Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Going Down

#1
L-am mai pus pe un forum , dar am mai adaugat si altceva , deci nu este plagiat .

Disclaimer : Nu detinem niciun personaj din manga-ul /anime-ul Naruto si nu facem profit de pe urma acestora .

Viata-i cruda din totdeauna

Sakura :

Viata-i cruda . Nu poti avea incredere in nimeni . Stiu foarte bine asta , deoarece viata mea s-a schimbat complet . La 18 ani , mama mea a murit , iar tata s-a casatorit cu o femeie sclifosita . Aceea femeie mai avea 2 fiice , pe nume : Karin si Ino . Semanau cu mama lor , la fel de enervante , pitigaiate , nesimtite si profitoare . Parintii erau mereu de partea lor . Iar pentru mine , este foarte neplacut sa stii ca parinti nu vor sa te creada .
Dupa un an , mi-am dedicat viata muzicii , fara sa-mi pese de vorbele altora . De cand eram mica , visul meu era sa cand la chitara , iar visul , mi s-a implinit .
Acum , stau in patul meu moale , lasand firele din parul meu rozaliu sa cada alene pe covorul meu pufos . ochii mei verzii ca smaraldul , privesc plictisiti tavanul camerei mele . In mintea mea era o lupta de ganduri .
" As vrea sa stiu cum este sa ai o mama , sa-i simti iubirea pe care ti-o impartaseste , sa-i simti mana usoara pe parul tau , sa-ti spune cuvinte linistitoare . "
Intotdeuna ma gandeam , cum arata oare mama ?
Nu stiu ce-a vazut tata la femeia aia sclifosita , care este o sugatoare de avere . Nici nu cred ca-l iubeste pe tata .
Daca nu murea mama , nu se mai casatorea cu ea .

Flashback
Tocmai pe la ora 14:00 venea mama de la serviciu cu masina .
In aceea zi era foarte multa ceata si din alta parte , venea o masina care mergea cu 200 km la ora . Mama , crezand ca incetineste , si-a continuat drumul , dar , a fost in zadar , deoarece , soferul celeilalte masini a dat peste ea .
Ochii cristalini ai mamei exprimau , tristete , dar inainte sa moara , a mai putut rosti doar cate-va cuvinte : "Sa ai grija , scumpa mea . "
End flashback

Niciodata nu mi-am putut scoate trauma aceea din cap .
Dar dintr-o data , sirul gandurilor imi este intrerupt de catre
" Domnisoara patru ochi de aragaz " care statea in pragul usii zambind diavoleste .
" Vai , cat o urasc pe fata asta dementa . " In fiecare zi invanteaza cate o minciuna nesarata , iar dragul meu tata....ce sa mai zic . Normal ca este deacord cu ea .

O intreb ce vrea , iar ea imi spune ca m-a chemat tata pana jos .
Sigur a mai inventat ceva . Jur ca intr-o zi , o sa le-o platesc cu varf si-ndesat . Ma indrept spre Karin , si trec pe langa ea , ca si cum n-ar exista . " Ce bine era daca nu exista . "Cobor scarile din lemn , indreptandu-ma spre sufragerie .
Il vad pe tata stand pe canapea , langa actuala mea mama .
" Cred ca presimt ce va urma " , trag aer in piept si ma indrept spre ei . Odata ajunsa in dreptul lor , tata se ridica si-mi spune :

- Sakura , eu cu mama ta , am hotarat sa te inscriem la liceul de muzica din Konoha .

Cand am auzit asta , i-am sarit in brate de bucurie si i-am spus ca-l iubesc din toata inima . Acesta imi spune ca o fost si ideea 'mamei' .
Ma desprind din imbratisare si ma uit putin la el putin mirata .
Ca sa-i fac pe drag lu' tata , ma duc la 'mama' si o imbratisez spunandu-i ca-i cea mai buna . Imi face mai multa placere sa vorbesc cu 'mama' decat sa le vad sau sa le aud pe Ino si Karin .
Ma desprind din imbratisare , apoi ...

Cam atat . Sper ca v-a placut si astept critici si pareri legate de fic .
:zuppy02:
[Imagine: emo-love.jpg]

Tacerea inseamna durerea
Iubirea inseamna speranta
Iar dragoste inseamna viata alaturi de tine
Silence means pain
Love is hope
Love is life with you !

Familie :

Surioara : Alle and

Mamica mea perversa : Roseta^^
Verisoara : Shibaa nebunaZuppy07

familia mea este mai mare , dar nu incape aici



Răspunsuri în acest subiect
Going Down - de Denisa_Deny - 15-07-2011, 01:09 PM
RE: Going Down - de crazy little red - 15-07-2011, 01:55 PM
RE: Going Down - de Alle - 15-07-2011, 02:43 PM
RE: Going Down - de Miranda. - 15-07-2011, 03:22 PM
RE: Going Down - de crazy little red - 15-07-2011, 03:42 PM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 18-07-2011, 08:47 AM
RE: Going Down - de Rose ^^ - 18-07-2011, 09:53 AM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 12-09-2011, 01:00 PM
RE: Going Down - de ^Light~In~The~Dark^ - 12-09-2011, 01:40 PM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 12-09-2011, 01:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)