Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Piko / Pico

#1
Ma gandeam sa deschid un topic despre Piko in sectiunea J - music dar cu siguranta nu are nici un rost pentru ca , pe aici nu prea trece nimeni . Ma mir pentru ca sectiunea k - music e invadata . Lasnd asta , sa revenim la dragul , scumupl meu Piko . Here we go !

[Imagine: 30mwggm.jpg]

Piko este un cantaret japonez care s-a facut remarcat prin cover-urile lui uploadate pe NND (nico nico douga). Cand a fost intrebat de unde vine numele Piko a raspuns: "Am acasa un caine numit Piko. Am avut ceva probleme cu gasirea unui nume dar l-am folosit pe asta." Porecla lui este Ryoseirui , pentru ca are voce de contratenor care poate atinge de la cele mai inalte la cele mai joase note. in 2009 a debutat ca "un cantaret incepator" reprezentand japonia la Japan Anime Live cantand cantece populare din anime-uri dar acum tinde spre cariera de cantaret profesionist.

Cam asta e povestea lui Piko . Parerea mea despre el ? Este cantaretul meu preferat . Ati citit bine , cantaretul meu preferat . Nu am auzit in viata mea o voce atat de frumoasa . Singurul cuvant prin care as putea descrie vocea acesti baiat ar fi : angelic . Despre aspectul lui , pentru unii nu e cel mai frumos om de pe planeta dar pentru mine e . Am ajuns la un subiect delicat , personalitatea lui . In fiecare interviu , fie ca e doar el si reporterul sau mai sunt si altii oameni , Piko isi aranjeaza in continu parul sau iti strange esarfa sau face orice altceva cu mainile . As mai spune multe dar stiu ca nimeni nu va citi ceea ce am scris aici din toata inima . Il iubesc pe baiatul asta , vocea , personalitatea , totul .

In incheiere , cateva cantece :

Crazy For You ; I ; Wasurenagusa ; Sakurane ; Love Planet ; Akashi ; Koishikute ; Ameka Yume [ live ] ; Shiroi Yuki no Princess Wa ; Rollin' Merry Go Round ; Story
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt



Răspunsuri în acest subiect
Piko / Pico - de Liar - 09-09-2011, 10:17 PM
RE: Piko / Pico - de YuneSugihara - 28-12-2011, 12:30 PM
RE: Piko / Pico - de hiimera - 16-01-2012, 08:01 PM
RE: Piko / Pico - de Allen - 10-02-2012, 11:06 PM
RE: Piko / Pico - de Mao. - 16-02-2012, 08:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)