Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fire vs Ice (Yaoi +18) BLforever&Soo Youn

#1
Eu si Soo Youn am decis sa facem o colaborare minunata(si ii multumesc pentru asta)asa ca din mintile noastre de obsedate yaoi a iesit acest fic.Sper sa va placa,asa cum ne place si noua sa ne punem ideiile perv in aplicare :D

Alexei http://i1099.photobucket.com/albums/g396...593286.jpg


Capitolul 1
Iluzia focului

Am respirat adanc, incercand sa-mi alung valul de emotie care ma macina in fiecare clipa. Am deschis usita care imi permitea accesul pe gheata si am facut cativa pasi hotarati, asteptand sa incep programul liber.
-…dublu medaliat cu bronz…Alexei Gorovici!...
Vocea de la microfon era acoperita de comentariile si uralele spectatorilor,insa nu era timpul sa ma concentrez pe asta. Melodia a inceput, electrizandu-mi toti muschii. Am tasnit, executand impecabil miscarile de dans pe care le repetasem ore in sir. Corpul meu se unduia la fiecare schimbare a directiei, imitand un foc in miscare. Imprimeurile rosii straluceau pe costumul negru, accentuand iluzia. Reflectorul imi urmarea fiecare miscare, aproape obindu-ma in acel semi-intuneric. Am inchis ochii si m-am pregatit de partea cea mai grea. Melodia devenise alerta, dandu-mi mai multa putere. Am inspirat profund si am inceput sa patinez cu spatele, facand o curba uriasa. M-am oprit si mi-am inaltat teatral bratele, tasnind din nou, pentru a executa salturile. Am incercat sa prind cat mai multa viteza, incepand cu un dublu axel executat perfect. Am mai tras de timp cu cateva miscari de dans si am luat din nou viteza, impingandu-mi corpul peste limite. Acum puteam sa zbor, ori sa cad. Picioarele mi s-au desprins de pe gheata, invartindu-mi corpul cu putere. Mi-am tinut respiratia cand aceasta senzatie minunata, amplificata de muzica era spre sfarsit. Spre usurarea mea,am aterizat intr-un picior si mi l-am intins pe celalalt, echilibrandu-ma cu mainile. Multimea a inceput sa aplaude,dar eu inca nu terminasem. Mi-am luat din nou avant, executand din nou un triplu axel. Corpul meu a trecut prin aceeasi senzatie minunata si am avut parte de inca o aterizare lina. Am simtit o durere in picioare, dar era normal pentru mine fiindca eu munceam pana la epuizare. Am strans din dinti si mi-am fortat din nou. Melodia se apropria de sfarsit spre usurarea mea. M-am lasat sa alunec usor in genunchi si mi-am inaltat capul, sfarsind programul. Un val de aplauze mi-a umplut urechiile. Nu conta nimic in drumul meu spre glorie, iar aceste aplauze erau ca niste tobe care imi anuntau victoria, neimportante. M-am ridicat epuizat si mi-am concentrat privirea pe gheata.Nu aveam chef sa imi privesc publicul in ochi. Eram prea obosit ca sa imi mai pese de asta. Mi-am scos patinele si m-am asezat aproape mort de oboseala. Genunchii imi tremurau incontrolabil. Am luat o sticla de apa si am baut dintr-o suflare. Acum trebuia decat sa astept. Mi-am relaxat spatele si am inchis ochii. In anii in care muncisem reusisem decat sa iau decat doua medalii de bronz. Mi-am dat parul blond de pe ochi. Speram ca macar acum sa iau o medalie de argint…

-…medalia de bronz Alexei Gorovici! M-am ridicat nervos. Iar luasem bronzul! M-am urcat pe podium si am afisat o fata inexpresiva. M-am aplecat putin pentru a primii medalia si am dat plictisit din mana. M-am prefacut cu brio ca sunt fericit si imediat ce s-a terminat toata veselia, mi-am strans toate lucrurile si am mers la masina mea, un Toyota Auris negru. Am bagat patinele si costumul in porbagaj si am bagat viteza, oprind numai la semafoare. Azi ningea, dar era ceva obijnuit pentru Moscova. Dupa cateva minute am ajuns in fata unei vile de lemn si am deschis poarta rosie,bagand masina in garaj si mergand rapid in sufragerie. M-am intins pe canapeaua de culoarea ciocolatei, am luat telecomanda de pe masa de sticla si am deschis televizorul cu plasma. Am pus picior peste picior si mi-am scos un pachet de tigari din pantalonii negrii. Iubeam culoarea negru si tigarile. Erau cele doua vicii ale mele de care nu puteam sa scap si nici nu voiam fiindca negru ma evidentia, iar fumatul ma facea sa par mai serios. Am inceput sa butonez plictisit, tragand cate un fum si sufland cercuri. Am continuat sa schimb haotic canalele, incercand sa gasesc ceva care putea sa-mi linisteasca nervii. Am dat pe un canal de sport. Mda…era o ironie. Tocmai de patinaj se gasisera sa vorbeasca la aceasta ora. Am aruncat telecomanda, ratand televizorul cu doi centimetrii. Am oftat enervat la culme si m-am ridicat lenes,intrand in bucataria decorata in stil rustic. M-am dus pana la frigiderul negru din coltul bucatariei si l-am deschis, uitandu-ma fara chef la rafturile pline. Mi-am luat o Nutella pentru a-mi inlocuii gustul amar din gura. Am bagat mana sub masa de servit neagra si am scos o paine deja feliata. Am scos un cutit si o farfurie cafenie si am intins crema dulce pe felia alba. Am mai luat trei felii si am repetat miscarea deja mecanica, luand dupa aceea farfuria si mergand din nou in sufragerie. Am pus farfuria pe masa si am ridicat telecomanda si am dat la un canal de filme. Spre norocul meu am nimerit un film de actiune destul de interesant. Mi-am luat farfuria in brate si am inceput sa mananc feliile. Dupa ce le-am terminat, am lasat farfuria jos si mi-a lins usor degetele. Dupa o jumatate de ora deja ma plictisisem, asa ca am inchis televizorul si am urcat scarile de lemn, strabatand un coridor mic si intrand in camera mea, care desigur era predominata de culori inchise. Nu era o camera prea incarcata, fiind formata dintr-un birou, un pat, doua noptiere si un sifonier. Am deschis usile de lemn ale sifonierului si mi-am luat o pijama mai vaporoasa. M-am bagat in patul violet inchis, am stins lumina si m-am uitat la tavan. Daca viata mea incepuse asa, nu ma miram daca continuam asa, chiar daca imi ocupam mare parte din zi cu patinajul. Am inchis ochii si m-am lasat prada unui somn fara vise.


Comentati comentati comentati :D(eu voi fi plecata o sapt,asa ca ii dau stafeta semelui meu)

Edit: neee inca dezbatem, asa ca va las pe voi sa ghiciti. Iar am scapat o perla, dar am reparat-o. Ea e semele meu la cosplay. Va las sa va ganditi :->
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�



Răspunsuri în acest subiect
Fire vs Ice (Yaoi +18) BLforever&Soo Youn - de HanniGram - 01-08-2011, 03:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fire races ellamanu 3 17.135 10-10-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: A'Svear


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)