Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene...desenute...

#10
Huh, nu am mai trecut de ceva vreme pe la Fan Art deci revin în forţă o.o [ liceu' ăsta ] .

Elz, vreau să şti de la început că nu am nimic cu tine şi că acest comentariu este pus ca să te ajut să te îmbunătăţeşti.

M-am uitat peste desenele tale şi sinceră să fiu nu sunt chiar aşa de 'magnifice'.
Dacă pui un desen pe un site, pe reţelele de socializare etc trebuie să ai grijă ca amănuntele să fie perfecte. Şi chiar dacă nu, nu te-ai simţi mai mândră de tine dacă le-ai face frumoase şi dacă nu le arăţi cuiva ?
Calitatea imaginii lasă de dorit. Eu presupun că tu faci pozele seara sau undeva unde nu e lumină. Încearcă să le faci lângă fereastră sau undeva ca să pui în valoare desenul.
Portretele pot să spun că nu sunt punctul tău forte o.o Mie sincer, nu îmi plac. Nu vreau să crezi că sunt ceva răutăcioasă care nu are ce face şi îţi comentează ţie desenele . Pentu că nu sunt. Dar fiind la artă, ţi se dezvoltă imaginea vizuală şi critici un desen, o pictură, un peisaj din aer liber sau un obiect simplu cu alţi ochi decât o fac ceilalţi.
Îmi place însă că deşi nu ai desene chiar aşa ' fantastice ' continui să încerci. Asta chiar apreciez. Continuă tot exersând, pentru că fără exerciţiu nimic nu iese în viaţă.

Ţi-am lăsat acest comentariu pentru că nu vreau să îţi faci impresia că eşti o desenatoare perfectă şi să te întâlneşti în viaţă cu cineva care are experienţă de cauză şi să te trezeşti brusc ca şi izbită de un zid de părerea persoanei respective.
Iar pentru cei care o copleşiţi cu laude, ce ar fi să îi mai spune-ţi şi adevăru. Nimeni nu e perfect şi cred că Elz ştie asta bine.

Eu îţi urez succes şi răbdare în continuare. O să ai nevoie. pupic



Răspunsuri în acest subiect
Desene...desenute... - de Piersicuta - 22-08-2011, 09:27 PM
RE: Desene...desenuţe... - de RouXiss Đx - 15-09-2011, 07:01 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Cătă - 15-09-2011, 08:25 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Piersicuta - 16-09-2011, 07:31 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Maria♥ - 19-09-2011, 10:36 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Ana - 19-09-2011, 10:51 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Maria♥ - 23-09-2011, 08:28 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Piersicuta - 26-10-2011, 07:34 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Shadow. - 08-12-2011, 01:34 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Allen - 09-12-2011, 12:39 PM
RE: Desene...desenuţe... - de Lorely - 11-12-2011, 02:25 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)