Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Double face (yaoi)

#1
Hello guys (girls). Whatz up? Mda, va intrebati ce fac pe aici, nu.i asa? Well, am inceput un fic, desi inainte nu voiam sa fie yaoi, insa la incurajarile cuiva (ma dear sis) l.am transformat. Hmm voi vorbi din perspectiva unui personaj, dar poate mai tarziu voi povesti si din perspectiva altor personaje. Anyway, e ceva original, cred, adica pe aici, pe la yaoi, nu am mai vazut asa ceva :-? Daca ma insel, gome ^^"
Ma rog, aici aveti primul capitol ^^ P.s: nu pun poze cu personajele -.-´ Lectura placuta si sper sa va placa ^^

Double face

Cap.1 - Dancing with the devil
(Ryan)

Linistea predomina intreaga gradina, cand, brusc, a inceput un dans al fulgilor de nea, facandu-i pe toti sa-si ridice capetele mirate spre inaltul cerului. Acesta era de un albastru inchis, fiind luminat pe alocuri de luna maiastra si gardienii acesteia, stelele. Acel joc a inceput sa fie din ce in ce mai pasional, pamantul fiind acoperit de o patura subtire de zapada. Albul imaculat iti dadea dureri de ochi, insa era placut cand te gandeai ca iarna a venit in cele din urma, aducand cu ea si vacanta. Insa, pana atunci, mai erau cateva zile si , ei bine, asta nu insemna ca voi lua o pauza din celelalte activitati deprinse de cativa ani.

Profitand de faptul ca nu erau atenti, m-am furisat spre ei, luandu-i prin surprindere. Fetele lor palide, ochii de un galben sters acoperiti de ochelari de soare, ceea ce era ciudat, insa obisnuit pentru cei de teapa lor, corpul solid asemenea unui bustean ma facea sa ma gandesc ca situatia nu era corecta. Eram eu singur contra trei dintre ei, plus seful lor, un barbat ceva mai micut, cu ochii de un verde pal, fata palida si buzele de un rosu sters, avand un corp ceva mai firav decat subalternii lui, acoperit cu un palton din blana. Numele lui era Max si era traficant de droguri, probabil de aceea avea o privire buimaca chiar si acum, cand trecuse mai bine de o ora de cand ma aflam in vila lui.

Cu o miscare de arte martiale le-am aruncat armele tipilor, intrigandu-i si mai mult. Datorita aspectului meu de adolescent credeau ca sunt inofensiv sau, totusi, nu asa experimentat in lupta, insa s-au inselat, nu aveau ei acel noroc.
S-au repezit la mine, tustrei deodata, din diferite parti. M-am ferit, aplicandu-le pumni si picioare in fata, respectiv stomac, reusind astfel sa rapun doi, ramanand doar cu cel mai solid dintre ei. Avea aceleasi trasaturi ca ceilalti, imbracamintea nu diferea, acel costum gri devenind ceva obisnuit in acea banda. Isi pusca degete, incercand sa ma intimideze, insa nu reuseste, dupa cum si-a dat si el seama. Se apropie grijuliu de mine, asemenea unui sarpe care-si incolteste prada, fara sa scoata un sunet. Din pacate pentru el, nu putea sa faca asta datorita omatului stralucitor care intre timp s-a asezat intr-un strat mai dens pe pamant si pe obiectele inconjuratoare. Intr-un final m-a atacat, vrand sa ma rapuna cu un pumn pentru inceput ca mai apoi sa fie ajutat si de ceilalti pentru a ma ucide. Insa norocul, defapt nu era chiar noroc, ci experienta, m-a facut sa vad prin acea miscare, barand-o. L-am prins de mana si i-am intors-o la spate, auzind cum trosneste ceva. Ahh, cat imi placea sa-i terorizez. Sunetul de durere reprodus de barbat era ca o melodie pentru urechiile mele, motiv pentru care i-am dus mana mai sus, facandu-l sa strige mai tare. Intr-un final l-am lasat sa cada pe pamantul acum acoperit de matasea alba, indreptandu-mi atentia asupra celui care le era sef. Avea o expresie crispata de parca nu i-ar fi frica de nimic, lucru datorat prafurilor pe care, probabil, le-a luat mai devreme.

