Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prostioare pe foita

#5
Asa, isi baga si necioplita de je nasucul pe aici, fara sa-mi fie cu suparare.
Buuun:
Primul desen- E dragut, iti poti da seama ca e Sakura, si as putea spune ca e finut lucrat.
In schimb, anatomia e destul de gresita, trebuie sa mentionez ca Sakura e fata? Ei bine totusi ai facut-o foarte masculina, umerii aceia nu o avantajeaza deloc. La fel si ochii... =w= Adica, bun, are parul peste, da hai, nici macar putin putin din coltul ochiului? Pare distorsionat.
Al doilea- Hmmmmmm.... Pare putin cam extracterestra. =w= Adica numai in filmele cu omuletii aia vezi ceva asa de... slab. E foarte slaba, iar mainile par niste bete.Kimonoul arata bine, imi place, parului nustiu, dai textura. Acolo pare a fi o chestie care ii sta pe cap, fai fire ceva, umbre, lumini.
Al treilea- Kesha?=w= Scuze ca zic... nu seamana. Adica desenul e dragut, dar nu semeana cu Kesha, cand desenezi dupa poza fii mai atenta la detalii, la chestiile mici care par neimportante, redai expresia, acolo ai cam indepartato pe Kesha.
Al patrulea- Hmmmm... Uitete putin la umeri, cel stang pare mai mare decat cel drept, si credema ca din partea din care e privit/desenat cel drept ar fi trebuit mai mare. In rest e dragutz,zgarda aia parca ma cam zgarie pe creierasi, pare lipita si gata sa o sugrume. Dai putin forma si fao sa para putin mai larga.
Al cincilea- Ochii, ochiiiiiiiiiiiiii, ochiiii ma zgarieee! Prea mari pentru un om, mult prea mari. =w= Iar gura e putin stramba, ar fi trebuit sa fie in linie cu nasul. =w=

Ichigo: Seamana, fata e un pic cam lunga si patratoasa, adica ascutita. =w= Ochiul putin cam mare si cam sus unit de nas. v.v In rest dragutz.
Manga girl: asta e reusita, umpic la par mai trebuia lucrat si la ochi, daca observi la par in partea din spate a caputului ei pare turtit
"Big eyed" manga girl"- arata bine, dintre toate imi place cel mai mult, ar fi bune niste umbre, ochii sunt doar putin asimetrici dar e bunicel.

Asa, am terminat phew. CAteva sfaturi, daca nu ai absolut deloc chef sa faci schita fara intreruperi, ia un pix cu gel sau un penline si da pe contur, dar ai grija, sa dai cu lini drepte si corecte, curate. Si mai pune umbre si lumini ca ar merge sa stii, sunt esentiale, si apropo nu conteaza varsta, ci talentul,rabdarea,munca si ambitia. Smile
Sa nu crezi ca vreau sa te jignesc sau ceva. In fine, sa mai faci, da sa mai pui umbre, si studiaza in amanunt pozele inainte, iti sugerez ca inainte sa desenezi sa studiezi jumate' de ora- o ora poza inainte de treaba,
Succes si spor la treaba, Ja ne~ hug



Răspunsuri în acest subiect
Prostioare pe foita - de ssakura3 - 23-07-2011, 11:04 PM
RE: Tampenii pe foaie - de Mykoto - 24-07-2011, 08:09 AM
RE: Tampenii pe foaie - de Ang. - 24-07-2011, 07:03 PM
RE: Prostioare pe foita - de ssakura3 - 09-09-2011, 10:13 PM
RE: Prostioare pe foita - de Kato - 10-09-2011, 12:26 AM
RE: Prostioare pe foita - de ssakura3 - 25-09-2011, 12:06 PM
RE: Prostioare pe foita - de Kato - 30-09-2011, 11:59 PM
RE: Prostioare pe foita - de Ayame. - 06-12-2011, 11:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)