Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I will save you +16

#1
Nu detin nici un personaj din animeul Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.



Cap 1

Sakura:

“Sakura!”a strigat tatăl meu la mine.”Am nevoie de o altă bere!ACUM”
Ştiam că trebuie să-i duc berea repede sau o să fac cunoştinţă cu cureaua din nou.
Am fugit până la frigider cât de repede am putut şi am alergat înapoi în sufragerie,unde i-am înmânat-o lui Yuki:
„Îmi cer scuze că a durat aşa de mult!”Mi-am cerut scuze încet şi m-am întors la bucătărie.
Mă numesc Sakura Haruno şi Yuki este tatăl meu abuziv.Bea mai mult decât doarme,ceea ce este mai mult decât un alcoolic.Dacă nu făceam ce-mi zicea în mai puţin de 30 de secunde de când mi-a spus,lua cureaua sau ma plesnea peste faţă sau îmi dădea una între picioare.
Era 9:30 şi trebuia să merg la culcare,din cauză că aveam şcoala mâine.Am ţipat de sus:
„Merg la culcare Yuki!”
A făcut o derâdere si m-a întrebat de ce.
„Am şcoală maine şi nu vreau să întârzii”
„Oricum.Eşti patetică,pleacă”
Asta îmi zice în fiecare seară literal vorbind înainte să merg la culcare.În sfârşit am ajuns la mine in cameră.Am închis lumina şi am intrat in pat,mici dureri de la picioare şi de pe spate de la bătăile lui Yuki de zi cu zi.
***
Alarma ceasului meu a sunat la 6:30 dimineaţa, pregătindu-mă pentru o nouă zi.M-am dat jos din pat şi m-am gandit la procesul dureros.Încet m-am dus in baie şi am lăsat apa fierbinte să-mi relaxeze muşchii.
După ce am ieşit am luat o pereche de blugi,o cămaşa albă cu mâneci lungi pentru a ascunde vânătăile de pe braţele mele.
Mi-am aranjat repede părul(mulţumesc că încă nu a ajuns la faţă aşa că nu am nevoie de machiaj),apoi am alergat jos să-i fac micul dejun înainte să coboare jos şi să găsească o scuză ca să folosească cureaua.
Am pregătit ouă,bacon şi lapte scos de la frigider şi am pus nişte pâine în prăjitor.Imediat am prăjit bacon-ul şi l-am pus într-o farfurie înainte să pun ouăle.Deodată am intrat în panică când am auzit paşi care coborau scările.L-am văzut pe Yuki care venea în bucătărie.
„De ce nu este micul meu de jun gata?Încerci să mă enervezi?”A ţipat el.Am dat din cap şi am amestecat ouăle.”Ei bine ai facut-o oricum.Ştii care sunt consecinţele.”Oh,la naiba.Nu înainte de şcoală.Mi-am ţinut lacrimile şi am intrat în panică,el era deja îmbrăcat,deci avea cureaua pe el şi acum o scotea.”Pregăteşte-te”Am scâncit şi m-am întors.M-a lovit aşa de tare că mi-a rupt blugii făcându-mi noi vânătăi.Am inspirat şi el a luat-o ca o slăbiciune şi a lovit mai tare.După ce a terminat m-am întors înapoi la aragaz terminându-i micul dejun.M-am aşezat în faţa lui,luându-mi ghiozdanul şi m-am dus la maşină.Când am ajuns, imi era destul de greu să stau jos, din cauza loviturilor pe care mi le-a făcut pe picioare.Am condus până la şcoală pe marginea scaunlui.
Când am ajuns în parcarea liceului, am observat că toată lumea era în jurul unei maşini.Din câte am putut observa era că lângă maşina mea era o altă maşina galbenă.Parcă era o maşină de tipul 911 Turbo Porsche.
Am trecut prin mulţime şi m-am îndreptat spre prima ora,care începea oricând.Când am ajuns în clasă,toată lumea era,dar ora nu a început.Singurul loc liber era lângă fata aia pe care nu am mai întâlnit-o înainte.
Arata bine pentru o pixie.
Era micuţă şi fragilă cu părul negru scurt şi o faţă rotundă.M-am aşezat in durerea profundă şi apoi s-a uitat la mine.
„Bună,eu sunt Hinata!Care este numele tău?!”
„Sakura”
„Este un nume frumos!Cred că o să fim prietene grozave.Pari o persoană de treabă.”A zis.
„Deci Hinata, mi-ar placea să fiu prietena ta.”
„A… mulţumesc Sakura!Ce zici să stai cu mine şi cu familia mea la prânz azi?”
Nu eram persoana cea mai populară din şcoală, deci am acceptat.
„Minunat,ce oră ai acuma?”
Vroiam să-i răspund la întrebare,când profesorul a intrat în clasă,dar am putut sopti:
„Ştiinţe.”
„Şi eu.”A şoptit ea.
I-am zîmbit la sfârşitul conversaţiei noastre.Oricum nu atrăgeam atenţia profesorului.
Ştiinţele au trecut repede de asemenea,vorbind cu Hinata aproape tot timpul.Prânzul era după ştiinţe deci am mers împreună.Ne-am apropiat de masa ei,unde am văzut incă trei persoane stând la masă.
„Băieţi ea este Sakura.Ea este noua mea cea mai bună prietenă! Sakura, ea este sora mea Ino”a arătat Hinata spre minunata blondă.”Acesta este iubitul ei Neji .”Un băiat pe care-l puteai să-l confuzi cu o mare greşeală pentru că semăna ca un urs,unul care vine peste mine.A dat mâna cu mine şi m-a luat într-o îmbrăţişare.Am tuşit şi se pare că a observat asta.
“Îmi pare rău Sakura.Sunt încântat când cunosc noi persoane.”m-a îndepărtat el.
“Este ok Neji ,eu doar uh….la fel ca ieri,sunt doar o simpla rană deschisă.am zis zâmbind la el ignorând durerea din piept.
“Oricum acesta este Naruto iubitul meu!”a continuat Hinata stând lângă Naruto.
”Sasuke ar trebui să ajungă aici în curand.Întotdeauna e ultimul care ajunge aici.
Am dat din cap şi ne-am aşezat.Deodata, Hinata spune:”Oh,acesta este Sasuke!”a spus ea inainte să ţipe:”Sasuke aici!”
Am ridicat capul să văd un baiat cu ochii negri şi cu un păr mai negru decat ochii, dar sexy.Era persoana cea mai frumoasă pe care am cunoscut-o.

Nu stiu cat este de reusit! Astept comentarii de orice fel!




Răspunsuri în acest subiect
I will save you +16 - de Dskk - 26-08-2011, 02:36 PM
RE: I will save you +12 / +16 - de Miranda. - 26-08-2011, 05:40 PM
RE: I will save you +12 / +16 - de Piersicuta - 27-08-2011, 05:14 PM
RE: I will save you +12 / +16 - de Dskk - 01-09-2011, 05:28 PM
RE: I will save you +16 - de Miranda. - 02-09-2011, 12:48 AM
RE: I will save you +16 - de Denny - 04-09-2011, 07:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Save me from myself. Dellz. 0 2.079 08-08-2013, 01:13 AM
Ultimul răspuns: Dellz.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)