- Baietas, vad ca e ceva de capul tau. Ce zici, nu vrei sa faci parte din organizatia mea? ma intreaba cu un zambet larg pe fata. M-am apropiat de el si i-am dat un pumn in nas, facand in asa fel incat sa-i curga sangele. La vederea acelui lichid rosiatic si-a marit ochii de uimire, ducandu-si mana in acel loc, incercand parca sa opreasca sangerarea.
- Baietas esti tu. Si eu sunt un demon, nu sunt de partea nimanui. Ma intorc cu spatele spre el, mergand spre iesirea din curtea traficantului. Pana sa ajung la poarta inalta de fier, cei patru deja erau ridicati de o echipa de la FBI. Fara sa-mi pese ca asa-zisul meu sef voia sa ma felicite pentru arestare, am plecat de acolo, fiind captivat de dansul fulgilor de nea. Ei erau liberi sa mearga unde vor, sa faca ce vor fara sa dea socoteala nimanui, la fel ca mine. Iarna era anotimpul meu preferat tocmai datorita acestui lucru nesemnificativ pentru altii, insa plin de semnificatii pentru mine. Una dintre ele este ca iarna, cand cazuse primul fulg de nea, adica in doisprezece decembrie, m-am nascut eu, data care era si astazi. Trecutul se repeta, aducand cu el alte clipe de singuratate. Parintii mei fusesera ucisi de un hot care a intrat in casa cand eu implinisem sase ani, ucigandu-i chiar in fata mea. M-am simtit inutil, nefolositor, chiar daca eram doar un copil. Atunci, am luat arma tatei din sertarul biroului de stejar, ucigandu-l pe acel tip. Nu se asteptase la asta, lucru care ii adusese moartea. Am descarcat intregul cartus in el, formandu-se in jurul lui o balta de sange, acel lichid care mi-a ramas intiparit in minte si care-mi place atat de mult in zilele astea. Politia a venit repede, deoarece o vecina auzise impuscaturile si o anuntase, ofiterii ramanand stupefiati vazandu-ma cu arma in mana. Mi-au luat-o imediat si l-au chemat pe seful lor, comandandul Dean Thompson. Acesta, la randu-i, ramasese surprins. Imi luase declaratie, desi nu spusesem mai nimic, trimitandu-ma apoi la un orfelinat, deoarece nu mai aveam alte rude. Am stat la acel orfelinat doi ani, pana cand in ziua aniversarii celor opt ani ai mei am fost adoptat de “seful” meu. Auzise prin ce-am trecut si intamplarile de la locul in care-mi petrecusem timpul de atunci, intamplari deloc fericite pentru ceilalti, si a hotarat sa ma adopte si sa ma transforme intr-un soldat perfect, cu inima de gheata, ceea ce si eram deja.

Pierdut in ganduri nici macar nu am realizat cand ajunsesem acasa. Am deschis usa cu cheia argintie, fiind intampinat de o fata zambitoare. Ochii ei albastrii si parul blond o faceau sa se asemene cu un inger, la fel si sufletul cald si bland.
-La multi ani, Ryan! Imi spune, luandu-ma in brate. Asa e, era cea de-a saptesprezecea mea aniversare. Femeia care-mi statea in fata, Kate, era sotia tatalui meu vitreg, prin urmare mama mea. Insa stia si ea, isi daduse seama de asta de-a lungul anilor, ca inima mea este de gheata si ca nu-i voi arata sentimente de iubire sau ceva de genul. Am mormait un “multumesc”, afisand un zambet mic, desi privirea-mi era goala, mergand alaturi de ea in sufragerie. Asezase masa pentru patru persoane, ceea ce era ciudat. Usa se deschise din nou, iar femeia s-a indreptat spre usa, zambind ca prima data. Isi sarutase sotul, salutandu-l pe tanarul care-l insotea. Parul roscat si ochii negri ca smoala imi pareau cunoscuti. Tenul ii era alb ca al unui vampir, iar buzele subtiri ca de fata. Si-a trecut mana prin par, mai exact prin breton, dezvaluind pe frunte un tatuaj complicat, insa interesant.
-El este Kyle, noul membru al familiei, rosteste tata cu vocea lui groasa.

