Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Piko / Pico

#4
Needs moar love; PIKO-TAAANNN ! (╯*д*)╯

「Acum serios, cântăreții de pe Nico Nico Douga au nevoie de mai mult sprijin; nu e ușor să găsești unele cântece pentru că sunt postate în limba japoneză – inclusiv titlu, descriere și taguri.」

On with the praising:
În primul rând, nu știam că și-a însușit numele unui cățel. *laughs* În al doilea, vă spun câte ceva despre el:
• porecla lui nu este Ryouseirui, acesta este un termen japonez ce definește cântăreții cu abilități vocale "bisexuale", ca să zic așa;
• Piko va împlini 24 de ani pe 11 Martie;
• el (vocea lui,) este șablonul lui Utatane Piko;
• Sekihan îl numește "tsundere";
Cam atât, dau edit dacă îmi mai amintesc, sau dacă mai găsesc ceva.

Piko nu este favoritul meu dintre cântăreții Nico Nico, dar îmi place mult. Melodia mea preferată este duetul cu Sekihan pentru un cover al piesei Magnet. Cei doi sunt prieteni buni (se spune că locuiesc împreună,), iar vocile lor se asortează foarte straniu, Piko este blând, dulce, iar Sekihan este mai... *cough* senzual, *cough* mai dur. Aici observăm și abilitatea lui Piko de a cânta cu finețea sexului opus.
Cu toate acestea, în cover-ul său pentru melodia Despair îi se aude foarte bine timbrul masculin, nu credeți ?

Închei cu un video amuzant cu el și Sekihan, întitulat "Piko is Tsundere.", Sekihaneștiunperversksafbkhadas.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -



Răspunsuri în acest subiect
Piko / Pico - de Liar - 09-09-2011, 10:17 PM
RE: Piko / Pico - de YuneSugihara - 28-12-2011, 12:30 PM
RE: Piko / Pico - de hiimera - 16-01-2012, 08:01 PM
RE: Piko / Pico - de Allen - 10-02-2012, 11:06 PM
RE: Piko / Pico - de Mao. - 16-02-2012, 08:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)