Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire fara sfarsit

#4
Deci am revenit cu o oarecare intarziere...

Capitolul 2 p.o.v Rin


Dupa o calatorie destul de lunga ajungem in sat. Ma simt usurata, dar totusi atat de emotionata, in combinatie cu oboseala. Mi-as dori sa fi fost mai usor drumul. Satul s-a schimbat in lipsa noastra, s-a schimbat chiar foarte mult. Lumea pare mai vesela decat acum 11 ani. Pe fata mea apare un zambet, chiar daca sunt atat de extenuata.
- Tata, as dori sa ma odihnesc cateva ore inainte de toate. Se poate? Spun in timp ce imi dau pelerina jos si o tin in mana. Astept cu nerabdare raspunsul tatalui meu, care pare ca nu mai vine.
- Desigur draga mea, nu este obisnuita cu asemenea calatorii, du-te si odihneste-te. Te va conduce dansul. Imi spune aratand spre un domn inalt cu parul blond si ochii verzi.
Ma conduce in camera mea care este absolut superba. Peretii sunt albi, tavanul negru si pe jos parchetul, care este acoperit de un covor alb pufos. Patul se afla in mijloc, acoperit de asternuturi din matase de culoarea trandafirie. In partea stanga a patului se afla usa pe are am intrat si inca o usa, in fata se afla biblioteca plina cu carti foate vechi care ma pasioneaza foarte mult. In partea dreapta se afla balconul deschis si un geam destul de mare, amandoua acoperite de perdele albe transparente. Iar in spatese afla sifonierul si biroul, pe care se afla o vaza cu trandafiri negri. Wow... ma intreb de unde au facut rost de ei si de unde au aflat ca ii iubesc. Poate voi afla, poate ca nu.
Imi despachetez lucrurile, apoi ma imbrac intr-o rochie alba, imaculata si ma pun in pat unde adorm intr-un somn bine meritat...

p.o.v Garaa

Ma trezesc incet, deranjat de razele soarelui. Imi trec mana prin parul rosu ca focul si ma ridic din pat. Ma uit la ceas, este ora 7:25. Ma duc la geam si vad cateva persoane ce mi se par cunoscute... Este un barbat si doua fete. Barbatul este imbracat in niste pantaloni negri si un tricou albastru, are parul portocalui si ochii albastri. A doua este o fata cu parul negru si ochii caprui, imbracata in culori deschise. Iar cealalta fata... mi se pare atata de cunoscuta. Acel par lung pana la talia de viespe de culoarea caisei si ochii de culoarea mierii ca doua nestemate nepretuite... Rin... zambesc usor si decid sa o intalnesc mai tarziu deoarece probabil este obosita. Ma duc la baie si imi fac siesta, apoi ma imbrac cu niste pantaloni negri si un tricou verde, dupa care ma pun la birou.
Inca imi amintesc cum am intalnit-o, eram atat de mici. Ea este frumoasa de mica si are o inima foarte mare. Uneori ma gandesc cum am putut sta atata fara ea? Nici eu nu stiu, inca este o enigma pentru mine. Gata, m-am saturat de hartoagele astea! Da-le dracu, ca de asta imi arde acum, de semnat acte! Ma ridic nervos de la birou si ies din camera. Incep sa ma plimb pe coridoul lung pana ajung afara. Acolo ma duc in sera, unde se afla tot felul de plane si pomi, inclusiv trandafiri negri care sunt preferatii pretioasei mele flori, care este mai rara decat toate florile.

p.o.v Povestitoul ( eu)

Razele soarelui ii managie pielea, in timp ce vantul se joaca cu parul ei. Fata deschide incet ochii asemeni mierii, si se uita timp de cateva clipe la tavan. Asemeni unei zane care a dormit 1.000 de ani, se ridica gratios si se duce la balcon. Soarele se ogindeste in ochii ei, facandu-i sa para cristalizati. Parul ca matasea, ii intra in ochi, ea incercand sa-l ”potoleasca” din dansul nebun in care a fost invitat.

Cam atat, mai revin!



Răspunsuri în acest subiect
Iubire fara sfarsit - de Blood_Angel - 24-09-2011, 04:10 PM
RE: Iubire fara sfarsit ( +18) - de Blood_Angel - 03-12-2011, 05:46 PM
RE: Iubire fara sfarsit ( +18) - de SnowFlake. - 03-12-2011, 08:18 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [ Inuyasha ] - Sfarsit ... Si de la capat Anaiyda 35 15.391 10-01-2011, 08:36 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Doua inceputuri si un sfarsit. Paradox 。◕‿◕。 7 4.808 23-12-2010, 11:13 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Inceputul are intodeauna si un sfarsit, dar asta nu inseamna ca totul se v-a termina. MemoriesOfNobody95 3 2.887 21-04-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Sasuke si Sakura,iubire fara sfarsit annutza_mykutza 5 15.861 20-01-2009, 11:56 AM
Ultimul răspuns: sasuke_sakura
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.542 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)