Dupa ce a facut prezentarile ne-am asezat la masa, cei trei incepand o discutie aprinsa. Sincer, nu-mi pasa ce discutau, fiind prins in lumea mea cu amintiri urate legate de aceea data importanta si insignificanta, in acelasi timp. Pe parcursul cinei mi-am dat seama ca tipul ma privea insistent, lucru care m-ar cam fi deranjat daca mi-ar fi pasat. Insa, nu-mi pasa de el, eram curios in legatura cu acel tatuaj. Era realizat cu caractere chinezesti, sau ceva de genul, facut cu rosu, iesind in evidenta astfel.

-Ryan, ai putea sa-l conduci pe Kyle in camera lui? Ma intreaba mama mea vitrega, strangand masa. Desi nu-mi placea sa fac pe majordomul, am acceptat. Am urcat scarile cu baiatul pe urmele mele, ducandu-l in camera urmatoare celei care-mi apartinea. Aceasta era invaluita intr-un albastru deschis, asemeni ochilor lui Kate. Era mobilata cu toate lucrurile necesare unei persoane, adica televizor, laptop si lucruri de genul. Si-a asezat bagajul pe pat si mi-a multumit pentru bunatatea mea.
- Un lucru de inceput, eu nu sunt bun, ci rau. Nu sunt un inger, ci un demon, tine minte asta. Am iesit din camera, lasandu-l sa priveasca uimit in gol. Am mers in camera mea, indreptandu-ma spre baie. Am scapat repede de haine, intrand in cabina de dus. Am lasat dansul stropilor de apa sa ma relaxeze, incercand sa arunc din fata ochilor acele imagini care pe unii i-ar fi facut sa intre intr-un soc din care sa nu mai iasa. Insa, la mine nu era asa, voiam sa le uit, deoarece ma faceau sa simt nevoia de a pocni pe cineva, de-al ucide ca si pe acel hot. Psihologul la care fusesem imediat dupa accident imi spusese ca voi avea anumite repercursiuni, insa nu-mi dadusem atunci seama la ce se referea. Si totusi, nu am spus nimic nimanui despre aceasta sete de sange care ma acapara in fiecare an, in data de doisprezece decembrie.
Dupa ce m-am sapunit si m-am clatit, am luat un prosop si mi l-am infasurat in jurul taliei, iesind din baie. Cu un alt prosop am sters ultimele picaturi cristaline de pe paru-mi negru ca pana corbului. M-am indreptat spre sifonier, alegandu-mi o tinuta pentru a dormi. Desi afara dansul fulgilor nu incetase si era un ger puternic, in casa era cald, deci aveam sa dorm intr-o pereche de pantaloni scurti si un maieu, ambele de culoare neagra. Pe cand m- am asezat in pat, usa se deschide si o silueta inalta se zareste datorita luminii slabe de pe coridor.
Time you enjoy wasting, was not wasted.



Răspunsuri în acest subiect
Double face (yaoi) - de Camelie. - 17-07-2011, 05:31 PM
RE: Double face - de Rain - 17-07-2011, 06:21 PM
RE: Double face (yaoi) - de Kd.sens - 22-07-2011, 01:30 PM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 22-07-2011, 02:53 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 23-07-2011, 10:01 AM
RE: Double face (yaoi) - de Camelie. - 30-07-2011, 10:00 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 31-07-2011, 12:02 PM
RE: Double face (yaoi) - de Rain - 31-07-2011, 04:23 PM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 31-07-2011, 09:16 PM
RE: Double face (yaoi) - de Ame - 05-08-2011, 12:26 AM
RE: Double face (yaoi) - de Camelie. - 08-08-2011, 02:16 PM
RE: Double face (yaoi) - de Rain - 09-08-2011, 07:35 PM
RE: Double face (yaoi) - de Addeh - 10-08-2011, 10:32 AM
RE: Double face (yaoi) - de Drama Queen - 12-08-2011, 08:19 PM
RE: Double face (yaoi) - de Zyklon - 18-08-2011, 12:08 AM
RE: Double face (yaoi) - de dot dot curve :) - 02-09-2011, 06:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Double life wolfkidgirl 1 2.150 22-09-2010, 11:09 PM
Ultimul răspuns: wolfkidgirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)