea scur sau prea plictisitor.



Răspunsuri în acest subiect
Vicii si dragoste - de Riynka - 25-09-2011, 04:05 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Miranda. - 28-09-2011, 09:47 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Riynka - 01-10-2011, 07:30 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Rose ^^ - 02-10-2011, 04:20 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Miranda. - 04-10-2011, 11:15 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Riynka - 15-10-2011, 04:35 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Saravis - 16-10-2011, 02:30 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Prevented :D - 17-10-2011, 02:19 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Rose ^^ - 19-10-2011, 05:13 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Riynka - 30-10-2011, 04:50 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Prevented :D - 30-10-2011, 09:45 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Rose ^^ - 30-10-2011, 10:26 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Riynka - 18-11-2011, 08:27 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Rose ^^ - 18-11-2011, 09:21 PM
RE: Vicii si dragoste +18 - de Miranda. - 20-11-2011, 06:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea este bazata pe vicii Andrei. 11 5.605 14-07-2011, 10:28 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)