Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

JOCURI PERVERSE -Agent Voltura (+16)

#3

Capitolul 5 -Jump
-Mama... O femeie de 46 de ani care este aproape identica cu mine... ma enerveaza cumplit acest lucru desi gandul ca la varsta ei voi arata la fel de bine ma incanta cumplit ma enerveaza ca uneori lumea ne incurca cand ne vede pe strada... Cum s-a intamplat cu ultimul meu prieten Iugin , pe care l-am gasit in pat cu ea... Ce a zis retardatu cand a vazut ca i-am descoperit? Ca sa-l citez " Teo? dar atunci eu cu cine? " Off... Iugin.... ultima oara cand l-am vazut a fost la proces cand m-a dat in judecata, saracul avea ambele maini in gips si un picioe prastie. Ce sa-i fac daca el a cazut de 16 ori in cutitul pe care intamplator il aveam in mana? In fine.
O privesc lung este imbracata intr-o salopeta neagra mulata care-i vine ca o manusa nelasand vederi nici macar o dovada a adevaratei ei varste si are parul la fel de negru ca al meu... ce-i drept daca lucrezi in domeniu iti dai seama ca este vopsit si prins intr-o coada de cal ca a unei adolescente.
Da asta-i maica-mia pe care n-am mai vazut-o de vreo 3 ani ... si nu pot sa spun ca mi-a fost dor de ea cine stie ce. Ma indrept spre ea si facem un schimb de priviri ucigatoare , una dintre noi trebuie sa sparga gheata si de ce sa fiu eu? Mai asteptam 5 minute privindu-ne ... tot nimic niciuna nu a cedat spunand ceva asa ca eu m-am intors spre varfuri si am intrat in dubita care me astepta fara sa clipesc.
In dubita eram exact langa Hiv .
-De ce nu mi-ai spus ca o sa fie si ea aici? Ma uit tinta la parbriz evitand orice alta privire.
-Nu stiam... Indrept capul spre el aproape mecanic.
-Esti agent secret de aproape 20 de ani si nu ai fost in stare sa afli cine ne asteapta la aeroport? El pleaca capul.
-Regreta ce s-a intamplat ... stii ...
Vai dar ce scuza , mama regreta ce s-a intamplat dar e prea mandra sa-si ceara scuze de la fisa ca s-a culcat cu prietenu ei , da ce scuze avem in noi azi.
-Nu mai conteaza , mama , adica Renee pentru mine este decat o alta persoana decedata si ingropata la groapa comuna.
-Nu mai vorbi asa. Ma ridic in picioare si ma indrept spre scaunul din dreapta soferului si vorbesc fara sa ma uit inapoi.
-Stiu ca ai avut o relatie de vreo 8 ani cu ea... de cand eu am inceput antrenamentele , relatie inafara casniciei tale. Acum ma intorc spre el. Sa ma astept sa vina in cativa ani niste copilasi la mine si sa-mi spuna sora?
El lasa capul in jos.
-De unde stii? Ce intrebare stupida , el a uitat ca unii chiar isi fac datoria bine si pe langa interesele agentiei le mai urmaresc si pe ale lor. Restul drumului a fost tacut pana am ajuns la destinatie o firma de imobiliare foarte respectata din germania.
Am intrat , primul fiind soferul dupa care eu imbracata tot in rochita rosie si pantofi cu toc .Magazinul este plin de oameni. Soferul s-a dus la vanzatoare si a schimbat cateva vorbe cu aceasta care ne-a indicat o camera mare si plina de sifoniere. Vai dar cata inteligenta o intrare printr-un sifonier ...ma simt ca o amanta dintr-un film prost.
-O , draga , draga ! a venit nevasta-ta ... ce sa facem? Repede sifonierul! Strig eu la Hiv mimand ca sunt speriata ca o amanta prinsa in flagrant si imediat intru intr-un sifonier si.....si..... nimic , nu tu o trapa care sa ma traga in pamanta , nimic . Deschid usa sifonierului si ma uit la cumparatorii de sifoniere care ma priveau chicotind , afisez un zambet triumfator ma uit la Hiv si-i spun vesela.
-Cumpara-ti sifonierul asta, mama o sa incapa perfect in el!
Hiv isi da o palma peste frunte si imi face semn sa intru in camera. Intru pe o usa normala intr-o camera micuta cu cuiere... ce" ingenios" cuiere.... trag de agatatoarea unuia si se deschide o usa ...
-Ce banal....o usa secreta deschisa de manerul unui cuier... nu tu coridoare luminate cu briz-brizuri ,nu tu paza , nu tu nimic ! vai de capu lu tata el si agentia lui .
Un birou micut si un calculator dupa care se afla un baiat cu ochelari si pistrui tuns scurt ma uit la el .
-Yak! ce urat e, incep si caut ... pe sub birou ,pe langa birou , pe pereti fara sa bag " soarecele din spatele calculatorului in seama".
-Ce faci? Doamne ce voce pitigaiata are... imi ridic capul din podea pentru ca momentan cautam sub birou.
-Ei bine cau un buton pe care apas si apar chestii de spion. Deci eu una prea pot sa cred, am fost in multe misiuni prin multe tari ce-i drept n-am mai intrat in biroul " sefului" cu ghilimele de rigoare dar sunt sigura ca pe undeva pe aici e un buton.
Se uita lung la mine.
-Stai jos... N-am comentat si am executat . Am primit un dosar destul de gros de la el.
-Stii sa citesti ?
- Inutil, astept sa posteze cineva rezumatul pe net.
Imi desfac picioarele inconstienta si ma aplec peste birou, ma uit la el care are o privire fixa si mai are putin si saliveaza.
-Soricel?! ce-i cu tine? ocolesc biroul si ma duc spre el luandu-i fata in maini il lovesc usor.
-Soricel? Si-a schimbat tinta acum se uita la... sanii mei???
O sa sufere , o sa sufere mult dar mult , ma incrunt si il pocnesc cu forta de cade de pe scaun cu incetinitorul ca in Metrix.
-Boule , cretinule , idioatule!!! Ma asez din nou pe scaun de data aceasta intr-o pozitie mai decenta.
-Ridica-te sterge-ti balele si zi pe scurt ce trebuie sa fac. El revine incet pe scaun in fata calculatorului si tasteaza ceva . Apare o holograma cu planete noastra.
-Asa mai vi de acasa , ciripeste!
- Trebuie sa il omori pe Hitler in mare dar inainte de asta , el a furat actele de propietate de la cele mai puternice companii din lume. Vei merge in barlogul lui din mijlocul padurii Amazoniene le vei gasi , m-i le vei aduce si dupa esti libera sa adopti ce metoda vrei ca sa-l omori. Pana acolo vei merge cu un elicopter dar te vom lasa la 5 kilometri de baza restul va trebui sa-i parcurgi pe jos. Fii foarte atent are si un baiat, datele lui le gasesti in dosar , niciunul nu-ti va arata mila.
-Intrebare rapida : dupa ce termin misiunea eu sunt sefa nu? El stramba din nas.
-Din pacate da.
-Asta vroiam sa stiu.Deschid dosarul.
-Edward Bass poza atasata langa e superba hmm.. e brunet cu parul putin mai lung si breton ravasit pe frunte, ochii verzi, nasul trept ,si niste buze care-mi fac pofta de prostii , corp bine lucrat dar nu exagerat doar perfect. Dar sa revenim 25 de anisi 1.90 inaltime , absolvent la Harvard , olimpic la scrima si karate cu un HQ de 110? Wow ... adica eu am 108, buna partida baiatul . Hmm ... poate ma fac si eu de o lipeala odata cu misiunea asta in jungla. El soune rece.
-Da pagina. O dau si incep sa citesc.
-Suspect de pedofilie ,crime, jafuri printre care cea mai mare captura diamantul reginei angliei in valoare de 200 de mii de lire sterline. WOW ... ce palmares impresionant. Cred ca nu ma mai fac cu nici o lipeala. Dar asta-i viata aschia nu sare departe de trunchi , ii fac cu mana soricelului si dau sa ies pe usa dar el din spate ma striga .
-Unde crezi ca pleci? Eu ma intorc pe varfuri.
-In Afica! zic zambind optimista la el.
-Cu ce ca inca nu ti-am zis de unde iei elicopterul. Are dreptate dar n-o sa admit asta.
- Eu stiu de unde sa iau elicopterul dar o sa te las pe tine sa zici ca sa te crezi important odata in viata.
El ofteaza.
-O sa se gaseasca odata ala care o sa te faca sa-ti inghiti orgoliul dar pana atunci elicopterul il iei de la aeroport le dai asta si te duc ei. Imi da un card apoi continua , Iar echipament treci prin camera cu fotolii , o sa-ti dea si un medalion prin care o sa ne putem vedea si prin imtermediul caruia o sa te ajut. Dragut si la subiect cum imi place mie .
-Orice ai face daca iti mai scapi ochii in decolteul meu .. intind mana spre jartea sa iau pistolul dar nu este.
-Asta cauti ? Imi arunca pistolul si eu il prind rapid uimita. Data viitoare cand ma mai lovesti ai grija la apropieri.
-Soarece siret.
-Hai gata cu fotosintza , stii bancu cu cutitu?
-Nu ..?! ce banc ? lu asta ii arde de bancuri acum?
-Tai-o! si usa se inchide automat lasandu-ma afara. Ce-mi ramane de facut e sa ma duc in camera cu fotolii.

