Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Double face (yaoi)

#14
Oi fi intarziat tu, dar eu am intarziat si mai mult. Imi pare atat de rau T__T Am uitat complet sa citesc pentru ca am bifat subiectele sa fie citite si am crezut ca am citit si comentat. Sorry, sorry and sorry again. Ma revansez acum.

La inceput chiar ai descris bine o particica dintr-un film de groaza ( mai ales daca iti si imaginezi asa cum trebuie, cu tot sangele si membrele proiectate peste tot, asa cum ai spus tu ), ori o carte horror. Mi-a placut faza, insa totusi imi pare rau pentru Reyna, credeam ca va "dura" mai mult acest personaj, totusi povestea nu m-a deranjat deloc. Nu ma atasasem indeajuns de mult de personajul acela incat sa-mi para rau.
Imi place ca ai lasat spatiu intre idei, capitolul pare mai mare insa e bine mai ales ca este aerisit, putand astfel sa il citesc mai usor ( si de asemenea si sa comentez ). Pana ce a iesit din cladire am avut un moment de emotie, ma gandeam ca va exploda si el cu tot cu camera aceea, insa e un personaj principal, nu? Pe deasupra si puternic... Totusi ma bucur ca ai folosit putin suspans, ceea ce aduce un punct in plus ficului tau ^^
Vreau sa aflu mai multe despre acea Academie, dar asta, bineinteles, pe parcurs.
Citat:Oamenii semanau extrem de mult cu animalele, doar ca ei sunt mai meschini, mai rai, mai sadici. La ultimul adjectiv ma incadrez si eu, mai ales in noptile de doisprezece decembrie.
Cum exista replici preferate in fiecare capitiol sau cel putin un paragraf, ori o fraza, exista si de data asta. Ma pune pe ganduri modul sau de a cugeta si din nou aduci o tenta de mister plus suspans. Imi place la nebunie si sincera sa fiu, fata de primul capitol, ai evoluat mult :)
La ce caldura e afara, anotimpul in care descrii in acest fic e perfect, da o nuanta de racoare, frig, gheata, ceea ce simt si eu in momentul cand descrii fulgii de nea etc. Asta daca nu va urma o scena, caci nu va mai avea rost numai daca o fac afara, prin zapada *blush*.
La inceput nu ai mai spus din punctul cui de vedere povestesti, dar presupun ca tot din cel al lui Ryan. Ma mira faptul ca e asa rece, adica la inceput nu mi-a dat impresia asta... ai facut-o, insa acum i-ai accentuat mult mai mult raceala. Cred ca asta voiai sa faci de la inceput, dar de abia acum ti-a reusit. Totusi te felicit pentru crearea acestui caracter misterios si rece ^^
Citat:Dincolo de raceala, indiferenta si duritatea mea eram o fire extrem de curioasa, imi placea sa stiu totul cand ma interesa ceva, iar acea privire imi starnise interesul.
Inca o fraza preferata 8-> Mai ales sfarsitul ei, ah, il ador si ma tot pune pe ganduri ( bineinteles, eu doar la yaoi ma gandesc cand am citit asta ).
Ryan stie sa dea "sfaturi"... si pe mine m-a speriat acea liniuta de dialog. Il cred un demon, asa cum a zis-o si el in primul capitol, parca, dar chiar ma sperie. El si roscatul au caractere atat de diferite, ca polul N si S...

Si deja m-am cam lungit, dar am vrut doar sa ma revansez, asa ca, cum ai facut si tu, am pastrat ce e mai bun pentru final.
M-am bagat cumva, fara sa vreau, in pielea roscatului si am simtit cam aceleasi emotii cum le-a simtit si el atunci cand a fost sarutat. M-a surprins faptul ca Ryan a facut asta, dar bineinteles pentru el sentimentele nu exista, ar fi si culmea sa apara asa, dintr-o data. Si roscatul m-a surprins, caci s-a schimbat asa brusc O_O Si eu care credeam ca e foarte rusinos... se pare ca e ca focul, daca suflii in el se face si mai mare, in cazul lui, se face si mai pervers.
Dupa ce ai scris ultima data, bineinteles ca astept mult de tot urmatorul capitol. Te felicit pentru tot ce ai scris aici si imi pare rau inca odata ca am intarzita atat, cu toate ca ti-am promis ca iti voi comenta... :(
:bye:



Răspunsuri în acest subiect
Double face (yaoi) - de Camelie. - 17-07-2011, 05:31 PM
RE: Double face - de Rain - 17-07-2011, 06:21 PM
RE: Double face (yaoi) - de Kd.sens - 22-07-2011, 01:30 PM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 22-07-2011, 02:53 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 23-07-2011, 10:01 AM
RE: Double face (yaoi) - de Camelie. - 30-07-2011, 10:00 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 31-07-2011, 12:02 PM
RE: Double face (yaoi) - de Rain - 31-07-2011, 04:23 PM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 31-07-2011, 09:16 PM
RE: Double face (yaoi) - de Ame - 05-08-2011, 12:26 AM
RE: Double face (yaoi) - de Camelie. - 08-08-2011, 02:16 PM
RE: Double face (yaoi) - de Rain - 09-08-2011, 07:35 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 10-08-2011, 10:32 AM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 12-08-2011, 08:19 PM
RE: Double face (yaoi) - de Zyklon - 18-08-2011, 12:08 AM
RE: Double face (yaoi) - de dot dot curve :) - 02-09-2011, 06:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Double life wolfkidgirl 1 2.169 22-09-2010, 11:09 PM
Ultimul răspuns: wolfkidgirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)