Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life hidden in the shadows

#14



Capitolul VI


Dupa....o mica aventura care..?


Rika's P.O.V


Vantul batea cu putere facand sa imi zboare firele albastrui ale parului. Stateam imi mangaiam incheieturile rosii ale mainilor. Eram fericita ca acum sunt libera dar imi venea sa sar pe Pein si sa ii jupoi fata aceea...Pe chipu-i se putea citi victoria si bucuria cand vazu ca acum sunt putin mai imblanzita decat prima data...Ma pun jos pe iarba rece si privesc cerul instelat...

Atatea stele sclipitoare, luna cu cele cateva raze care ne mai indrumau drumul si imprejmuirea de copaci. Era de frumos aici si acum dar lipseste ceva. Cand gandul, fara sa vreau, zboara la aceea fata cu parul movului cu reflezii stralucitoare, zvelta si cu forme bine conturate, cu ochi lila, inocenti si cu glasul ei cel fin...incerc sa ma gandesc la altceva. Vreau sa uit tot ce a fost....
Vreau sa uit acea persoana, totul legat de ea si de tot ce o inconjoara!
Imi reneg locul de unde am plecat, fericirea, tristeatea, tot ce imparteam cu ea. Nu mai vreau sa aud nimic legat de ea, de tot. Vreau sa-mi incep viata de la inceput sau din acel punct cand am facut cunostina cu... De acolo o sa uit totul si o sa leg partea care se croieste acum cu partea aceea.
-Nu...-spun tare si dupa soptesc- mai vreau sa sufar!
Madara care era langa mine se intoarse si ma intreba daca am patit ceva. Mi se parea ca este destul de ingrijorat si desi nu prea ii sta in fire...Poate nu vrea sa fie un animal ca si Pein dar nu am nevoie de mila nimanui! Ma calmez deoarece imi facusem nervi gandindu-ma ca ii este mila de mine si ii spun pe un ton foare dulce ca nu am nimic. De unde atata dulceata? Nu stiu si nici nu caut raspuns. O sa ma las purtata ca o frunza in bataia vantului care cu mine este nemilos. O sa sufar, o sa plang, o sa fiu trista, ma vor rani toti, o sa mor.....nimic nu ma mai sperie. Devin pe zi ce trece ce trebuie sa fiu, ce trebuia sa fiu demult, mult.....timp.
Pein pleaca de langa noi si ma lasa singura cu Madara. Stam ce stam unul cu spatele la celalalt pana ce ne plictisim caci observam ca nu mai apare. Madara se intoarce si ma intorc si eu.
Il privesc fascinata cat de frumos era. Parul negru, facut tepi, ochii la fel de negri care te hipnotizau, buzele rozalii, muschii si desi nu se vedeau acum...
Simteam cum ma apropii si incercam sa ma opresc dar nu reuseam. Incet...incet si el se apropia de mine si....
Am simtit pret de cateva minute ceva magnific, mirifc...nu pot descrie sentimentul. Ma departez incet, incet de buzele lui si ma uit la el. Apoi realizez ce am facut si vreau sa ma ridic si sa fug. Ma ridic si cand vreau sa fug ma prinde de incheietura si ma trage spre el iar eu fara sa vreau cad in bratele lui cu mainile in jurul gatului sau. Se apropie de mine si incepand si mie sa imi placa ma apropii si eu si iar buzele noastre se unesc. Deja nu ne mai putea stapanii si incepuseram sa ne dau jos si hainele dar se opreste brusc. Ma uit la el si il intreb ce s-a intamplat. Acesta imi face semn sa tac si dupa se ridica. Ma uit la el putin confuza dar imi intinde mana si ma ajuta sa ma ridic. Dupa isi i-a hainele lui si pe ale mele si mergem spre desisurile padurii. Ne oprim undeva unde sigur nu o sa ne vada nimeni sua mai exact Pein si ne trantim pe iarba incepand iar sa ne sarutam cu foc.....
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Răspunsuri în acest subiect
Life hidden in the shadows - de Sho-Yo - 02-08-2011, 11:55 AM
RE: Life hidden in the shadows [naruto][+18] - de Sho-Yo - 07-01-2012, 03:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.228 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Drugged With Desires l: Hidden Feelings Miky sweetie :3 55 39.666 04-01-2012, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Shadows and Dust [+16] Kita 30 17.735 28-11-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: .Anne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)