----------------------------------------------------------------------------dupa doua zile in elicopter---------------------------------------------------------------------------

E am cam intarziat dar asta este viata ce sa fac daca nu mi-a placut nici unul din costumele lor mulate? Momentan port ceva larg comandat de mine, in culori de verde pentru a ma putea camufla in padure dar pe dedesupt am un costum mulat negru dintr-o singura bucata si o masca care-mi acopera gura si nasul. Parul il am intr-o coada de cal care-mi ajunge la mijloc , spr sa nu ma incurce. Am o veste antiglont subtirica facuta din titan iar armele le am agatate de curele.
Privesc pe geam si vad Copaci , multi , multi copaci... apoi il aud pe pilot.
-Trebuie sa sari acum , cum ajungi jos ascunde parasuta si foloseste GPS-ul sa le gasesti baza ai datele ei in el, Ok?
-Da! Imi pun rucsacul apoi parasuta si uitandu-ma in jos sar fara nici un alt cuvant.



Răspunsuri în acest subiect
JOCURI PERVERSE -Agent Voltura (+16) - de voltura - 28-07-2011, 10:06 AM
RE: JOCURI PERVERSE -Agent Voltura (+16) - de voltura - 18-08-2011, 03:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocuri periculoase Death Rose 9 4.938 14-03-2012, 06:49 PM
Ultimul răspuns: Death Rose
  Daca nu ne-am nascut printese, ne-am facut perverse +18[ SasuSaku ] ~Marry-Chan~ 7 17.003 17-12-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Miyuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)